Komunikaty PR

Borowiecka Park z precertyfikatem ZIELONY DOM dla 28 budynków

2024-09-30  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Borowiecka Park to warszawska inwestycja mieszkaniowa składająca się z 28 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, którą realizuje Vanguard Properties. Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o rozwiązaniach energooszczędnych i wpływających na komfort mieszkańców. Takie podejście inwestora pozwoliło na uzyskanie precertyfikatu ZIELONY DOM, stworzonego i nadawanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Inwestycja Borowiecka Park uzyskała precertyfikat ZIELONY DOM, spełniając warunki i wymogi Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 28 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni ok. 5000 mkw. PUM jest realizowane przez Vanguard Properties w Warszawie przy ul. Borowieckiej. Osiedle zaprojektowała pracownia DA Dziuba Architekci.

- Uzyskanie precertyfikatu ZIELONY DOM to dla nas ogromne wyróżnienie, które potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście do budownictwa. Dla nas, jako firmy deweloperskiej jest to wieloetapowy proces, w którym, oprócz przedstawicieli generalnego wykonawcy, uczestniczą również architekci, konsultanci ds. planowania przestrzennego, specjaliści od modelowania energetycznego, eksperci ds. bioróżnorodności, architekt zieleni, ekolodzy oraz audytor certyfikujący. Precertyfikacja oznacza nie tylko docenienie naszych dotychczasowych starań, ale również zobowiązanie do dalszego wdrażania innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań - mówi Arkadiusz Kownacki, CEO, Vanguard Properties.

- Certyfikat ZIELONY DOM powstał z myślą o inwestorach, którzy bez względu na to, czy zdecydują się na precertyfikację, a następnie certyfikację po zakończeniu budowy, planują swoje inwestycje mieszkaniowe w sposób przemyślany. Pracujemy z deweloperami nastawionymi na długoterminowe korzyści dla mieszkańców, które przejawiają się w oszczędności energii i mądrym zarządzaniu wodą. Wiele z tych rozwiązań wcale nie zwiększa kosztów budowy, ponieważ wymagają jedynie wysokiej świadomości i zdefiniowania potrzeb na wczesnym etapie myślenia o projekcie, co wymaga dobrej współpracy z architektami - Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC oraz autorka założeń certyfikatu ZIELONY DOM.

Największą liczbę punktów w ramach precertyfikacji ZIELONY DOM przyznano za optymalizację zużycia energii dzięki m.in.: zaprojektowaniu systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła czy ogniw fotowoltaicznych. Dodatkowo inwestor zadbał o elementy architektury zacieniające okna, co pozwoli na mniejsze nagrzewanie się wnętrz oraz oświetlenie zewnętrzne wyposażone w czujniki ruchu i oświetlenie LED przy podjazdach każdego budynku. Do budowy zostaną użyte materiały z deklaracją EPD, czyli ze zbadanym i potwierdzonym wpływem na środowisko. Inwestycja jest położona w pobliżu przystanków autobusowych i różnorodnych usług, co również wpłynęło pozytywnie na punktację do precertyfikacji ZIELONY DOM.

- Budownictwo zrównoważone nie jest proste, na szczęście coraz więcej podmiotów rozumie jego ideę i jest gotowa podjąć wyzwanie. Inwestycja Borowiecka Park to jeden z tych przykładów. - podkreśla Łukasz Dembski, akredytowany audytor certyfikatu ZIELONY DOM, Członek Zarządu/Partner Zarządzający, Dembski-Nowak.

- Dla naszych klientów precertyfikat jest gwarancją, że tworzymy przestrzenie sprzyjające zdrowiu i wysokiej jakości życia, dbając jednocześnie o minimalizację wpływu na środowisko. To również świadectwo, że wybierając Vanguard Properties nasi klienci inwestują w przyszłość opartą na równowadze ekologicznej i odpowiedzialnym podejściu do zasobów. Wpisuje się to w naszą długoterminową strategię oferowania mieszkań i domów, które spełniają najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, promując zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko do życia – dodaje Arkadiusz Kownacki.

Więcej o certyfikacie ZIELONY DOM:
https://zielonydom.plgbc.org.pl/

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Brak miejsc noclegowych dla studentów stawia wyzwania przed branżą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:40

Brak miejsc noclegowych dla studentów stawia wyzwania przed branżą

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/08917f717672484d6f5f677372feae8220240930064211/92277d20d8ecb89682ce07e0afd5432520240930064307/cd401e   Zbliżające się rozpoczęcie roku
Nieruchomości Praga-Północ: artystyczna dusza stolicy w nowoczesnym wydaniu
2024-09-28 | 01:00

Praga-Północ: artystyczna dusza stolicy w nowoczesnym wydaniu

Kiedyś zaniedbana i nieciesząca się dobrą sławą, dziś coraz bardziej zachwyca i przyciąga inwestorów, celebrytów oraz mieszkańców. Praga-Północ, bo o niej
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Warszawa przyspiesza proces termomodernizacji budynków. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki

Zgodnie z Zieloną Wizją Warszawy stolica ma zredukować emisje gazów cieplarnianych o 40 proc. do 2030 roku. To cel pośredni przed zaplanowanym do 2050 roku osiągnięciem neutralności klimatycznej. Dużą rolę w tym procesie będzie odgrywać termomodernizacja budynków prowadząca do ograniczenia zużycia energii i ciepła. Elektrownie i elektrociepłownie podlegające administracji centralnej odpowiadają dziś za ok. 70 proc. emisji dwutlenku węgla w mieście. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki, wspierane również środkami z UE.

Farmacja

Giganci farmaceutyczni inwestują w sztuczną inteligencję. Chcą szybciej i taniej opracowywać kandydatów na leki

Rynek wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie projektowania nowych leków wzrośnie w ciągu pięciu lat ponad pięciokrotnie – przewidują analitycy MarketsandMarkets. Symptomy dynamicznych wzrostów widać już teraz – w ciągu ostatnich dni giganci farmaceutyczni podpisali kilka dużych umów na wykorzystanie rozwiązań z zakresu SI w typowaniu i wstępnej ocenie kandydatów na nowe leki. Modele układu odpornościowego i algorytmy analizujące skuteczność oraz bezpieczeństwo terapii celowanych pozwalają przyspieszyć tempo wdrażania innowacji lekowych i zwiększać skuteczność procesu opracowywania nowych leków. Obecnie jest ona bardzo niska – wynosi zaledwie 10 proc.

DlaWas.info

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.