Volkswagen Financial Services z pierwszą umową leasingu z dopłatą
VWFS zrealizował pierwszy wniosek o dofinansowanie samochodu elektrycznego w leasingu w ramach programu „Mój elektryk”. Chodzi o model ŠKODA Enyaq w ofercie ŠKODA Leasing Niskich Rat. Umowa leasingu między VWFS a jednym z klientów biznesowych została podpisana w Krakowie w salonie InterAuto (ul. Zakopiańska 94).
– Jako część Grupy Volkswagen i lider rynku leasingu i CFM w Polsce, jesteśmy zaufanym partnerem na drodze do finansowania i rozwoju nowej mobilności. Teraz, dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska przy realizacji programu „Mój elektryk”, otwieramy nowy rozdział w e-mobilności dla naszych klientów. Cieszymy się, że możemy ich wspierać w marzeniach o samochodzie elektrycznym, czego przykładem jest zrealizowana przez VWFS umowa leasingu w Krakowie. Według naszego cyklicznego badania „Portfele Polaków pod lupą” zainteresowanie elektrykami wśród przedsiębiorców będzie dynamicznie rosło. Zielona rewolucja dokonuje się na naszych oczach i jesteśmy dumni, że możemy być jej ważną częścią – powiedział Mikołaj Woźniak, prezes zarządu Volkswagen Financial Services.
Volkswagen Financial Services to instytucja finansująca (tzw. captive) marki samochodowe Grupy Volkswagen oraz ekspert w obszarze nowoczesnej mobilności. Jako jedna z pierwszych firm na rynku – od 17 listopada ubiegłego roku – przyjmuje wnioski o leasing aut elektrycznych z dofinansowaniem w ramach programu „Mój elektryk”. W ramach oferowanej ścieżki leasingowej firmy i instytucje mogą otrzymać dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych. Volkswagen Financial Services zapewnia klientom pełne wsparcie przy wypełnianiu wniosku oraz jego procedowaniu.
W ofercie VWFS klienci mogą skorzystać z leasingu z niskimi ratami z możliwością zwrotu auta na koniec umowy. Obniżenie kosztów miesięcznej raty leasingowej jest możliwe dzięki temu, że klient nie spłaca całej wartości pojazdu, a jedynie część jego ceny odpowiadającą spodziewanej utracie wartości samochodu w okresie umowy. Dzięki dopłacie w ramach programu „Mój elektryk” oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Dotacja w całości zaliczana jest jako wpłata własna, co dodatkowo obniża koszt miesięcznej raty leasingowej. W zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset złotych.
Dodatkowe informacje o możliwościach finansowania zakupu i użytkowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem dopłat w programie „Mój elektryk” są dostępne na stronie www.emobility.vwfs.pl.
***
Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.