Béranger Dumont na czele BPI Real Estate Poland
Béranger Dumont został nowym Prezesem Zarządu BPI Real Estate Poland, belgijskiej spółki deweloperskiej realizującej inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Gdańsku. Dumont zastąpił na tym stanowisku Mariusza Rodaka.
Béranger Dumont jest absolwentem Solvay Brussels School oraz Louvain School of Management, gdzie zdobył tytuł MBA z zakresu finansów i nieruchomości. Z BPI Real Estate jest związany już od prawie 10 lat. Najpierw jako Finance Manager przez wiele lat zajmował się zarządzaniem finansami m.in. inwestycji wchodzących w skład polskiego portfolio spółki. Następnie jako Real Estate Project Development Manager z sukcesem realizował liczne miejskie projekty BPI w Brukseli. Wśród nich Béranger zarządzał projektem typu mixed-use o powierzchni 60 tys. m2 realizowanym w nowej dzielnicy Brukseli, który wyróżniał zrównoważony projekt spod ręki międzynarodowych architektów. Durmont zasiada również w Zarządzie Urban Land Institute - prestiżowej organizacji non-profit z siedzibą główną w Waszyngtonie. Ten międzynarodowy think tank zajmuje się szerzeniem dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni miejskiej i badaniem trendów z tym związanych. Béranger Dumont biegle mówi w językach francuskim i angielskim. Funkcję Prezesa Zarządu BPI Real Estate Poland objął z dniem 10 lutego br.
Béranger Dumont wprowadzając BPI Real Estate Poland w nową dekadę będzie kontynuował dalszy rozwój firmy jako miejskiego dewelopera realizującego zrównoważone projekty wysokiej jakości i różnych typach funkcjonalności w dynamicznych miastach Polski. W zeszłym roku firma świętowała 10-lecie swojej działalności w Polsce z liczbą ponad 2 tys. mieszkań wybudowanych i sprzedanych mieszkań. W tym roku BPI planuje zakończyć budowę czterech swoich inwestycji oddając blisko 730 mieszkań do użytku. Będą to poznańska inwestycja Vilda Park, II etapu ekskluzywnego projektu Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz najnowsze projekty realizowane w Stolicy - inwestycje wolaRE na Woli oraz Rezydencja Barska na Ochocie.
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.
BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.
Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.
Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.