Brain Embassy otwiera nową przestrzeń coworkingową w dawnej siedzibie Teatru Kwa
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
1 lutego 2022 w centrum Warszawy została otwarta najnowsza przestrzeń Brain Embassy - jednej z wiodących warszawskich marek coworkingowych. W obiekcie, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Teatru Kwadrat, znalazły się nie tylko ergonomiczne miejsca do pracy i spotkań, lecz także nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń eventowa. Pracownia Archicon Szczesiuk & Wilczek odpowiadała za prace architektoniczne, zespół architektów z poznańskiego biura mode:lina™ przygotował projekt wnętrz, a kompleksowe wyposażenie przestrzeni dostarczyła firma Kinnarps, która dba o komfortowe umeblowanie od początku działalności Brain Embassy.
Scenografia dla coworkingowej społeczności
Brain Embassy to marka przestrzeni coworkingowych firmy Adgar Investments & Development Ltd, globalnego właściciela nieruchomości komercyjnych, która oferuje swoim klientom na wynajem biura, przestrzeń open space i sale eventowe. Jej najnowsza inwestycja zajmuje 6-piętrowy budynek z 1953 r. o powierzchni 3 900 m kw. przy ulicy Czackiego 15/17 w Warszawie. W aranżacji tej przestrzeni ciekawa historia gmachu dawnego teatru łączy się z nowatorskim podejściem do środowiska pracy, które odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb współczesnego biznesu. Obiekt spełnia zarówno wymagania osób poszukujących nowoczesnego miejsca do pracy, jak i wielbicieli designu oraz komfortu.
Klientowi zależało na zapewnieniu członkom coworkingowej społeczności nie tylko ergonomii oraz różnorodności miejsc pracy i interakcji, lecz także na dopasowaniu mebli do architektury wnętrza. Bogate i zróżnicowane portfolio produktów Grupy Kinnarps oraz doskonała współpraca z zespołem projektowym umożliwiły taki dobór mebli, aby z jednej strony wpisał się w atmosferę obiektu, zdefiniowaną przez jego historię, z drugiej zaś zachowywał unikalny styl wyposażenia znany z dotychczasowych lokalizacji Brain Embassy - mówi Adrian Karwatiuk, Key Account Manager w Kinnarps Polska.
Teatr rozmaitości
Dawna siedziba teatru to obiekt, który powinien tętnić życiem, dlatego na parterze znajdują się doskonale wyposażone sale konferencyjne, pokój nagrań oraz otwarta kuchnia z lobby, idealne do sesji gotowania na żywo. W całym gmachu pojawiają się teatralne inspiracje oraz nawiązania do różnych form kreatywnej ekspresji – np. tematyka sal spotkań prezentuje szerokie spektrum artystycznych aktywności – teatru, muzyki, filmu, grafiki.
Urozmaicony asortyment mebli Kinnarps umożliwił wyposażenie pomieszczeń o bardzo zróżnicowanym charakterze – od otwartej przestrzeni do organizacji dużych wydarzeń dla dużych grup, poprzez sale do bardziej kameralnych spotkań, po miejsca do pracy indywidualnej w skupieniu i koncentracji. W przestrzeni przy ul. Czackiego znalazło się wiele nowości, wprowadzonych przez Grupę Kinnarps w ostatnim czasie oraz wybór produktów które lubią członkowie społeczności znanych z poprzednich lokalizacji Brain Embassy.
W pierwszym rzędzie ergonomia
Biura coworkingowe należą do miejsc użytkowanych z dużą intensywnością przez osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, dlatego meble muszą być trwałe i bezpieczne, a także łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz rozmaitych typów zadań i sytuacji. Kinnarps, wspierając pozytywne doświadczenie użytkowników, zadbał o ergonomię oraz funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu Brain Embassy może zaoferować członkom swojej społeczności wielofunkcyjną przestrzeń współpracy i relacji, która będzie jednocześnie inspirować i wspierać ich w codziennych zadaniach.
Kulisy współpracy
Współpraca z zespołem projektowym Brain Embassy oraz pracownią mode:lina™ przebiegała wzorowo. Podczas serii intensywnych spotkań zostały wybrane meble do wszystkich pomieszczeń w całym obiekcie, które zostały następnie podzielone na kilka etapów dostaw.
Lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy jest wielkim atutem tej inwestycji, ale podczas realizacji dostaw była prawdziwym wyzwaniem, wymagającym od zespołu serwisowego bardzo sprawnej logistyki, błyskawicznych rozładunków i szybkich montaży. Dzięki stosowanemu przez Kinnarps systemowi załadunku oraz użyciu opakowań zwrotnych instalacja mebli trwała o 50% krócej niż innych firm z branży, co ma olbrzymie znaczenie podczas dostaw do śródmiejskich budynków.
Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogólnego odbioru projektu oraz różnorodności rozwiązań, niepowtarzalności przestrzeni i pełnego dopasowania wyposażenia do designu wnętrz – podsumowuje Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy, który koordynował prace w obiekcie, począwszy od powstania koncepcji aż do oddania obiektu do użytkowania.
W sercu Warszawy historyczny budynek Teatru Kwadrat powrócił z nową kreatywną przestrzenią. Odnowiony budynek stał się nowoczesnym środowiskiem pracy inspirowanym duchem teatru. Zrozumienie konceptu aranżacyjnego oraz ścisła i długoletnia współpraca Kinnarps w roli partnera Brain Embassy przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego miejsca pracy, spotkań i twórczej aktywności.
Więcej informacji na stronie: https://www.kinnarps.pl/inspiracje/brain-embassy-czackiego/
FAKTY
- Projekt: Brain Embassy Czackiego
- Inwestor: Adgar Investments & Development Ltd
- Metraż: 3 900 m2
- Liczba stanowisk pracy: 499
- Lokalizacja: Warszawa, ul. Czackiego 15/17
- Projekt wnętrz: mode:lina™
- Projekt architektoniczny i wykonawczy: Archicon Szczesiuk & Wilczek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.