Komunikaty PR

Browary Warszawskie – finał I etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage

2020-02-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Browary Warszawskie – finał pierwszego etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage

Ponad 700 mieszkań realizuje w sumie konsorcjum spółek Eiffage w Browarach Warszawskich – prestiżowej inwestycji w centrum Warszawy. Lokatorzy odbierają właśnie klucze do ostatnich lokali z pierwszego etapu inwestycji. To kolejna realizacja Eiffage Polska Budownictwo dla Echo Investment. Dzięki projektantom z uznanego biura JEMS Architekci w stolicy powstaje wyjątkowe miejsce z harmonijnie współistniejącą architekturą historyczną i nowoczesną oraz z dużą ilością zieleni.

Browary Warszawskie doskonale skomunikowane z resztą miasta, to wyjątkowa inwestycja nawiązująca do historii miejsca, w którym powstaje. Piwo warzono tu przez ponad 170 lat, od 1846 r. z krótką, kilkuletnią przerwą po drugiej wojnie światowej. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci, której założeniem było stworzenie nowego, pełnego życia fragmentu miasta, odpowiadającego zróżnicowanym potrzebom jego użytkowników. Płynnie przenikają się tutaj budynki i funkcje biurowe, mieszkaniowe oraz rozrywkowe. Istotną rolę w projekcie odgrywa zieleń, obecna na parterze i wkomponowana w tarasy na różnych poziomach budynków. Drzewa i krzewy wypełniają wspólne przestrzenie: place, skwery i dziedzińce. 

- Nasze wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie pomaga nam sprawnie realizować ten niewątpliwie wymagający projekt. Lokalizacja, założenia architektoniczne i oryginalne fasady zaprojektowane przez architektów, wymagały specjalistycznej wiedzy i precyzyjnego wykonania. Jesteśmy zadowoleni z imponującego efektu, który z pewnością docenią użytkownicy tej wyjątkowej przestrzeni – powiedział Piotr Saulewicz, Dyrektor Regionu Północno-Wschodniego Eiffage Polska Budownictwo.

Browary Warszawskie powstają z poszanowaniem miejsca i jego historii. Wśród nowoczesnych budynków staną pieczołowicie zrewitalizowane budynki dawnego browaru. Pomiędzy nimi zaplanowano 16 tys. m2 przestrzeni wspólnych – placów, miejskich ogrodów i dziedzińców, dostępnych dla wszystkich przez całą dobę. Pojawią się też nowe ulice, w tym zupełnie zrewitalizowany odcinek Krochmalnej. 

Flagowa inwestycja Echo Investment została podzielona na kilka etapów. Budowa drugiego i trzeciego etapu Apartamentów przy Krochmalnej (304 mieszkania) realizowana przez Eiffage zakończyła się zgodnie z założeniami w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie trwa realizacja etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstaje łącznie 450 mieszkań z najwyższym, 18-piętrowym budynkiem w tej inwestycji. Ta część, w formule Resi4Rent, czyli mieszkań na wynajem długoterminowy zostanie oddana jesienią. Browary Warszawskie to kolejna realizacja Eiffage zlecona przez Echo Investment. O wyborze EPB na generalnego wykonawcę przesądziły wysokie standardy bezpieczeństwa, wykwalifikowana i doświadczona kadra, posiadane zasoby finansowe oraz dobre doświadczenia ze współpracy przy wcześniejszych inwestycjach Echo Investment.

Browary Warszawskie – drugi i trzeci etap Apartamentów przy Krochmalnej w liczbach: 

  • Adres inwestycji: ul. Krochmalna, Warszawa
  • Liczba mieszkań: 304
  • Powierzchnia całkowita netto: 29 520 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 17 400 m2
  • Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
  • Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
  • Inwestor: „Echo – Browary Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Spółka Komandytowa (Echo Investment S.A.)

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: budynek Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce ponad 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele. 

Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. Wśród nich są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

Echo Investment S.A. Echo Investment SA jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 166 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 700 000 mkw. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.