Najnowsze trendy HR pod lupą wybitnych praktyków! Przepis na sukces gwarantowany
Brief me
Idzikowskiego 27
02-704 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl
Zastanawiałeś się kiedyś czego pracownicy naprawdę potrzebują? Spieszymy z odpowiedzią! Na czele dzisiejszych priorytetów znajduje się zdrowie psychiczne: zrozumienie emocji oraz poszanowanie sytuacji rodzinnych, a także wysłuchanie ich potrzeb i pomysłów bez względu na zajmowaną w firmie pozycję. Ponadto, pracownicy chcą być traktowani równo, niezależnie od swojej neuroróżnorodności czy wieku oraz oczekują zrozumienia potrzeb związanych z fizjologią kobiet.
Czołowi eksperci branży, wybitni praktycy i tematy, obok których nie można przejść obojętnie – tak w kliku słowach można opisać konferencję HR Best Practices Conference, która odbyła się 17 października w Vilii Foksal w Warszawie. Wydarzenie poruszyło topowe zagadnienia, które są dziś na tapecie wszystkich pracowników branży HR. Poznaj aspekty, które stały się kluczem do sukcesu dzisiejszego świata HR.
Rozwój jednostek i dialog pokoleniowy:
Jedno jest pewne – firmy, które zaangażują się w rozwój swoich pracowników, niezależnie od ich wieku czy stażu w firmie mogą wiele zyskać. Programy wdrożeniowe dla nowych pracowników, które pozwalają im szybko zaadaptować się w nowym środowisku pracy to przykład z życia wzięty (Mondi Świecie S.A). W dzisiejszym świecie szalenie istotne jest także budowanie pozytywnych relacji między pracownikami różnych grup wiekowych. Środowisko, w którym osoby z większym doświadczeniem mogą być angażowane w inicjowanie nowych sposobów pracy oraz wspierać młodszych stażem kolegów to ogromna wartość. Wymiana międzypokoleniowa to skarb każdej organizacji i filar, na którym firmy mogą wspiąć się na wyżyny efektywności.
Zarządzanie pracownikami Blue Collars:
Choć wydawać by się mogło, że w tej kategorii nie ma pola na wiele modyfikacji i ulepszeń, prelegenci wydarzenia obalili ten mit, dobre praktyki i doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi mogą dać firmie wiele korzyści. W panelu przygotowanym przez reprezentantów Mleczarni Turek, Saint- Gobain Glass, C.H. Robinson oraz ANWIL S.A., dowiedzieliśmy się, że otwartość na zgłaszane przez pracowników inicjatywy może przynieść firmie spore oszczędności. W przedsiębiorstwach prelegentów, zmiana codziennego systemu pracy i wprowadzanie modyfikacji (np. piątki jako dni przeznaczonych tylko na rozwój firmy) czy wprowadzenie podpisu elektronicznego poskutkowały nie tylko lepszymi wynikami finansowymi, ale także oszczędnością czasu.
Neuroróżnorodność:
Z panelu, w którym udział wzięli reprezentanci m.in. Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie, Angelini Pharma Polska, DHL Parcel Poland oraz BNP Paribas Bank Polska S.A., mogliśmy dowiedzieć się o najważniejszych aspektach tego zagadnienia. Warto podkreślić w tym miejscu, że wiele osób nie jest świadomych swojej neuroróżnorodności lub nie czuje się bezpiecznie, aby o tym mówić. Dlatego w miejscu pracy należy stworzyć atmosferę otwartości i akceptacji, w której każdy pracownik może być sobą i nie musi ukrywać swoich trudności. Jednak, aby mówić tu o sukcesie, wymagane jest zaangażowanie całej kadry zarządzającej. Ważne jest również budowanie świadomości wśród rekruterów. W tym celu warto szkolić i przeciwdziałać tworzeniu się stereotypów, aby nie dyskryminować i nie odrzucać ciekawych kandydatów.
Poszanowanie fizjologii kobiet:
Panel poprowadziła Anna Żuk, HR Manager Poland & Baltics, Russia & Nordics – CHEP Polska, która podkreśliła jak ważne jest wyrównanie szans w pracy. Bowiem kobiety nigdy nie miały w tym aspekcie łatwo. Praca, dom, dzieci, a do tego tematy związane stricte z fizjologią kobiet, takie jak menstruacja czy menopauza. Firmy, którym uda się oswoić z tą tematyką swoich menadżerów i zarząd oraz same pracownice, które nie będą bały się mówić o swoich problemach, stworzą wybitne środowiska pracy i prawdziwie zaangażowaną społeczność pracowniczą.
HR Best Practices Conference
Podczas wydarzenia HR Best Practices Conference w roli mówców zobaczyć mogliśmy osoby takie jak m.in.: Jolanta Borawska, Senior HR Manager – C.H. Robinson, Katarzyna Motelska, Dyrektor Formacji Doświadczeń Pracownika – PKO Bank Polski, Marlena Molus, Zastępca Kierownika Biura Zarządu – Mondi Świecie S.A., Renata Święcicka, Dyrektor Personalny – Mleczarnia Turek, Anna Ostaszewska, Dyrektor Personalny oraz Administracyjny Saint- Gobain Glass i Glassolutions – Grupa Saint-Gobain w Polsce, Katarzyna Czajka, Dyrektor ds. procesów HR i komunikacji – DHL Parcel Poland, Anna Żuk, HR Manager Poland & Baltics, Russia & Nordics – CHEP Polska, Małgorzata Petru, Menedżerka ds. zarządzania różnorodnością i włączeniem – BNP Paribas Bank Polska S.A, Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych – ANWIL S.A, Anna Mistewicz, Poland Head of HR – Angelini Pharma Polska.
Jesienna edycja wydarzenia zgromadziła 60 uczestników i 17 prelegentów. Goście mogli liczyć na 3 panele dyskusyjne i 7 godzin fantastycznych i angażujących debat!
Wydarzenie HR Best Practices Conference odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku.
Założony ponad 30 lat temu Top Employers Institute jest światowym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. W 2023 roku certyfikował w 122 krajach ponad 2 200 organizacji, które pozytywnie wpływają na życie 9 milionów pracowników na całym świecie.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.