Komunikaty PR

Bremer generalnym wykonawcą Good Point V

2023-11-27  |  09:30
Biuro prasowe

Firma Bremer została wybrana przez Real Management S.A. na generalnego wykonawcę nowoczesnego parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V. Realizacja dotyczy trzech budynków kompleksu o łącznej powierzchni magazynowej 30 tys. mkw. Park zlokalizowany będzie w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.

Rozpoczęcie budowy parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V planowane pod koniec listopada 2023 roku. Pierwsi najemcy powierzchni magazynowej oraz biurowej, wśród których znalazły się takie firmy, jak Dr Irena Eris S.A, jeden z wiodących polskich producentów kosmetyków czy też OEX Fulfilio Sp. z o. o., spółka specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, programów lojalnościowych oraz materiałów POS, wprowadzą się do Good Point V już w III kwartale 2024 roku. Zakończenie budowy całego parku produkcyjno-przemysłowego przewidziano natomiast na I kwartał 2025 roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że to właśnie firmie Bremer powierzyliśmy rolę generalnego wykonawcy naszej nowej inwestycji, jaką jest Good Point V. Nasz wybór był podyktowany wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną reputacją firmy - powiedział Sebastian Perkowski, Dyrektor Kontraktu Real Management S.A.

- Równie ważny był dla nas wspólny cel i wizja związane ze zrównoważonym rozwojem. Bremer to firma, która ma duże doświadczenie i kompetencje w realizacji projektów zgodnych z zasadami ESG. Chcemy, aby Good Point V nie tylko był nowoczesnym kompleksem produkcyjno-przemysłowym, ale także wzorem w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto dodać, że Good Point V to kolejny projekt Real Management S.A, który już na etapie przygotowań do realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie ponad 80% dostępnej powierzchni jest już wynajęte – podkreśla Ewa Śmigielska, Wiceprezes Zarządu Real Management S.A. odpowiedzialna za przygotowanie projektów do realizacji oraz budowy prowadzone przez Real Management S.A.

Kompleks zaprojektowany został zgodnie z normami ESG, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Deweloper opracował również Zielony Standard Budynków Magazynowych, który będzie uzupełnieniem strategii ESG. Działka, na której położony jest Good Point V, charakteryzuje się obszernymi terenami zielonymi, co w przypadku tego typu parków produkcyjno-przemysłowych stanowi rzadkość. Na terenie kompleksu znajdują się również dwa stawy pogliniankowe, które dodatkowo uatrakcyjniają krajobraz. W planach dewelopera jest również zrealizowanie na terenie Good Point V obszaru rekreacyjnego dla pracowników magazynów. Inwestycja Good Point V została zaprojektowana z uwzględnieniem standardów zrównoważonego, ekologicznego budownictwa i otrzyma Certyfikat BREEAM, na poziomie Excellent.

„Doceniamy otwartość i gotowość Real Management S.A. do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Chcielibyśmy podziękować za zaufanie w nasze doświadczenie i umiejętności, powierzając nam kluczową rolę Generalnego Wykonawcy w projekcie Good Point V w Łubnej. To dla nas zaszczyt i zobowiązanie. Cieszymy się, że możemy być częścią projektu, który przekracza granice standardowej działalności biznesowej i wskazuje na ścieżkę zrównoważonego, ekologicznego rozwoju.” – powiedział Tomasz Wrona, Dyrektor Handlowy w firmie Bremer Sp. z o.o.

Przygotowanie umowy oraz wsparcie prawne podczas negocjacji po stronie Real Management S.A. zapewniła Radca Prawny Anna Glinka z wewnętrznego działu prawnego spółki.

O Real Management S.A.

Real Management S.A. jest dynamicznie rozwijającą się spółką deweloperską, powstałą w 2002 roku. Działalność firmy koncentruje się w sektorze nieruchomości produkcyjno-przemysłowych  i mieszkaniowych. Innowacyjność
i efektywne zarządzanie – to czynniki, pozwalające spółce na stały rozwój i ekspansję w sektorze nieruchomości. Od początku działalności Real Management S.A. zrealizował projekty komercyjne i mieszkaniowe o powierzchni  265 000 mkw. Wśród nich znajdują się m.in. kompleks biurowy Bolero Office Park, osiedla domów jednorodzinnych premium Rezydencje Pałacowa i Rezydencje Chojnów, centra produkcyjno-przemysłowe Good Point oraz parki convenience Przyczółkowa Vis a Vis i Point.44.

Zgodnie z założeniami strategicznymi na najbliższe lata, Real Management S.A. planuje realizację kolejnych        500 000 mkw. nowoczesnych powierzchni produkcyjno-przemysłowych pod nazwą Good Point oraz 44 000 mkw. powierzchni mieszkalnych w Warszawie w ramach osiedla domów jednorodzinnych Neo Natolin.

Real Management S.A. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.