Goodyear wspiera floty transportowe w nowych wymogach dotyczących rozwiązań TPMS
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Od lipca br. unijny obowiązek stosowania systemów TPMS w oponach pojazdów ciężarowych obejmie także opony w naczepach [1]. Przepisy – wprowadzane stopniowo od kilku lat – wymagają, aby zmiana ciśnienia w oponie przekraczająca 20% była natychmiast sygnalizowana w kabinie pojazdu, dając kierowcy szybką informację o potencjalnym zagrożeniu. System TPMS firmy Goodyear już teraz oferuje więcej niż wymagają nowe regulacje prawne. Z racji wieloletniego doświadczenia w tej materii, Goodyear deklaruje wsparcie dla flot w adaptacji do nowych wymogów.
Goodyear uważa nowe przepisy za istotny krok do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności pojazdów użytkowych. Skuteczność takich rozwiązań potwierdzają doświadczenia flot transportowych. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania TPMS oferowanego przez Goodyear, niektóre firmy transportowe w Europie zdołały obniżyć liczbę awarii opon nawet o 90 % [2].
„Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie, jesteśmy przygotowani, aby wspierać firmy transportowe w spełnianiu wymogów nowych przepisów. Rozwiązanie Goodyear TPMS zostało stworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa, poprawy efektywności paliwowej i wydłużeniu żywotności opon poprzez monitorowanie ciśnienia i temperatury opon w czasie rzeczywistym przy wsparciu przyjaznych dla użytkownika, inteligentnych aplikacji mobilnych,” wyjaśnił Yves Sinner, dyrektor Goodyear ds. zarządzania usługami w obszarze Fleet Mobility Solutions. „Oferujemy klientom pełen pakiet usług, w tym instalację czujników, obsługę, a także oprogramowanie związane z analizą danych. Floty mogą uzyskać dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań Goodyeara i profesjonalnego serwisu poinstalacyjnego za pośrednictwem naszej sieci TruckForce,” dodał Y. Sinner.
Rozwiązanie TPMS firmy Goodyear już teraz oferuje więcej niż wymagają nowe regulacje prawne, wykorzystując zaawansowane algorytmy do przewidywania potencjalnych problemów. To nie tylko poprawia bezpieczeństwo, radykalnie zmniejszając ilość awarii, ale także zwiększa oszczędność paliwa oraz wydłuża żywotność opon dzięki nowoczesnym metodom zbierania danych. Podczas gdy przepisy wymagają, aby TPMS ostrzegał kierowcę o zaistniałym problemie z ciśnieniem, rozwiązanie Goodyear TPMS może również zaalarmować zaplecze techniczne o wykrytych anomaliach, zanim utrata ciśnienia stanie się poważna, co pozwala na szybką reakcję. Goodyear współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, aby zapewnić płynną integrację i zgodność z nadchodzącymi regulacjami. Firma w pełni rozumie znaczenie proaktywnych rozwiązań w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach i wydajności floty oraz zobowiązuje się wspierać branżę transportową w dostosowaniu się do nowych wymogów prawnych.
Rozwiązanie Goodyear TPMS zostało opracowane, aby zapewnić niezawodność i spokój ducha naszym klientom, jednocześnie spełniając wymagania określone w najnowszych przepisach. Jest to jeden z kluczowych elementów oferty Goodyear Total Mobility, która łączy w sobie wysokiej jakości opony premium marki Goodyear, efektywność innowacyjnych systemów zarządzania oponami oraz wsparcie sieci serwisów – partnerów Goodyear,” podsumował Piotr Czyżyk, dyrektor zarządzający Goodyear ds. mobilności flot w regionie EMEA.
VEHIS z dealerami budują stock samochodowy dostępny online
Atrakcyjna i przejrzysta oferta Mazdy – nowe samochody dostępne od ręki
Wyprzedaż aut z rocznika 2024 w salonach Toyoty. Najpopularniejsze modele w Polsce w obniżonych cenach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.