1/3 wrocławskiej Czystej 4 już sprzedana!
Etap prac ziemnych wrocławskiej inwestycji Czysta 4 realizowanej przez belgijskiego dewelopera, BPI Real Estate Poland, został zakończony. Projekt osiągnął stan zerowy i budowa wyszła już z ziemi. Tym samym prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Aktualnie realizowane są roboty konstrukcyjne związane z budową pierwszych kondygnacji naziemnych. Postęp prac budowlanych idzie w parze ze sprzedażą, która aktualnie osiągnęła 36%. Projekt, który wyróżniają atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu i proekologiczne rozwiązania, powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcji 15-minutowego miasta.
W ofercie sprzedaży inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i 3 lokale usługowe. Dostępne mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi, w zależności od usytuowania będą mieć ogródek, balkon lub taras. Każdy lokal wyposażony będzie w system typu smart home. W garażu podziemnym poza 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie i schowek na rowery. W projekcie przewidziano także liczne udogodnienia dla mieszkańców jak zielony dach ze strefą do odpoczynku, schowek na rowery, recepcję i przestrzeń do wspólnej pracy dla osób pracujących zdalnie.
„Inwestycja przeznaczona jest dla osób dynamicznych, którym zależy na łatwej komunikacji po mieście, najczęściej bez samochodu, które cenią sobie nie tylko różnorodność udogodnień i usług jakie niesie za sobą bliskość miasta, ale także ograniczanie wytwarzania śladu węglowego. Czysta 4 to projekt, który łączy te cechy. Zarówno zastosowane rozwiązania ekologiczne, jak i udogodnienia dla mieszkańców przekładają się na duże zainteresowanie kupujących szukających atrakcyjnego mieszkania dla siebie, ale także pod inwestycję. Aktualny poziom sprzedaży wynosi 36 proc. Jest to bardzo satysfakcjonujący nas wynik potwierdzający, że trafiamy z naszą ofertą do grupy klientów, z myślą o których projektowaliśmy ten budynek" - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.
Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej realizowanej inwestycji deweloperskiej. Dlatego w projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych takich jak zielony dach, panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o zbieraną wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów budowlanych. Część materiałów odzyskanych z rozbiórki dawnej galerii handlowej mieszczącej się historycznie pod tym adresem, takich jak elementy kamiennej elewacji, zostanie ponownie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku. Natomiast niewykorzystane elementy zostały poddane recyklingowi na etapie wyburzeń.
BPI Real Estate Poland zgodnie z korporacyjnym motto - Urban Shapers - koncentruje się na aktywnym kształtowaniu przestrzeni miast. Dlatego też koncepcja 15-minutowego miasta to ważny element misji dewelopera. Inwestycja Czysta 4 jak i inne projekty mieszkaniowe BPI Real Estate Poland są dowodem na to, że firma wdraża swoje ambitne plany również w Polsce. Wrocławska inwestycja wpisuje się w te założenia, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo i szybko przemieścić się do pracy, szkoły czy na zakupy. Realizacja przemyślanej i funkcjonalnej inwestycji w centrum miasta sprzyja zagęszczeniu tkanki miejskiej, co ma także pozytywny wpływ na środowisko.
Budowa inwestycji Czysta 4 jest już widoczna z poziomu ulicy i przebiega zgodnie z planem. Zakończono realizację płyty fundamentowej oraz osiągnięto stan zerowy. Obecnie prace budowlane obejmują kaskadową realizację pierwszych kondygnacji nadziemnych, w ramach których wykonywane są stropy 1-go,2-go i 3-go piętra. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2025 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.
Ceny mieszkań i apartamentów w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 19.100 PLN/m.kw.
Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: https://czysta4.pl/
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.
BPI Real Estate powstało ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach - w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły - w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.
Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.
O BPI Real Estate Poland
Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo w ramach joint venture z Revive Poland, BPI Real Estate Poland realizuje w Poznaniu wieloetapową inwestycję typu mixed-use pod nazwą Cavallia.
Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:
www.bpi-realestate.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.