Ana Nekhamkin nową wiceprezeską ds. nieruchomości w Mindspace!
Mindspace, globalny dostawca elastycznych przestrzeni biurowych, powołał Anę Nekhamkin na stanowisko wiceprezeski ds. nieruchomości (VP of Real Estate & Projects). W nowej roli Ana Nekhamkin będzie odpowiedzialna za realizację działań związanych z rozwojem firmy. Jej zadaniem będzie koordynacja całego procesu związanego z otwarciem kolejnych lokalizacji, w tym dostarczanie gotowych projektów na rynek, a także zbudowanie zespołu ds. nieruchomości.
Ana Nekhamkin ma wieloletnie doświadczenie w zakresie budowania i rozwoju przedsiębiorstw, w tym pozyskiwania i finansowania nieruchomości oraz zarządzania nimi. Pracowała przy wielu międzynarodowych projektach w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie. Zanim dołączyła do Mindspace, odpowiedzialna była za ekspansję spółki Sonder (NASDAQ:SOND) na rynku nieruchomości w regionie EMEA oraz koordynację transakcji związanych z rozwojem hoteli i apartamentów serwisowanych w Wielkiej Brytanii i Europie. W Mindspace Ana Nekhamin będzie koordynowała działania związane z rozwojem firmy w ujęciu globalnym. Do jej zadań będzie należało m.in. zbudowanie zespołu ds. nieruchomości oraz nadzór nad realizacją i dostarczanie na rynek nowych projektów Mindspace.
– Ogromnie cieszę się, że Ana Nekhamkin dołączyła do naszego zespołu i objęła stanowisko Wiceprezeski ds. Nieruchomości. Jestem przekonany, że dzięki jej imponującemu doświadczeniu w branży hospitality i w obliczu obecnego, dynamicznego tempa rozwoju rynku przestrzeni biurowych typu flex, Ana wraz z naszym nowym zespołem ds. nieruchomości z powodzeniem poprowadzi Mindspace ku dalszemu rozwojowi. Mając na względzie, że cały czas aktywnie poszukujemy nowych możliwości biznesowych zakładających zawieranie partnerskich umów o zarządzaniu, jak i koncentrujemy się na szeroko rozumianej działalności leasingowej, wsparcie Any Nekhamkin będzie bez wątpienia nieocenione – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes Mindspace.
– Jestem zaszczycona, że mogę dołączyć do zespołu Mindspace i korzystając z mojego doświadczenia w branży hospitality, wspierać jego ekspansję na rynkach globalnych. Mindspace zyskał pozycję kluczowego gracza w tej ekscytującej, szybko rozwijającej się klasie aktywów, a dzięki swojej silnej marce, produktowi i dobrym wynikom finansowym ma ogromny potencjał rozwoju – zarówno na tych rynkach, gdzie jest już obecny jak i na zupełnie nowych– dodała Ana Nekhamkin, wiceprezeska ds. nieruchomości w Mindspace.
W minionym roku Mindspace odnotował wysoki popyt we wszystkich swoich lokalizacjach na świecie, osiągając poziom obłożenia sprzed pandemii COVID-19, przy czym w Izraelu, Niemczech i w Polsce poziom wynajmu był znacznie wyższy i wyniósł ponad 95%. W ramach ostatniej rundy inwestycyjnej, zakończonej pod koniec listopada 2021 r., Mindspace uzyskał 72 miliony dolarów na dalszy rozwój i globalną ekspansję. Latem 2022 r. firma planuje otwarcie dwóch nowych lokalizacji w Berlinie, dzięki czemu portfolio Mindspace w Niemczech zwiększy się do dziesięciu oddziałów. Dwa nowe punkty łącznie dostarczą 11 500 mkw. elastycznej powierzchni do pracy. Jedna z lokalizacji będzie znajdowała się budynku FÜRST (7000 mkw.), a druga przy Zimmerstraße (4500 mkw.), gdzie Mindspace zajmie wszystkie piętra 8-kondygnacyjnego obiektu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.