ACCIONA kończy terminowo budowę osiedla U-City Residence
PR Calling
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com
To aktywny rok dla dewelopera znanego i działającego już 30 lat na terenie Warszawy. ACCIONA w tym roku kończy dwie inwestycje mieszkaniowe i przekazuje do odbiorów dla klientów (AR4 w Miasteczku Wilanów oraz osiedle U-City Residence). Osiedle U-City Residence zlokalizowane jest w dzielnicy Warszawa Ursus-Gołąbki przy ulicy Henryka Brodatego 10, 10A, 12, 12A, 14, 14A. Budowa osiedla rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Zakończenie robót budowlanych oraz formalne zakończenie dziennika budowy planowane jest na koniec lipca 2021 roku.
W ramach osiedla U-City Residence powstało 6 wielorodzinnych, wolnostojących budynków o niskiej zabudowie, liczących łącznie 171 mieszkań. Projekt zlokalizowany jest w willowej części dzielnicy Ursus – Gołąbki o sielankowym charakterze przedmieścia. Główne atuty tego terenu to niska okoliczna zabudowa, otoczenie zieleni, liczne place zabaw, parki, szkoły, przedszkole i żłobki. Pobliska, rozwinięta infrastruktura pozwala dotrzeć do centrum Warszawy w 20 minut (zarówno samochodem, jak i kolejami mazowieckimi). Nie tylko lokalizacja odróżnia ten projekt od innych osiedli powstających na terenie dzielnicy Ursus, ale także architektura. Czysta forma, dobrze doświetlone mieszkania i planowana zieleń dopełnią projekt. Osiedle cechuje nieszablonowa architektura. Autorem projektu osiedla jest światowej sławy studio architektoniczne Kuryłowicz & Associates. Kameralna atmosfera, bezpieczeństwo oraz przyjazny charakter osiedla w otoczeniu zieleni tworzą harmonijne środowisko do zamieszkania dla przyszłych mieszkańców. Dodatkowo w okolicy osiedla znajdują się sklepy, restauracje, przedszkola, żłobki, szkoły oraz obiekty rekreacyjne i sportowe.
– Rok 2020 był dużym wyzwaniem dla wszystkich, tym bardziej chciałam podkreślić, jak cieszy nas, że budowa U-City Residence przebiegła planowo, za co dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces. Okres pandemii bardzo wpłynął na naszą branżę, jak też na preferencje klientów odnośnie zakupu mieszkań. W przypadku licznych inwestycji wzrosło zainteresowanie mieszkaniami z ogrodami i tarasami, które także u nas sprzedały się błyskawicznie. Do dyspozycji kupujących pozostają cztery kąty o powierzchni 50-70 m2. Nasze biura działają bardzo sprawnie i szybko odpowiadają na zapytania nabywców. Oferujemy także możliwość odwiedzenia inwestycji i obejrzenia gotowych lokali – mówi Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca w ACCIONA.
Zakończenie budowy inwestycji U-City Residence planowane jest na koniec lipca tego roku. Następnie inwestycja przekazana zostanie do odbiorów technicznych i sanitarnych, by jeszcze w III kwartale tego roku deweloper mógł zaoferować odbiór mieszkań właścicielom. W ofercie nadal dostępne są mieszkania o metrażu 50-70 m2 z loggiami. Deweloper oferuje możliwość odwiedzenia inwestycji i obejrzenia gotowych lokali. Odbiory mieszkań i przekazanie kluczy właścicielom przewidziane jest na 3 kwartał tego roku.
ACCIONA - deweloper znany od 30 lat na warszawskim rynku oferuje atrakcyjne ceny mieszkań oraz wysoki standard wykończenia. Projekty ACCIONA powstają na terenach cechujących się rozwiniętą infrastrukturą i w bliskim otoczeniu zaplecza usługowego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.