5 powodów, dla których warto wybrać większe mieszkanie
Oferta deweloperów spełni oczekiwania każdego klienta. Kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe w powierzchni ok. 55 m kw., jak i przestronne – apartamenty do 126 m kw. – Wśród szukających mieszkania od dewelopera dostrzegamy grupę w wieku 25-35 lat, w tym między innymi pary lub młode rodziny. W takiej sytuacji warto pomyśleć o komforcie w przyszłości. Idealnie sprawdzą się lokale 2- lub 3-pokojowe powyżej 50 m kw. Funkcjonalne mieszkanie to poczucie dobrego wyboru – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Osiedle powstaje u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterska na poznańskich Winogradach. Drugi powód, dla którego warto wybrać większe mieszkanie, to wygoda. Dodatkowy pokój może stanowić miejsce na domowe biuro. Z kolei w momencie powiększenia się rodziny, ta przestrzeń stanie się pokojem dziecięcym. – Wiele zyskamy dzięki naszym pomysłom, ale podstawowa zasada jest prosta: im więcej przestrzeni, tym większe możliwości. Dlatego część mieszkań 3- i 4-pokojowych w naszej ofercie posiada ponad 70 m kw. – zaznacza Krystian Cebulski.
Ponadto przestronne mieszkanie w Poznaniu może stanowić alternatywę wobec lokum na przedmieściach. – Oczywiście dostrzegamy nowy trend życia na obrzeżach Poznania, ale z drugiej strony sporo rodzin nadal lubi wygodę miasta. Mieszkania w stolicy Wielkopolski nie tracą na wartości. Zainteresowanie jest spore zarówno wśród nabywców, jak i najemców. Większe mieszkanie to zabezpieczenie na przyszłość, w tym także finansowe – podkreśla inwestor osiedla Enklawa Winogrady.
W Poznaniu nie ma wielu inwestycji deweloperskich z dużym wyborem mieszkań powyżej 50 m kw. w cenie od 6800 zł brutto / m kw. Oferta przygotowana przez inwestora i biuro Enklawa Winogrady jest tak skrojona, że im większe mieszkanie, tym niższa cena jednostkowa za powierzchnię. To z kolei możliwość wynajmu dwóm, trzem osobom dzięki czemu zysk zwiększa się. Do dyspozycji klientów w Enklawie Winogrady są mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 49 do 126 m kw. Natomiast dla przedsiębiorców dostępny jest lokal handlowo – usługowy o powierzchni 201,45 m kw., ponieważ ta część Poznania, bardzo popularna, będzie dobrym miejscem na biznes. Na osiedlu powstaną dodatkowe udogodnienia, jak: 192 miejsca parkingowe, trzy rowerownie, plac zabaw. Deweloper proponuje wyższy standard części wspólnych wewnątrz każdego z budynków. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ ponad połowa mieszkań znalazła swoich nabywców. Według harmonogramu, prace budowlane zostaną zakończone w IV kwartale 2020 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.