Apartamenty Vinea – nowa, kameralna inwestycja Budlexu w Toruniu przyciąga uwagę
Apartamenty Vinea, kameralne osiedle składające się z dwóch budynków, powstaje w zacisznym miejscu przy ulicy Winnica, zaledwie kilka minut od toruńskiej starówki. Realizacja inwestycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a projekt osiedla łączy historyczny charakter okolicy z nowoczesnym designem oraz zaawansowanymi technologiami.
Nowoczesność spotyka tradycję
Apartamenty Vinea zostały zaprojektowane przez lokalną pracownię architektoniczną A-Symetria, znaną z realizacji wyróżnianych tytułem Obiektu Roku. Projekt inspirowany jest klasycznym stylem willi Loosa z 1901 roku, dzięki czemu osiedle harmonijnie wkomponowuje się w historyczne otoczenie. Wizualne obniżenie elewacji dodaje budynkom lekkości, a elegancki design wnętrz stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Komfort, funkcjonalność i innowacja
Mieszkania w Apartamentach Vinea to przestronne, ciche wnętrza, w których przewidziano optymalne wykorzystanie naturalnego światła. Oferta obejmuje lokale o powierzchni od 49 do 119 m², w tym apartamenty z antresolami wyposażonymi w wysokie, prawie pięciometrowe okna oraz tarasy na dachach, z których roztaczają się malownicze widoki na Wisłę. Mieszkańcy będą mieli dostęp do licznych udogodnień, takich jak podziemny garaż, wygodne rowerownie, plac zabaw oraz windy przywoływane za pomocą domofonu.
W inwestycji zastosowano nowoczesne technologie, które ułatwią codzienne życie. W skład wyposażenia wchodzi system Smart Home, wideodomofony oraz system Easy-Pass, umożliwiający zdalny dostęp do garażu. Dodatkowo mieszkańcy mogą monitorować zużycie mediów za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
Apartamenty Vinea to unikalne połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z klasycznym designem, które idealnie wpisuje się w historyczny charakter ulicy Winnica w Toruniu. To miejsce dla osób, które cenią sobie nie tylko komfort i funkcjonalność, ale także wyjątkową atmosferę. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Smart Home, takich jak system Easy-Pass czy inteligentne otwieranie drzwi, życie tutaj stanie się łatwiejsze i bardziej wygodne – mówi Małgorzata Mellem, członek zarządu Budlex.
Harmonogram realizacji
Budowa Apartamentów Vinea osiągnęła już prawie 80% zaawansowania, a zakończenie prac planowane jest na 28 lutego 2025 roku. Przekazanie mieszkań nabywcom nastąpi do 31 maja roku, a przeniesienie własności planowane do 31 sierpnia przyszłego roku. Miejsca parkingowe będą dostępne do przeniesienia własności do końca października 2025 roku.
***
Budlex Sp. z o.o. to ogólnopolski deweloper z prawie 40-letnią tradycją. To jeden z najstarszych deweloperów w Polsce. Spółka ma w swoim portfolio 9300 wybudowanych mieszkań, w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i Olsztyna. Nowe inwestycje powstają m.in. w Gdańsku. Jakość prowadzonych projektów, nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjność zdecydowały o doskonałej opinii, jaką Budlex od lat cieszy się wśród klientów. Spółka spełnia oczekiwania budując trwale i solidnie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.