Komunikaty PR

5 powodów, dla których warto wybrać większe mieszkanie

2020-01-31  |  08:15

Oferta deweloperów spełni oczekiwania każdego klienta. Kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe w powierzchni ok. 55 m kw., jak i przestronne – apartamenty do 126 m kw. – Wśród szukających mieszkania od dewelopera dostrzegamy grupę w wieku 25-35 lat, w tym między innymi pary lub młode rodziny. W takiej sytuacji warto pomyśleć o komforcie w przyszłości. Idealnie sprawdzą się lokale 2- lub 3-pokojowe powyżej 50 m kw. Funkcjonalne mieszkanie to poczucie dobrego wyboru – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Osiedle powstaje u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterska na poznańskich Winogradach. Drugi powód, dla którego warto wybrać większe mieszkanie, to wygoda. Dodatkowy pokój może stanowić miejsce na domowe biuro. Z kolei w momencie powiększenia się rodziny, ta przestrzeń stanie się pokojem dziecięcym. – Wiele zyskamy dzięki naszym pomysłom, ale podstawowa zasada jest prosta: im więcej przestrzeni, tym większe możliwości. Dlatego część mieszkań 3- i 4-pokojowych w naszej ofercie posiada ponad 70 m kw. – zaznacza Krystian Cebulski.

Ponadto przestronne mieszkanie w Poznaniu może stanowić alternatywę wobec lokum na przedmieściach. – Oczywiście dostrzegamy nowy trend życia na obrzeżach Poznania, ale z drugiej strony sporo rodzin nadal lubi wygodę miasta. Mieszkania w stolicy Wielkopolski nie tracą na wartości. Zainteresowanie jest spore zarówno wśród nabywców, jak i najemców. Większe mieszkanie to zabezpieczenie na przyszłość, w tym także finansowe – podkreśla inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

W Poznaniu nie ma wielu inwestycji deweloperskich z dużym wyborem mieszkań powyżej 50 m kw. w cenie od 6800 zł brutto / m kw. Oferta przygotowana przez inwestora i biuro Enklawa Winogrady jest tak skrojona, że im większe mieszkanie, tym niższa cena jednostkowa za powierzchnię. To z kolei możliwość wynajmu dwóm, trzem osobom dzięki czemu zysk zwiększa się. Do dyspozycji klientów w Enklawie Winogrady są  mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 49 do 126 m kw. Natomiast dla przedsiębiorców dostępny jest lokal handlowo – usługowy o powierzchni 201,45 m kw., ponieważ ta część Poznania, bardzo popularna, będzie dobrym miejscem na biznes. Na osiedlu powstaną dodatkowe udogodnienia, jak: 192 miejsca parkingowe, trzy rowerownie, plac zabaw. Deweloper proponuje wyższy standard części wspólnych wewnątrz każdego z budynków. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ ponad połowa mieszkań znalazła swoich nabywców. Według harmonogramu, prace budowlane zostaną zakończone w IV kwartale 2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.