PANEK otwiera oczy niedowiarkom.
Na polskie ulice wjedzie niedługo pierwszy egzemplarz TESLI Model S do wynajęcia telefonem. Ten niezwykły samochód dostępny będzie w ofercie PANEK CarSharing w segmencie EXTREME. Miłośnicy motoryzacji, i nie tylko, będą mieli okazję sprawdzić, jak jeździ się samochodem najcenniejszej marki na świecie.
Gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości co na polskich drogach robią samochody PANEK CarSharing, to mamy dla niego odpowiedź - otwierają oczy niedowiarkom. Tak, to prawda, że wystarczy mieć zainstalowaną aplikację na swoim telefonie lub tablecie, żeby móc już niedługo przejechać się elektrykiem. Tak, to prawda, że nie musisz kupować samochodu zasilanego energią elektryczną, żeby sprawdzić, jak łagodnie pracują jego silniki, kiedy pojazd sunie po ulicach. Wreszcie TAK – za chwilę będzie u nas TESLA Model S – więc klikaj i wskakuj za kółko elektryka.
TESLA Model S – auto przyszłości, dziś w carsharingu
Centrum dowodzenia naszego nowego cacka stanowi duży 17–calowy wyświetlacz, za pomocą którego sterujemy wszystkimi funkcjami samochodu np.: regulujemy klimatyzację, ustawiamy stacje radiowe czy ustalamy cel nawigacji. Na desce rozdzielczej znajdują się tylko 2 przyciski fizyczne – jeden służący do otwarcia schowka, drugi do włączenia świateł awaryjnych. TESLA Model S wyposażony jest w 2 silniki, które zapewniają moc łącznie 525 KM, a na jednym ładowaniu pokonamy nawet 500 km. Mało? Ten model jest pierwszym samochodem z możliwością częściowej jazdy autonomicznej. Autopilot przejmuje tutaj prowadzenie na autostradzie, zajmuje się utrzymaniem pojazdu w pasie ruchu i pilnuje odpowiedniej prędkości.
Kilka kliknięć do elektryka
Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z usługi współdzielenia samochodów, zrobią to w prosty sposób. Wystarczy zainstalować aplikację Panek CarSharing na swoim telefonie lub tablecie. Następnie należy się zarejestrować podając swoje dane i wysłać zdjęcie prawa jazdy. Po weryfikacji, która trwa zwykle do 1 godziny, na prostej mapce można odnaleźć interesujący nas pojazd, zarezerwować go i ruszać w podróż.
Nowy samochód elektryczny w segmencie EXTREME z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie i przyciągnie uwagę wszystkich użytkowników dróg! To krok w kierunku promocji i rozwoju elektromobilności, który stawiają wspólnie dwie marki przyszłości – TESLA i PANEK CarSharing.
Chcesz wiedzieć skąd wzięła się idea pierwszego samochodu TESLA w polskim carsharingu? Kliknij w link i sprawdź, jak otwieramy oczy niedowiarkom: https://youtu.be/cgCi1QBKrbo
Czym jest carsharing?
Carsharing, czyli współdzielenie pojazdów, jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. PANEK CarSharing to także rozwiązanie dla osób które dysponują własnym samochodem, ale w danej sytuacji potrzebują innego rodzaju pojazdu czy określonej funkcjonalności. To także rozwiązane dla osób, które lubią „przejechać się tu i teraz” ciekawym autem bez konieczności jego zakupu.
Szeroka gama pojazdów – od „zwykłych osobówek” poprzez wyróżniające się oldtimer’y czy samochody dostawcze i supersamochody – pozwala idealnie określić swoje potrzeby.
Klasyczne, jak Syrena 105 czy Mercedes W124, pozwolą starszym użytkownikom przywołać młodzieńcze wspomnienia i sięgnąć do początków motoryzacyjnej przygody. Supersamochody –w tym m.in. Ferrari F430, Aston Martin V8 Vantage są szansą na spełnienie motoryzacyjnych marzeń i wyjątkową przejażdżkę.
Więcej informacji znaleźć można na www.panekcs.pl.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.