BauApp zoptymalizuje odbiory lokatorskie
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym gwarantuje kupującym możliwość wskazania rozbieżności przed odbiorem lokalu. Wg danych bankier.pl w pierwszym półroczu br. deweloperzy oddali w Polsce 60,5 tys. mieszkań. W trakcie odbiorów słowo usterka odgrywa główną rolę, ponieważ coraz częściej do pomocy zatrudniani są wyspecjalizowani inspektorzy. BauApp to proste narzędzie, które pomoże deweloperom przejść przez proces odbiorów profesjonalnie i szybko. Mobilna aplikacja służąca do digitalizacji procesów na budowach, w ramach swojego rozwiązania oferuje także moduł poświęcony właśnie odbiorom mieszkań. Jest on używany przez 70% klientów deweloperskich BauApp.
Każdemu zależy na jak najszybszym odbiorze mieszkania. Klientom, ponieważ większość z nich ma już zakontraktowane ekipy wykończeniowe i plany w zakresie danego lokalu. Deweloperom, ponieważ wraz z odbiorem mieszkania zamykany jest proces jego sprzedaży. Dlatego też w interesie wszystkich stron leży sprawny proces odbiorów lokatorskich. „Proces ten często bywa skomplikowany. Niestety wielokrotnie komplikują go sami klienci zgłaszając mnóstwo usterek, w tym także tych niezasadnych. Niezależnie od tego każda usterka powinna znaleźć się w protokole odbioru mieszkania. Deweloper powinien móc taki protokół sprawnie udostępnić zainteresowanym stronom i w krótkim czasie wrócić z informacją zwrotną o czasie i statusie ich wykonania. Obecnie większość deweloperów niestety nie korzysta z narzędzi, które mogą usprawnić ten proces, pomimo dostępności takich narzędzi na rynku” – mówi Paweł Smolarek, dyrektor ds. nowych technologii w BauApp Polska.
Uwzględnienie wszystkich ustaleń w protokole odbioru w ramach BauApp może być również pomocne w okresie rękojmi. Aplikacja przez kilka lat (standardowo 5 lat) archiwizuje i przechowuje wszystkie usterki. Dzięki temu możliwa jest szybka weryfikacja czy były one już zgłaszane, kto je wykonywał, jaki był ich koszt i w jakim czasie zostały wykonane. Taka transparentność ze strony dewelopera powinna być standardem na rynku. Szczególnie, że rozwiązanie to jest już powszechnie dostępne dzięki budżetowej aplikacji mobilnej BauApp stworzonej z myślą o polskim rynku nieruchomości i sektorze budowlanym.
Wsparcie cyfrowych rozwiązań w trakcie odbiorów lokatorskich niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla deweloperów, jak i kupujących. Dzięki BauApp nabywcy mieszkań podczas całego procesu przekazania lokalu mogą otrzymywać natychmiastowy raport online oraz listy kontrolne zamiast odręcznych, często własnych, notatek i zdjęć. To zapewni końcowemu klientowi komfort i pewność, że przed ostatecznym odbiorem mieszkania wszystkie jego uwagi zostaną uwzględnione, a zmiany wykonane. Aplikacja rejestruje cały proces generując raporty z początku zgłoszenia, realizacji napraw oraz protokół z wykonania prac. Rozwiązanie daje dostęp do historii usterek, co jest bardzo pomocne, gdyż od momentu odbioru mieszkania liczy się czas rękojmi. Deweloperzy korzystając z BauApp również wiele zyskują: transparentność całego procesu, możliwość bieżącej weryfikacji pracy podwykonawców oraz nowatorski wizerunek firmy na rynku, dobrą renomę oraz dodatkowy branding w aplikacji.
Wdrożenie oprogramowania, niezależnie czy u dużego dewelopera, czy mniejszej firmy, jest natychmiastowe i przynosi wymierne korzyści. Są one widoczne zwłaszcza w zakresie oszczędności czasu pracy pracowników, jak i pieniędzy. BauApp wspiera klientów w zarządzaniu obiegiem dokumentacji, kart materiałowych, monitorowaniu czasu realizacji zadań, usterek oraz odbiorów robót budowlanych. Może być używany zarówno na komputerze, jak i za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Aplikacja jest elastycznym narzędziem, które poza szeroką funkcjonalnością także ogranicza poziom dostępu do dokumentacji zgodnie z obszarem potrzebnym danemu użytkownikowi. W związku z tym nabywcy mieszkań mogą mieć dostęp wyłącznie do modułu związanego z odbiorem mieszkań.
Trwający na rynku nieruchomości boom wymaga cyfryzacji procesów administracyjnych na budowach w celu zapewnienia najwyższej jakości realizowanych inwestycji. Aktualnie z aplikacji korzysta ponad 120 generalnych wykonawców, ponad 500 podwykonawców na 2000 projektów w regionie. Moduł BauApp do odbiorów lokatorskich używany jest przez 70% klientów deweloperskich.
***
BauApp jest twórcą aplikacji mobilnej do digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są tworzone specjalnie z myślą o firmach budowlanych z Europy Środkowej. Aplikacja BauApp pozwala w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Używanie BauApp w trakcie kontroli jakości pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. Na przeciętnej budowie pojawia się ok. 5 tysięcy takich usterek.
Dzięki śledzeniu potrzeb użytkowników i bliskiej współpracy, powstaje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązanie dostępne na rynku. BauApp jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów budowlanych na Węgrzech, a także w Polsce. Uniwersalność aplikacji BauApp przynosi korzyści wszystkim uczestnikom procesu budow- lanego. Poprzez dopasowanie rozwiązania do klienta jest ono wybierane zarówno przez największe firmy budowlane jak i mniejszych wykonawców.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.