Artis Loft Hotel – standard 4* w wykonaniu Vavasis i Trust Us
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/ba80432795212a86e749fc1784f09e6120230323101132/617583bf046383b158239f0e4985d76c20230323101216/012fac
Artis Loft Hotel zlokalizowany w podwarszawskich Radziejowicach dysponuje 86 pokojami umiejscowionymi na trzech kondygnacjach. Obiekt przez wiele lat był hotelem typowo biznesowym, nastawionym głównie na organizację konferencji, szkoleń oraz eventów firmowych. W związku z planowaną zmianą kategoryzacji obiektu, wnętrza hotelu przechodzą właśnie metamorfozę.
W ostatnim okresie zrealizowaliśmy szereg nakładów w rozwój infrastruktury hotelu – mówi Tomasz Rybaczek, dyrektor generalny Artis Loft Hotelu. Do użytku gości oddaliśmy już rozbudowaną strefę SPA. Obecnie trwa proces projektowy gabinetów zabiegowych. W planach na lata 2023-2024 jest wykonanie remontu pokoi i zmiana kategoryzacji hotelu na 4*. Jest to kluczowe w procesie pozyskania nowych kontrahentów oraz zwiększenia zainteresowania gości indywidualnych.
Pokoje, które do tej pory utrzymane były w loftowym charakterze, otrzymują właśnie nowy, dużo cieplejszy design. Jest to związane nie tylko z potrzebą wpisania się w aktualnie panujące trendy, ale też z wyjściem naprzeciw zmieniającym się potrzebom gości oraz spełnieniem wyższych wymogów kategoryzacyjnych. Głównym założeniem projektu jest wprowadzanie poszczególnych zmian etapowo, z możliwie jak najmniejszą ingerencją w funkcjonowanie hotelu.
Projekt modernizacji obiektu polegał na podniesieniu standardu pokoi, opracowaniu nowej odsłony części restauracyjnej oraz stworzeniu strefy SPA – mówi Marlena Michałkowska, architekt wnętrz z pracowni VAVASIS. Celem jest wzbogacenie oferty dla gości biznesowych, jak również pozyskanie nowej grupy docelowej, która poszukuje miejsca relaksu i weekendowego odpoczynku. Jednym z głównych założeń projektowych było więc wzbogacenie i ocieplenie wnętrza z zachowaniem niektórych istniejących elementów surowości. Naszym celem było stworzenie sfery harmonii i spokoju z dala od miejskiego zgiełku, a więc miejsca, gdzie w otoczeniu zieleni goście będą mogli odpocząć w klimatycznym wnętrzu.
W efekcie we wnętrzach hotelu pojawiły się różnorodne okładziny ścienne oraz nowe materiały o zróżnicowanych fakturach. Duży nacisk położono tu na naturę i akcenty roślinne, ciepłą paletę barw naturalnego drewna, jak również dodatki i detale w kolorze złota. Realizację wnętrz pokoi powierzono warszawskiej spółce Trust Us, specjalizującej się w wyposażaniu obiektów komercyjnych:
Realizacja w Artis Loft Hotel wynikała z koncepcji zmiany grupy docelowej, zwiększenia funkcjonalności pokoi i podniesienia standardu całego obiektu – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us. Pokoje zyskały zupełnie nowe oblicze – wykonaliśmy bardziej funkcjonalne meble wolnostojące, nowe zabudowy z dekoracyjnym oświetleniem i ryflowaniem oraz dekoracje okienne, przygotowane we współpracy z partnerską spółką Pofawe. W łazienkach natomiast pojawiły się dużo większe blaty i lustra. Całość nabrała nowoczesnego charakteru i z pewnością teraz dużo lepiej wpisuje się w aktualne rynkowe trendy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.