Komunikaty PR

mPay podsumowuje majówkę

2024-05-23  |  15:00
Biuro prasowe

Majówka już za nami! Dla wielu był to okres wyjazdów, podróży po Polsce, spotkań
z przyjaciółmi lub rodziną. To też, jak zauważyliśmy w ramach naszej aplikacji mPay, czas kiedy aplikacja towarzyszyła Wam dużo częściej niż na co dzień. Kilka naszych funkcjonalności cieszyło się szczególnym zainteresowaniem w czasie długiego weekendu. Dużo częściej korzystaliście z możliwości kupienia biletów kolejowych, biletów komunikacji miejskiej czy biletów dostępu do ZOO, których wzrost zanotowano na poziomie 700% dotychczasowej normy.

 

Podróże pociągami

Jak podróż po Polsce to najlepiej pociągami! Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród młodych. Aktualnie tym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostać się do wielu miejsc w Polsce i za granicą, a komfort podróży jest na wyższym poziomie niż kiedykolwiek. Ułatwieniem w podróży jest także aplikacja mPay, w której można kupić bilety na różne połączenia kolejowe i nie tylko.

W okresie majówki sprzedaż biletów kolejowych w aplikacji wzrosła o 160%, a najczęściej wybieranymi kierunkami były Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń!

 

Autostrady

W aplikacji mPay jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności jest opłata za przejazd autostradą! I także w czasie majówki cieszyła się ona dużym powodzeniem, a wszystko za sprawą dostępności i łatwości mobilnych rozwiązań.

Wystarczy jednorazowo aktywować usługę płatności w aplikacji. Co więcej, podczas podróży nie będziesz potrzebować ani dostępu do Internetu, ani nawet samego telefonu - bramki zostaną otwarte automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego. Co ciekawe, w czasie majówki najwięcej opłat odnotowaliśmy na drodze A4, czyli z i do Katowic.

Poruszanie się po nowym mieście

Podróż do nowego miasta to nie tylko podróż pociągiem, ale także poruszanie się komunikacją po mieście! Aplikacja mPay umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w 130 miastach w Polsce, a wszystko za sprawą jednego kliknięcia w aplikacji, bez szukania drobnych, bez szukania biletomatów, mając wszystko w telefonie. Z tej funkcji można skorzystać m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Wrocławiu, Sosnowcu, Rzeszowie i wielu innych miastach.

Z aplikacją mPay możesz kupić bilet o dowolnej porze dnia i nocy, od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Od niedawna w aplikacji jest też dostępny planer podróży, który podpowie najkrótszą trasę do miejsca docelowego, odpowiednie połączenie, a na koniec przypomni odpowiednio wcześniej o wyjściu na przystanek.

W majówkę ta funkcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na co mogą wskazywać również spadki w korzystaniu opłat za parkometry w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu spadki były na poziomie 10%, w Toruniu 50%, Rzeszowie 35%, Krakowie 15%, a w Gdyni 28%. Weekendowe wyjazdy ewidentnie sprzyjają korzystaniu z komunikacji miejskiej.

 

Atrakcje dla najmłodszych

700%! O tyle w czasie majówki wzrosła sprzedaż biletów do ZOO w Warszawie i Wrocławiu! Lifehackiem mPaya jest korzystanie z aplikacji, zamiast stać w kolejkach. W weekendy i święta kolejki do ogrodu zoologicznego potrafią mieć kilka kilometrów i zakupienie biletów niekiedy trwa kilka godzin, a dzięki aplikacji w kilka chwil mamy bilety dla całej rodziny, bez kolejek, bez czekania.

 

Wszystko w jednym miejscu

Jak pokazują statystyki aplikacji, majówka to intensywny czas niezależnie od tego, czy spędzany jest w mieście, czy w podróży. Coraz częściej ludzie decydują się na szukanie szybszych i łatwiejszych alternatyw dla tradycyjnych metod, szczególnie w czasie podróży! Bez względu na miejsce pobytu warto, by towarzyszyła Wam aplikacja, która łączy w sobie kilka przydatnych funkcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.