Komunikaty PR

40 tys. zł oszczędności dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu!

2023-03-13  |  11:00

Prace budowlane w poznańskim projekcie Panoramiqa realizowanym przez belgijskiego dewelopera, BPI Real Estate Poland, postępują zgodnie z harmonogramem. Budowa wyszła już z ziemi i aktualnie realizowane są roboty konstrukcyjne związane z budową kondygnacji naziemnych. Projekt, atrakcyjnie zlokalizowany na Starołęce w Poznaniu, powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycję wyróżniają nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, które w skali roku przyniosą przyszłym mieszkańcom ok. 40 tys. zł* oszczędności z tytułu niższych kosztów eksploatacji części wspólnych.

Panoramiqę tworzą dwa budynki o wysokości od 7 do 17 pięter. Na dachu wyższego budynku znajdzie się, taras z bajecznym widokiem widokiem na Poznań dostępny wyłącznie dla mieszkańców. W inwestycji znajdą się łącznie 272 funkcjonalne mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

–  Panoramiqa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów przede wszystkim z uwagi na przewidziane w inwestycji liczne rozwiązania ekologiczne. Są to m.in. białe pokrycie dachu zmniejszające efekt nagrzewania budynku w okresie letnim, panele fotowoltaiczne, czy zbiornik retencyjny na wodę opadową. Wg naszych wyliczeń, na dziś wprowadzone rozwiązania przyniosą ok. 40 tys. zł* rocznie oszczędności wynikających z niższych kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Zastosowane przez nas rozwiązania ekologiczne mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach w części banków. – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Zastosowane w projekcie Panoramiqa rozwiązania wymierne przełożą się na obniżenie kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Energia elektryczna uzyskana z paneli fotowoltaicznych pozwoli zasilić instalacje oświetleniowe części wspólnych oraz dźwigi windowe. Zamontowane na dachach budynków panele wyprodukują ok. 46 MWh rocznie, co oznacza oszczędności w wysokości ok. 40 tys. zł* rocznie biorąc pod uwagę obecne ceny prądu. Zamontowany w inwestycji zbiornik retencyjny o pojemności 56 m3 na deszczówkę wykorzystywaną do polewania, pozwoli zmniejszyć zużycie wody użytkowej i przez to opłaty za nią. Przy założeniu, że napełni się on 6 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego posadzonych wokół budynku roślin, przełoży się to na oszczędności w zakupie wody na poziomie 1,7 tys. zł* rocznie (w przypadku, gdyby naliczona została także opłata za odprowadzenie ścieków, to koszt dodatkowy będzie mniejszy o 2,5 tys. zł* rocznie).

Wszystkie inwestycje belgijskiego dewelopera BPI Real Estate Poland wyróżnia wysoki standard realizacji. – Nasi klienci podkreślają, że poza lokalizacją i ceną, wysoka jakość inwestycji, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mieszkania w naszym projekcie Panoramiqa. Standard realizacji jest tym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców, zainteresowanie potencjalnych najemców oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie. Duże grono kupujących podkreśla fakt zakupu nieruchomości od pewnego partnera o ugruntowanej pozycji na rynku i doświadczeniu w realizacji cenionej na rynku klasy projektów – dodaje Wojciech Smolak.

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem i jest już widoczna z poziomu ulicy. Obecnie znajduje się na etapie realizacji robót murarskich oraz instalacyjnych w garażu. W części naziemnej wykonywane są obecnie ściany konstrukcyjne 4 kondygnacji, roboty związane z wykonaniem stropu nad kondygnacją 3 oraz w najwyższym budynku wykonywane są roboty zbrojeniowe i betoniarskie ścian żelbetowych 2 kondygnacji. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.

*obliczenia w oparciu o ceny prądu i wody z lutego 2023 r.

Więcej informacji nt. inwestycji na stronie: https://panoramiqa.pl/

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33]  lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym,  dobrą  architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

 

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo w ramach joint venture z Revive Poland, BPI Real Estate Poland realizuje w Poznaniu wieloetapową inwestycję typu mixed-use pod nazwą Cavallia.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:

www.bpi-realestate.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.