Ana Nekhamkin nową wiceprezeską ds. nieruchomości w Mindspace!
Mindspace, globalny dostawca elastycznych przestrzeni biurowych, powołał Anę Nekhamkin na stanowisko wiceprezeski ds. nieruchomości (VP of Real Estate & Projects). W nowej roli Ana Nekhamkin będzie odpowiedzialna za realizację działań związanych z rozwojem firmy. Jej zadaniem będzie koordynacja całego procesu związanego z otwarciem kolejnych lokalizacji, w tym dostarczanie gotowych projektów na rynek, a także zbudowanie zespołu ds. nieruchomości.
Ana Nekhamkin ma wieloletnie doświadczenie w zakresie budowania i rozwoju przedsiębiorstw, w tym pozyskiwania i finansowania nieruchomości oraz zarządzania nimi. Pracowała przy wielu międzynarodowych projektach w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie. Zanim dołączyła do Mindspace, odpowiedzialna była za ekspansję spółki Sonder (NASDAQ:SOND) na rynku nieruchomości w regionie EMEA oraz koordynację transakcji związanych z rozwojem hoteli i apartamentów serwisowanych w Wielkiej Brytanii i Europie. W Mindspace Ana Nekhamin będzie koordynowała działania związane z rozwojem firmy w ujęciu globalnym. Do jej zadań będzie należało m.in. zbudowanie zespołu ds. nieruchomości oraz nadzór nad realizacją i dostarczanie na rynek nowych projektów Mindspace.
– Ogromnie cieszę się, że Ana Nekhamkin dołączyła do naszego zespołu i objęła stanowisko Wiceprezeski ds. Nieruchomości. Jestem przekonany, że dzięki jej imponującemu doświadczeniu w branży hospitality i w obliczu obecnego, dynamicznego tempa rozwoju rynku przestrzeni biurowych typu flex, Ana wraz z naszym nowym zespołem ds. nieruchomości z powodzeniem poprowadzi Mindspace ku dalszemu rozwojowi. Mając na względzie, że cały czas aktywnie poszukujemy nowych możliwości biznesowych zakładających zawieranie partnerskich umów o zarządzaniu, jak i koncentrujemy się na szeroko rozumianej działalności leasingowej, wsparcie Any Nekhamkin będzie bez wątpienia nieocenione – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes Mindspace.
– Jestem zaszczycona, że mogę dołączyć do zespołu Mindspace i korzystając z mojego doświadczenia w branży hospitality, wspierać jego ekspansję na rynkach globalnych. Mindspace zyskał pozycję kluczowego gracza w tej ekscytującej, szybko rozwijającej się klasie aktywów, a dzięki swojej silnej marce, produktowi i dobrym wynikom finansowym ma ogromny potencjał rozwoju – zarówno na tych rynkach, gdzie jest już obecny jak i na zupełnie nowych– dodała Ana Nekhamkin, wiceprezeska ds. nieruchomości w Mindspace.
W minionym roku Mindspace odnotował wysoki popyt we wszystkich swoich lokalizacjach na świecie, osiągając poziom obłożenia sprzed pandemii COVID-19, przy czym w Izraelu, Niemczech i w Polsce poziom wynajmu był znacznie wyższy i wyniósł ponad 95%. W ramach ostatniej rundy inwestycyjnej, zakończonej pod koniec listopada 2021 r., Mindspace uzyskał 72 miliony dolarów na dalszy rozwój i globalną ekspansję. Latem 2022 r. firma planuje otwarcie dwóch nowych lokalizacji w Berlinie, dzięki czemu portfolio Mindspace w Niemczech zwiększy się do dziesięciu oddziałów. Dwa nowe punkty łącznie dostarczą 11 500 mkw. elastycznej powierzchni do pracy. Jedna z lokalizacji będzie znajdowała się budynku FÜRST (7000 mkw.), a druga przy Zimmerstraße (4500 mkw.), gdzie Mindspace zajmie wszystkie piętra 8-kondygnacyjnego obiektu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.