11. PLGBC Green Building Symposium
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Changing places, changing lives - pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. edycję PLGBC Green Building Symposium w formie hybrydowej. W programie zaplanowano 4 strategiczne sesje tematyczne, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy. Przygotowano także dodatkowe aktywności. Najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 7 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie.
PLGBC Green Building Symposium to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza międzynarodowa konferencja dedykowana branży zielonego budownictwa w Polsce. To całodzienne wydarzenie, pełne wybranych najlepszych praktyk i inspiracji dla uczenia się i doskonalenia, aby móc sprostać największym wyzwaniom w całym sektorze. W tym roku Sympozjum PLGBC przyjęło formę wydarzenia hybrydowego.
Jak możemy wpływać na kształtowanie przestrzeni i zmieniać życie?
Mamy przełom. Zmiany klimatu i pandemia prowadzą nas w kierunku poszukiwania nowego podejścia, rozwiązań i innowacji oraz wspólnych działań. Poszczególne sesje wydarzenia pozwolą odnieść się do tych zagadnień i znaleźć odpowiedzi. Klamrą jest współpraca i zrównoważone finansowanie tego typu działań.
Tegoroczna edycja PLGBC Green Building Symposium to znakomici prelegenci, innowacyjne rozwiązania, nowa wiedza oraz wybrane case studies związane ze zrównoważonym budownictwem w czterech inspirujących sesjach tematycznych.
W gronie Keynote Speakerów wydarzenia znaleźli się:
- Honorata Grzesikowska, Guallart Architects
- dr Olga Malinkiewicz, Saule Technologies
- Pavel Podruh, Czech Sustainable Houses
- dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery
- Darius Reznek, Karres en Brands
- W roli Eco Young Trendsettera - Marcin Wojciech Żebrowski, Urbcast - podcast o miastach & Urban 10 collective.
W programie:
- SESJA 1. HEALTHY BUILDINGS, HEALTHY COMMUNITIES. HEALTH & WELLBEING
Potrzebujemy nowych opowieści o przestrzeniach, łączących w sobie wiedzę, zaangażowanie, pasję i wizję przyszłości. Green building dream. Zdrowie i komfort muszą być brane pod uwagę na każdym etapie cyklu życia budynku.
- SESJA 2. PERFORMANCE AND PEOPLE. RESILIENCE
Decyzje, które podejmujemy dziś i inwestycje, które inicjujemy, będą kształtować odbudowywaną przez nas przyszłość. Zmagamy się z pandemią, musimy zdecydować się na wsparcie bardziej odpornej, zrównoważonej przyszłości. Zielone budynki, dla wszystkich, wszędzie.
- SESJA 3. RACE TO ZERO. NET ZERO CARBON
Aby osiągnąć neutralność klimatyczną, polski rynek budowlany musi przejść proces transformacji. Konieczna jest modyfikacja podejścia do produkcji materiałów, projektowania, procesu budowlanego oraz wykorzystania źródeł energii. Jak zintegrować łańcuch wartości na drodze dekarbonizacji budownictwa.
- SESJA 4: CLIMATE COOPERATION. FINANCING AND DEVELOPMENT
Świat potrzebuje inspiracji i dowodu na to, że integrujące, szybkie i zakrojone na szeroką skalę zmiany są możliwe, aby osiągnąć zerowy ślad węglowy w założonym czasie.
W ramach wydarzenia przygotowano także aktywności dodatkowe, w tym m.in:
- Wirtualną Strefę Partnerów, w której można poznać bliżej projekty, rozwiązania i technologie partnerów wydarzenia,
- Grę klimatyczną - Change Game, opracowaną przez Climate-KIC i włoską Fundację CMCC,
- Wirtualną wystawę fotograficzną laureatów konkursu Grand Press Photo 2021 w kategorii Środowisko oraz Fotoreportaż,
- PLGBC Green Building Tour po zrównoważonym kompleksie Business Garden w Warszawie,
- Wirtualną Paczkę Uczestnika, w której poza prezentacjami i nagraniami znajdą się dedykowane materiały tematyczne,
- Playlistę #PLGBCsymposium.
Policzony zostanie także ślad węglowy związany z organizacją wydarzenia.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu PLGBC Green Building Awards 2021.
PLGBC Green Building Symposium wspierają liczni uznani Partnerzy i Patroni.
Partnerzy Strategiczni: Arcadis, innogy Polska.
Partnerzy Wspierający: Aluprof, Grupa Górażdże, Helvar, Interface, Skanska, SMAY.
Partner - Neutralność klimatyczna: Sweco.
Partnerzy: APA Group, Horizone Studio, Selena.
Patronat Honorowy: World Green Building Council, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.
Patronat Społeczny: Habitat For Humanity Poland & ReStore.
Patroni Wspierający: Towarzystwo Urbanistów Polskich, Climate-KIC, Scandinavian Polish Chamber of Commerce, Business Finland, British Polish Chamber of Commerce, Belgian Business Chamber,
IKEA Foundation, Polska Rada Centrów Handlowych, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Polski Związek Firm Deweloperskich, Architekci Dla Klimatu, Kompas Inwestycji, Top Woman In Real Estate, #BuildingLife, Certyfikat ZIELONY DOM, Smarter Finance For Families, Build Upon2.
Patronat Medialny: Architektura & Biznes, Teraz Środowisko, Real Estate Magazine, Build&Vent, InfoArchitekta.pl, ARCH_app, Investor Real Estate Expert, Nowl Eco, Sztuka-Architektury.pl, URBCAST.pl, BUILDER.
Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), które od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.
Więcej informacji, program i rejestracja: https://symposium.plgbc.org.pl/
#PLGBCsymposium
-----
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.
Jako organizacja członkowska, jest zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów branży green building. Dąży do przeprowadzenia znaczącej transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.