Komunikaty PR

Brain Embassy otwiera nową przestrzeń coworkingową w dawnej siedzibie Teatru Kwa

2022-03-21  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Krawsz
Kinnarps Polska

ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl

1 lutego 2022 w centrum Warszawy została otwarta najnowsza przestrzeń Brain Embassy - jednej z wiodących warszawskich marek coworkingowych. W obiekcie, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Teatru Kwadrat, znalazły się nie tylko ergonomiczne miejsca do pracy i spotkań, lecz także nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń eventowa. Pracownia Archicon Szczesiuk & Wilczek odpowiadała za prace architektoniczne, zespół architektów z poznańskiego biura mode:lina™ przygotował projekt wnętrz, a kompleksowe wyposażenie przestrzeni dostarczyła firma Kinnarps, która dba o komfortowe umeblowanie od początku działalności Brain Embassy.


Scenografia dla coworkingowej społeczności

Brain Embassy to marka przestrzeni coworkingowych firmy Adgar Investments & Development Ltd, globalnego właściciela nieruchomości komercyjnych, która oferuje swoim klientom na wynajem biura, przestrzeń open space i sale eventowe. Jej najnowsza inwestycja zajmuje 6-piętrowy budynek z 1953 r. o powierzchni 3 900 m kw. przy ulicy Czackiego 15/17 w Warszawie. W aranżacji tej przestrzeni ciekawa historia gmachu dawnego teatru łączy się z nowatorskim podejściem do środowiska pracy, które odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb współczesnego biznesu. Obiekt spełnia zarówno wymagania osób poszukujących nowoczesnego miejsca do pracy, jak i wielbicieli designu oraz komfortu.

Klientowi zależało na zapewnieniu członkom coworkingowej społeczności nie tylko ergonomii oraz różnorodności miejsc pracy i interakcji, lecz także na dopasowaniu mebli do architektury wnętrza. Bogate i zróżnicowane portfolio produktów Grupy Kinnarps oraz doskonała współpraca z zespołem projektowym umożliwiły taki dobór mebli, aby z jednej strony wpisał się w atmosferę obiektu, zdefiniowaną przez jego historię, z drugiej zaś zachowywał unikalny styl wyposażenia znany z dotychczasowych lokalizacji Brain Embassy - mówi Adrian Karwatiuk, Key Account Manager w Kinnarps Polska.

 

Teatr rozmaitości

Dawna siedziba teatru to obiekt, który powinien tętnić życiem, dlatego na parterze znajdują się doskonale wyposażone sale konferencyjne, pokój nagrań oraz otwarta kuchnia z lobby, idealne do sesji gotowania na żywo. W całym gmachu pojawiają się teatralne inspiracje oraz nawiązania do różnych form kreatywnej ekspresji – np. tematyka sal spotkań prezentuje szerokie spektrum artystycznych aktywności – teatru, muzyki, filmu, grafiki.

Urozmaicony asortyment mebli Kinnarps umożliwił wyposażenie pomieszczeń o bardzo zróżnicowanym charakterze – od otwartej przestrzeni do organizacji dużych wydarzeń dla dużych grup, poprzez sale do bardziej kameralnych spotkań, po miejsca do pracy indywidualnej w skupieniu i koncentracji. W przestrzeni przy ul. Czackiego znalazło się wiele nowości, wprowadzonych przez Grupę Kinnarps w ostatnim czasie oraz wybór produktów które lubią członkowie społeczności znanych z poprzednich lokalizacji Brain Embassy.

 

W pierwszym rzędzie ergonomia

Biura coworkingowe należą do miejsc użytkowanych z dużą intensywnością przez osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, dlatego meble muszą być trwałe i bezpieczne, a także łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz rozmaitych typów zadań i sytuacji. Kinnarps, wspierając pozytywne doświadczenie użytkowników, zadbał o ergonomię oraz funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu Brain Embassy może zaoferować członkom swojej społeczności wielofunkcyjną przestrzeń współpracy i relacji, która będzie jednocześnie inspirować i wspierać ich w codziennych zadaniach.

 

Kulisy współpracy

Współpraca z zespołem projektowym Brain Embassy oraz pracownią mode:lina™ przebiegała wzorowo. Podczas serii intensywnych spotkań zostały wybrane meble do wszystkich pomieszczeń w całym obiekcie, które zostały następnie podzielone na kilka etapów dostaw.

Lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy jest wielkim atutem tej inwestycji, ale podczas realizacji dostaw była prawdziwym wyzwaniem, wymagającym od zespołu serwisowego bardzo sprawnej logistyki, błyskawicznych rozładunków i szybkich montaży. Dzięki stosowanemu przez Kinnarps systemowi załadunku oraz użyciu opakowań zwrotnych instalacja mebli trwała o 50% krócej niż innych firm z branży, co ma olbrzymie znaczenie podczas dostaw do śródmiejskich budynków.

Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogólnego odbioru projektu oraz różnorodności rozwiązań, niepowtarzalności przestrzeni i pełnego dopasowania wyposażenia do designu wnętrz – podsumowuje Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy, który koordynował prace w obiekcie, począwszy od powstania koncepcji aż do oddania obiektu do użytkowania. 

W sercu Warszawy historyczny budynek Teatru Kwadrat powrócił z nową kreatywną przestrzenią. Odnowiony budynek stał się nowoczesnym środowiskiem pracy inspirowanym duchem teatru. Zrozumienie konceptu aranżacyjnego oraz ścisła i długoletnia współpraca Kinnarps w roli partnera Brain Embassy przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego miejsca pracy, spotkań i twórczej aktywności.

Więcej informacji na stronie: https://www.kinnarps.pl/inspiracje/brain-embassy-czackiego/
 

FAKTY

  • Projekt: Brain Embassy Czackiego
  • Inwestor: Adgar Investments & Development Ltd
  • Metraż: 3 900 m2
  • Liczba stanowisk pracy: 499
  • Lokalizacja: Warszawa, ul. Czackiego 15/17
  • Projekt wnętrz: mode:lina™
  • Projekt architektoniczny i wykonawczy: Archicon Szczesiuk & Wilczek
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.