Komunikaty PR

Wymagający tor Imola debiutuje w wyścigach FIA WEC - nowe wyzwanie dla Goodyeara

2024-04-16  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear Polska

Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Do pobrania Goodyear ( 0.29 MB )

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), którego gospodarzem po raz pierwszy będzie tor Imola, zastępując w tej roli inny włoski obiekt Monzę. Przed Goodyear, który jest wyłącznym dostawcą opon dla kategorii LMP2 i LMGT3, duże wyzwanie, gdyż tor Imola jest uznawany za bardzo wymagający.

Imola to tor z bogatą historią w sportach motorowych. Pierwsze wyścigi odbyły się tam w 1953 roku i od tego czasu obiekt ten stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, z ciasnym i wymagającym układem, który wymusza na kierowcach pełne skupienie przez cały wyścig.

Na Imola nie ma marginesu na błędy

Przed wyścigowym weekendem Goodyear spotkał się z włoskim kierowcą Davide Rigonem, zdobywcą pierwszej nagrody Wingfoot Award w klasie LMGT3, który na torze Imola ścigał się wielokrotnie. Podczas pierwszej rundy w Katarze za kierownicą Ferrari 296 GT3 zespołu AF Corse z numerem 54, Rigon wraz z kolegami z teamu - Francesco Castellaccim i Thomasem Flohrem - zajął piąte miejsce w klasie, ale dzięki utrzymaniu równego tempa przez cały wyścig wywalczył trofeum Goodyear Wingfoot Award.

„To będzie trudniejszy wyścig niż ten w Katarze, także dlatego, że tor jest węższy i nie ma marginesu na błędy", wyjaśnił Davide Rigon. „Jazda na Imoli to zawsze niesamowite przeżycie, naprawdę kocham ten tor. Ważną rolę będzie odgrywał tutaj styl jazdy, ponieważ jest to tor w ‘starym stylu’, gdzie każdy błąd drogo kosztuje. Tor przeszedł też lifting. Krawężniki są teraz dość wysokie, jest nowa nawierzchnia asfaltowa i ogólnie po zewnętrznej mamy więcej żwiru. To właśnie powoduje, że nie ma marginesu na błędy – należy mieć stale na uwadze ograniczenia toru, w przeciwnym razie można stracić dużo czasu”.

Po zdobyciu nagrody Wingfoot Award  w Katarze, Rigon podziękował zespołowi za udany pierwszy wyścig: „Jestem zachwycony, że mogę rozpocząć sezon od wyróżnienia Wingfoot Award. Ta nagroda jest dla mnie ważna, ponieważ potwierdza, że praca, którą wykonaliśmy razem z zespołem dała rezultaty. Ferrari 296 GT3 w Katarze okazało się niesamowity w prowadzeniu, a mój podwójny bieg był naprawdę przyjemny. Prędkość, spójność i dobre czasy okrążeń nie byłyby możliwe bez samochodu, który jednocześnie jest delikatny i skuteczny jeśli chodzi o opony.”

Kierowca Ferrari jest pod wrażeniem nowej specyfikacji opon Goodyear dla kategorii LMGT3: „Podczas długich przejazdów w Katarze jechałem ostro, a opony zapewniały mi pozytywne wrażenia przez cały czas. Opony są bardzo ważne, a żeby działały prawidłowo, wykonujemy wiele pracy z zespołem, inżynierami i Ferrari, aby znaleźć najlepszą możliwą konfigurację dla całej załogi. Ponieważ wiedziałem, że muszę wykonać podwójny bieg, skupiłem się na przygotowaniu opon i spójności.

Duże wyzwanie dla opon Goodyear

„Przechodzimy od wysokich wymagań związanych z działaniem sił bocznych w Katarze, do ciaśniejszego i krętego układu na Imoli. Spodziewamy się tutaj nieco innych rekomendacji producentów. Nacisk zostanie położony na przygotowanie samochodu do pokonywania nierówności i krawężników. W międzyczasie można też zyskać sporo czasu podczas hamowania,” tak skomentował wyzwania stojące przed zespołem Goodyear Mike McGregor, kierownik ds. programu wyścigów długodystansowych w Goodyear.

„Zużycie opon będzie mniej istotne niż w Katarze, ze względu na spodziewane niższe temperatury i charakterystykę toru. Poza tym jest to gładki tor, więc zespoły będą prawdopodobnie wykonywać po kilka biegów na jednym zestawie.”

„Nagroda Wingfoot Award odzwierciedla powód, dla którego Goodyear angażuje się w wyścigi długodystansowe na najwyższym poziomie” - dodał McGregor. „Zdolność do konsekwentnego zachowania i utrzymania sprawności opon przez cały okres wyścigu jest kluczowa dla sukcesu każdej kampanii wyścigów długodystansowych. Gratuluję Davide'owi Rigonowi i AF Corse zdobycia pierwszego trofeum Wingfoot Award  w LMGT3”.

Harmonogram 6-gdzinnego wyścigu Imola (czas lokalny UTC+1):

  • 19 kwietnia

FP1 – 12:00

FP2 – 17:15

  • 20 kwietnia

FP3 – 11:10

Q1 – 14:45

Q2 – 15:05

Q3 -15:25

Q4 -15:45

  • 21 kwietnia

R – 13:00

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Goodyear Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Zrównoważony transport – gwałtowny hamulec w branży taxi? Biuro prasowe
2024-07-22 | 01:00

Zrównoważony transport – gwałtowny hamulec w branży taxi?

Niekontrolowany wzrost indywidualnego ruchu samochodowego jest problemem większości dużych miast na całym świecie. Coraz więcej mieszkańców większych miast zauważa przeciążenie
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.