Komunikaty PR

1/3 wrocławskiej Czystej 4 już sprzedana!

2023-03-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Etap prac ziemnych wrocławskiej inwestycji Czysta 4 realizowanej przez belgijskiego dewelopera, BPI Real Estate Poland, został zakończony. Projekt osiągnął stan zerowy i budowa wyszła już z ziemi. Tym samym prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Aktualnie realizowane są roboty konstrukcyjne związane z budową pierwszych kondygnacji naziemnych. Postęp prac budowlanych idzie w parze ze sprzedażą, która aktualnie osiągnęła 36%. Projekt, który wyróżniają atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu i proekologiczne rozwiązania, powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcji 15-minutowego miasta.

W ofercie sprzedaży inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i 3 lokale usługowe. Dostępne mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi, w zależności od usytuowania będą mieć ogródek, balkon lub taras. Każdy lokal wyposażony będzie w system typu smart home. W garażu podziemnym poza 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie i schowek na rowery. W projekcie   przewidziano także liczne udogodnienia dla mieszkańców jak zielony dach ze strefą do odpoczynku, schowek na rowery, recepcję i przestrzeń do wspólnej pracy dla osób pracujących zdalnie.

„Inwestycja przeznaczona jest dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po mieście, najczęściej bez samochodu, które cenią sobie nie tylko różnorodność udogodnień i usług jakie niesie za sobą bliskość miasta, ale także ograniczanie wytwarzania śladu węglowego. Czysta 4 to projekt, który łączy te cechy. Zarówno zastosowane rozwiązania ekologiczne, jak i udogodnienia dla mieszkańców przekładają się na duże zainteresowanie kupujących szukających atrakcyjnego mieszkania dla siebie, ale także pod inwestycję. Aktualny poziom sprzedaży wynosi 36 proc. Jest to bardzo satysfakcjonujący nas wynik potwierdzający, że trafiamy z naszą ofertą do grupy klientów, z myślą o których projektowaliśmy ten budynek" - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland. 

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej realizowanej inwestycji deweloperskiej. Dlatego w projekcie  nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych takich jak zielony dach, panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o zbieraną wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów budowlanych. Część materiałów odzyskanych z rozbiórki dawnej galerii handlowej mieszczącej się historycznie pod tym adresem, takich jak elementy kamiennej elewacji, zostanie ponownie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku. Natomiast niewykorzystane elementy zostały poddane recyklingowi na etapie wyburzeń.

BPI Real Estate Poland zgodnie z korporacyjnym motto - Urban Shapers - koncentruje się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast. Dlatego też koncepcja 15-minutowego miasta to ważny element misji dewelopera. Inwestycja Czysta 4 jak i inne projekty mieszkaniowe BPI Real Estate Poland są dowodem na to, że firma wdraża swoje ambitne plany również w Polsce. Wrocławska inwestycja wpisuje się w te założenia, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo i szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Realizacja przemyślanej i funkcjonalnej inwestycji w centrum miasta sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej, co ma także pozytywny wpływ na środowisko.

Budowa inwestycji Czysta 4 jest już widoczna z poziomu ulicy i przebiega zgodnie z planem. Zakończono realizację płyty fundamentowej oraz  osiągnięto  stan zerowy. Obecnie prace budowlane obejmują kaskadową realizację pierwszych kondygnacji nadziemnych, w ramach których wykonywane są stropy 1-go,2-go i 3-go piętra. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2025 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. 

Ceny mieszkań i apartamentów w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 19.100 PLN/m.kw.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: https://czysta4.pl/

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach - w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły - w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo w ramach joint venture z Revive Poland, BPI Real Estate Poland realizuje w Poznaniu wieloetapową inwestycję typu mixed-use pod nazwą Cavallia.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: 

www.bpi-realestate.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.