PANEK otwiera oczy niedowiarkom.
Na polskie ulice wjedzie niedługo pierwszy egzemplarz TESLI Model S do wynajęcia telefonem. Ten niezwykły samochód dostępny będzie w ofercie PANEK CarSharing w segmencie EXTREME. Miłośnicy motoryzacji, i nie tylko, będą mieli okazję sprawdzić, jak jeździ się samochodem najcenniejszej marki na świecie.
Gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości co na polskich drogach robią samochody PANEK CarSharing, to mamy dla niego odpowiedź - otwierają oczy niedowiarkom. Tak, to prawda, że wystarczy mieć zainstalowaną aplikację na swoim telefonie lub tablecie, żeby móc już niedługo przejechać się elektrykiem. Tak, to prawda, że nie musisz kupować samochodu zasilanego energią elektryczną, żeby sprawdzić, jak łagodnie pracują jego silniki, kiedy pojazd sunie po ulicach. Wreszcie TAK – za chwilę będzie u nas TESLA Model S – więc klikaj i wskakuj za kółko elektryka.
TESLA Model S – auto przyszłości, dziś w carsharingu
Centrum dowodzenia naszego nowego cacka stanowi duży 17–calowy wyświetlacz, za pomocą którego sterujemy wszystkimi funkcjami samochodu np.: regulujemy klimatyzację, ustawiamy stacje radiowe czy ustalamy cel nawigacji. Na desce rozdzielczej znajdują się tylko 2 przyciski fizyczne – jeden służący do otwarcia schowka, drugi do włączenia świateł awaryjnych. TESLA Model S wyposażony jest w 2 silniki, które zapewniają moc łącznie 525 KM, a na jednym ładowaniu pokonamy nawet 500 km. Mało? Ten model jest pierwszym samochodem z możliwością częściowej jazdy autonomicznej. Autopilot przejmuje tutaj prowadzenie na autostradzie, zajmuje się utrzymaniem pojazdu w pasie ruchu i pilnuje odpowiedniej prędkości.
Kilka kliknięć do elektryka
Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z usługi współdzielenia samochodów, zrobią to w prosty sposób. Wystarczy zainstalować aplikację Panek CarSharing na swoim telefonie lub tablecie. Następnie należy się zarejestrować podając swoje dane i wysłać zdjęcie prawa jazdy. Po weryfikacji, która trwa zwykle do 1 godziny, na prostej mapce można odnaleźć interesujący nas pojazd, zarezerwować go i ruszać w podróż.
Nowy samochód elektryczny w segmencie EXTREME z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie i przyciągnie uwagę wszystkich użytkowników dróg! To krok w kierunku promocji i rozwoju elektromobilności, który stawiają wspólnie dwie marki przyszłości – TESLA i PANEK CarSharing.
Chcesz wiedzieć skąd wzięła się idea pierwszego samochodu TESLA w polskim carsharingu? Kliknij w link i sprawdź, jak otwieramy oczy niedowiarkom: https://youtu.be/cgCi1QBKrbo
Czym jest carsharing?
Carsharing, czyli współdzielenie pojazdów, jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. PANEK CarSharing to także rozwiązanie dla osób które dysponują własnym samochodem, ale w danej sytuacji potrzebują innego rodzaju pojazdu czy określonej funkcjonalności. To także rozwiązane dla osób, które lubią „przejechać się tu i teraz” ciekawym autem bez konieczności jego zakupu.
Szeroka gama pojazdów – od „zwykłych osobówek” poprzez wyróżniające się oldtimer’y czy samochody dostawcze i supersamochody – pozwala idealnie określić swoje potrzeby.
Klasyczne, jak Syrena 105 czy Mercedes W124, pozwolą starszym użytkownikom przywołać młodzieńcze wspomnienia i sięgnąć do początków motoryzacyjnej przygody. Supersamochody –w tym m.in. Ferrari F430, Aston Martin V8 Vantage są szansą na spełnienie motoryzacyjnych marzeń i wyjątkową przejażdżkę.
Więcej informacji znaleźć można na www.panekcs.pl.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.