Santander Consumer Multirent dołącza do programu „Mój elektryk”
11 stycznia br. Santander Consumer Multirent, który jest częścią grupy Santander Consumer Bank, podpisał umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i przystąpił do programu „Mój elektryk”. Dzięki temu leasingodawca będzie mógł zaoferować swoim klientom leasing z dofinansowaniem dla aut elektrycznych. Tym samym Santander Consumer Multirent podejmuje kolejny krok, którego celem jest realizacja idei Responsible Banking, której patronuje Grupa Santander.
Wrocław, 12 stycznia 2022 r. Santander Consumer Multirent jest jednym z pierwszych podmiotów, który w tym roku zawarł umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i dołączył do programu „Mój elektryk”. To działanie jest odpowiedzią na trendy dążące do zwiększenia znaczenia ekologicznego stylu życia i potrzeby klientów, którzy stają się coraz bardziej świadomi w kwestiach środowiskowych. Dzięki przystąpieniu leasingodawców do tej inicjatywy, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z atrakcyjnego finansowania auta elektrycznego z dotacją, która zmniejszy wysokość rat leasingowych. Tym samym „elektryki” staną się dostępne dla szerszego grona odbiorców, którzy chcieliby mieć ekologiczny pojazd, ale posiadają ograniczony budżet. Co więcej, umowa z Bankiem Ochrony Środowiska dotycząca programu „Mój elektryk” to również odpowiedź Santander Consumer Multirent na trendy na rynku motoryzacyjnym, który aspiruje do coraz szerszej produkcji i sprzedaży ekologicznych aut.
- Podpisana umowa z Bankiem Ochrony Środowiska sprawia również, że klienci nie będą musieli na własną rękę ubiegać się o dotację – komentuje Marek Dwornik, Prezes Santander Consumer Multirent. – Wniosek o leasing i dofinansowanie do auta elektrycznego mogą złożyć razem, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Klientom zostanie tylko podpisanie umowy i będą mogli cieszyć się wymarzonym samochodem uzyskanym na preferencyjnych warunkach.
Nabór wniosków w programie „Mój elektryk” będzie trwał do końca 2025 roku lub wyczerpania puli środków. Kwota otrzymanej dotacji zależy m.in. od kategorii pojazdu. Przykładowo, przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić auto osobowe mieszczące max. 8 pasażerów mogą otrzymać 18 750 zł lub 27 000 zł dofinansowania. Wyższa kwota przysługuje firmom, które deklarują roczny przebieg na poziomie powyżej 15 000 kilometrów.
- Przystąpienie do programu „Mój elektryk” to kolejne działanie pro-eko Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku podejmowane w ramach globalnej idei Responsible Banking – mówi Marek Dwornik – Takie inicjatywy są nam wyjątkowo bliskie. W przeszłości współpracowaliśmy z organizacją klimatyczno-techniczną Chooose, dzięki której daliśmy naszym klientom możliwość kompensacji śladu węglowego pozostawianego przez ich samochody. Santander Consumer Bank jest też częścią programu „Czyste powietrze”, który ma na celu walkę ze smogiem. Cieszymy się, że dzięki umowie z Bankiem Ochrony Środowiska, mamy możliwość dołączenia do kolejnego przedsięwzięcia promującego ekologiczny tryb życia. Jesteśmy na etapie wdrożenia rozwiązań technicznych i procesowych, więc pierwsze wnioski o dofinansowanie będzie można składać już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.