Ana Nekhamkin nową wiceprezeską ds. nieruchomości w Mindspace!
Mindspace, globalny dostawca elastycznych przestrzeni biurowych, powołał Anę Nekhamkin na stanowisko wiceprezeski ds. nieruchomości (VP of Real Estate & Projects). W nowej roli Ana Nekhamkin będzie odpowiedzialna za realizację działań związanych z rozwojem firmy. Jej zadaniem będzie koordynacja całego procesu związanego z otwarciem kolejnych lokalizacji, w tym dostarczanie gotowych projektów na rynek, a także zbudowanie zespołu ds. nieruchomości.
Ana Nekhamkin ma wieloletnie doświadczenie w zakresie budowania i rozwoju przedsiębiorstw, w tym pozyskiwania i finansowania nieruchomości oraz zarządzania nimi. Pracowała przy wielu międzynarodowych projektach w USA, Europie i na Bliskim Wschodzie. Zanim dołączyła do Mindspace, odpowiedzialna była za ekspansję spółki Sonder (NASDAQ:SOND) na rynku nieruchomości w regionie EMEA oraz koordynację transakcji związanych z rozwojem hoteli i apartamentów serwisowanych w Wielkiej Brytanii i Europie. W Mindspace Ana Nekhamin będzie koordynowała działania związane z rozwojem firmy w ujęciu globalnym. Do jej zadań będzie należało m.in. zbudowanie zespołu ds. nieruchomości oraz nadzór nad realizacją i dostarczanie na rynek nowych projektów Mindspace.
– Ogromnie cieszę się, że Ana Nekhamkin dołączyła do naszego zespołu i objęła stanowisko Wiceprezeski ds. Nieruchomości. Jestem przekonany, że dzięki jej imponującemu doświadczeniu w branży hospitality i w obliczu obecnego, dynamicznego tempa rozwoju rynku przestrzeni biurowych typu flex, Ana wraz z naszym nowym zespołem ds. nieruchomości z powodzeniem poprowadzi Mindspace ku dalszemu rozwojowi. Mając na względzie, że cały czas aktywnie poszukujemy nowych możliwości biznesowych zakładających zawieranie partnerskich umów o zarządzaniu, jak i koncentrujemy się na szeroko rozumianej działalności leasingowej, wsparcie Any Nekhamkin będzie bez wątpienia nieocenione – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes Mindspace.
– Jestem zaszczycona, że mogę dołączyć do zespołu Mindspace i korzystając z mojego doświadczenia w branży hospitality, wspierać jego ekspansję na rynkach globalnych. Mindspace zyskał pozycję kluczowego gracza w tej ekscytującej, szybko rozwijającej się klasie aktywów, a dzięki swojej silnej marce, produktowi i dobrym wynikom finansowym ma ogromny potencjał rozwoju – zarówno na tych rynkach, gdzie jest już obecny jak i na zupełnie nowych– dodała Ana Nekhamkin, wiceprezeska ds. nieruchomości w Mindspace.
W minionym roku Mindspace odnotował wysoki popyt we wszystkich swoich lokalizacjach na świecie, osiągając poziom obłożenia sprzed pandemii COVID-19, przy czym w Izraelu, Niemczech i w Polsce poziom wynajmu był znacznie wyższy i wyniósł ponad 95%. W ramach ostatniej rundy inwestycyjnej, zakończonej pod koniec listopada 2021 r., Mindspace uzyskał 72 miliony dolarów na dalszy rozwój i globalną ekspansję. Latem 2022 r. firma planuje otwarcie dwóch nowych lokalizacji w Berlinie, dzięki czemu portfolio Mindspace w Niemczech zwiększy się do dziesięciu oddziałów. Dwa nowe punkty łącznie dostarczą 11 500 mkw. elastycznej powierzchni do pracy. Jedna z lokalizacji będzie znajdowała się budynku FÜRST (7000 mkw.), a druga przy Zimmerstraße (4500 mkw.), gdzie Mindspace zajmie wszystkie piętra 8-kondygnacyjnego obiektu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.