anattoni dostarczy 3000 m kw. dla Boeing Distribution Services w Rzeszowie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynki nieruchomości przemysłowych w Europie, udostępni dodatkową powierzchnię dla Boeing Distribution Services (BDSI) w Dolinie Lotniczej. Globalny dostawca rozwiązań dla lotnictwa przenosi swoją dotychczasową działalność w Dolinie do większego budynku o powierzchni 3 000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III, sąsiadującego z miejskim lotniskiem.
Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III. Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas - w sumie blisko 50 000. Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.
- Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj” – mówi Krzysztof Głut, Leasing Manager z Panattoni.
BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji. Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: -Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe!
-Jako międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield cieszymy się, że mogliśmy koordynować transakcję Boeing-Panattoni, dotyczącą wynajmu powierzchni magazynowo biurowej w okolicy Rzeszowa. Region ten jest jednym ze wschodzących rynków magazynowych w kraju, dzięki czemu rozwija się niezwykle dynamicznie. Czołowi deweloperzy i inwestorzy dostrzegają jego ogromny potencjał – wśród nich również Boeing. - komentuje Konrad Jacewicz, associate, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.
Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat - odbywa się tu ok. 90 proc. produkcji tego sektora. Oprócz obecności lotniska Rzeszów-Jasionka, region czerpie korzyści z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.
Coraz intensywniejsza obecność Panattoni w Rzeszowie i okolicach, to doskonała wiadomość dla nowoczesnego biznesu, który otrzymuje dostosowaną platformę do rozwoju w sprawnie rozwijającym się regionie. Deweloper m.in. ukończył – na przełomie 2020 i 2021 roku - budowaną zaledwie 5 miesięcy fabrykę systemów ładowania AC i DC dla firmy Phoenix Contact E-mobility na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Panattoni łącznie w regionie stolicy Podkarpacia dostarczyło już niemal 167.000 m.kw. , a w planach ma kolejne 240.000 m.kw.
Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Inwestycja oferuje najwyższą jakość i dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.