Komunikaty PR

BauApp zoptymalizuje odbiory lokatorskie

2021-08-24  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym gwarantuje kupującym możliwość wskazania rozbieżności przed odbiorem lokalu. Wg danych bankier.pl w pierwszym półroczu br. deweloperzy oddali w Polsce 60,5 tys. mieszkań. W trakcie odbiorów słowo usterka odgrywa główną rolę, ponieważ coraz częściej do pomocy zatrudniani są wyspecjalizowani inspektorzy. BauApp to proste narzędzie, które pomoże deweloperom przejść przez proces odbiorów profesjonalnie i szybko. Mobilna aplikacja służąca do digitalizacji procesów na budowach, w ramach swojego rozwiązania oferuje także moduł poświęcony właśnie odbiorom mieszkań. Jest on używany przez 70% klientów deweloperskich BauApp.

Każdemu zależy na jak najszybszym odbiorze mieszkania. Klientom, ponieważ większość z nich ma już zakontraktowane ekipy wykończeniowe i plany w zakresie danego lokalu. Deweloperom, ponieważ wraz z odbiorem mieszkania zamykany jest proces jego sprzedaży. Dlatego też w interesie wszystkich stron leży sprawny proces odbiorów lokatorskich. Proces ten często bywa skomplikowany. Niestety wielokrotnie komplikują go sami klienci zgłaszając mnóstwo usterek, w tym także tych niezasadnych. Niezależnie od tego każda usterka powinna znaleźć się w protokole odbioru mieszkania. Deweloper powinien móc taki protokół sprawnie udostępnić zainteresowanym stronom i w krótkim czasie wrócić z informacją zwrotną o czasie i statusie ich wykonania. Obecnie większość deweloperów niestety nie korzysta z narzędzi, które mogą usprawnić ten proces, pomimo dostępności takich narzędzi na rynku – mówi Paweł Smolarek, dyrektor ds. nowych technologii w BauApp Polska.

Uwzględnienie wszystkich ustaleń w protokole odbioru w ramach BauApp może być również pomocne w okresie rękojmi. Aplikacja przez kilka lat (standardowo 5 lat) archiwizuje i przechowuje wszystkie usterki. Dzięki temu możliwa jest szybka weryfikacja czy były one już zgłaszane, kto je wykonywał, jaki był ich koszt i w jakim czasie zostały wykonane. Taka transparentność ze strony dewelopera powinna być standardem na rynku. Szczególnie, że rozwiązanie to jest już powszechnie dostępne dzięki budżetowej aplikacji mobilnej BauApp stworzonej z myślą o polskim rynku nieruchomości i sektorze budowlanym.

Wsparcie cyfrowych rozwiązań w trakcie odbiorów lokatorskich niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla deweloperów, jak i kupujących. Dzięki BauApp nabywcy mieszkań podczas całego procesu przekazania lokalu mogą otrzymywać natychmiastowy raport online oraz listy kontrolne zamiast odręcznych, często własnych, notatek i zdjęć. To zapewni końcowemu klientowi komfort i pewność, że przed ostatecznym odbiorem mieszkania wszystkie jego uwagi zostaną uwzględnione, a zmiany wykonane. Aplikacja rejestruje cały proces generując raporty z początku zgłoszenia, realizacji napraw oraz protokół z wykonania prac. Rozwiązanie daje dostęp do historii usterek, co jest bardzo pomocne, gdyż od momentu odbioru mieszkania liczy się czas rękojmi. Deweloperzy korzystając z BauApp również wiele zyskują: transparentność całego procesu, możliwość bieżącej weryfikacji pracy podwykonawców oraz nowatorski wizerunek firmy na rynku, dobrą renomę oraz dodatkowy branding w aplikacji.

Wdrożenie oprogramowania, niezależnie czy u dużego dewelopera, czy mniejszej firmy, jest natychmiastowe i przynosi wymierne korzyści. Są one widoczne zwłaszcza w zakresie oszczędności czasu pracy pracowników, jak i pieniędzy. BauApp wspiera klientów w zarządzaniu obiegiem dokumentacji, kart materiałowych, monitorowaniu czasu realizacji zadań, usterek oraz odbiorów robót budowlanych. Może być używany zarówno na komputerze, jak i za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Aplikacja jest elastycznym narzędziem, które poza szeroką funkcjonalnością także ogranicza poziom dostępu do dokumentacji zgodnie z obszarem potrzebnym danemu użytkownikowi. W związku z tym nabywcy mieszkań mogą mieć dostęp wyłącznie do modułu związanego z odbiorem mieszkań.

Trwający na rynku nieruchomości boom wymaga cyfryzacji procesów administracyjnych na budowach w celu zapewnienia najwyższej jakości realizowanych inwestycji. Aktualnie z aplikacji korzysta ponad 120 generalnych wykonawców, ponad 500 podwykonawców na 2000 projektów w regionie. Moduł BauApp do odbiorów lokatorskich używany jest przez 70% klientów deweloperskich.

***

BauApp jest twórcą aplikacji mobilnej do digitalizacji procesów administracyjnych na placach budowy. Produkty BauApp zostały zaprojektowane i są tworzone specjalnie z myślą o firmach budowlanych z Europy Środkowej. Aplikacja BauApp pozwala w nowoczesny i wydajny sposób zarządzać pracą na budowie. Moduły odpowiadające za zarządzanie dokumentami, przygotowywanie list zadań dla podwykonawców czy kontrolę jakości umożliwiają zaoszczędzenie przeciętnie nawet miliona złotych w trakcie realizacji większego projektu. Używanie BauApp w trakcie kontroli jakości pozwala skrócić czas likwidacji każdej usterki o półtorej godziny. Na przeciętnej budowie pojawia się ok. 5 tysięcy takich usterek.

Dzięki śledzeniu potrzeb użytkowników i bliskiej współpracy, powstaje unikalne i najlepiej dopasowane rozwiązanie dostępne na rynku. BauApp jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów budowlanych na Węgrzech, a także w Polsce. Uniwersalność aplikacji BauApp przynosi korzyści wszystkim uczestnikom procesu budow- lanego. Poprzez dopasowanie rozwiązania do klienta jest ono wybierane zarówno przez największe firmy budowlane jak i mniejszych wykonawców.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.