Budowa prestiżowego Centreville na finiszu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Emblematyczną pierzeję wrocławskiego Nadodrza uzupełnił piękny budynek. Prace przy głównej części elewacji apartamentowca Centreville właśnie się zakończyły. Została wykonana z materiałów szlachetnych i połyskuje odcieniami brązu i szarości. Z zewnątrz budynek jest prawie gotowy, a w środku trwają intensywne prace wykończeniowe.
Granica Nadodrza zyskała na wartości estetycznej. Przy ulicy Drobnera odsłonięto ceglany fragment elewacji prestiżowego apartamentowca Centreville. – Zakończyliśmy ten etap prac. Wrocławianie podziwiają piękny efekt uzyskany dzięki starannie dobranym materiałom najwyższej jakości – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
Elewacja jest wykonana z pełnej cegły, która do Wrocławia przyjechała aż z Łotwy. Ten szlachetny materiał rzadko ozdabia budynki mieszkalne. Elewacja mieni się kilkoma odcieniami brązów i szarości. Z daleka widać kolorystyczną spójność, tak jakby ściana była jednolita. Natomiast z bliska wygląda jak połyskująca mozaika. – Stworzyliśmy budynek z poszanowaniem miejsca, w którym stoi i jego najbliższego otoczenia – wyjaśnia Łukasz Paryś. – Centreville komponuje się z sąsiednimi budynkami i wpisuje się w klimat Nadodrza, w które rewitalizacja tchnęła nowe życie – twierdzi. Całość dopełniają duże drewniane okna i aluminiowe opaski wokół nich.
Centreville to projekt pracowni Zbigniewa Maćkowa. – Emblematyczna, jedna z kluczowych pierzei Nadodrza wreszcie została wypełniona budynkiem, który będzie piękny przez długie lata – cieszy się architekt. – Cegła wykorzystana na elewacji jest odporna na upływ czasu. Co więcej, ma konotacje historyczne, podobnie jak inne elementy architektoniczne. To ważne, żeby współczesne budynki wpisywały się w tkankę miejską – zaznacza Zbigniew Maćków. Dodaje, że na całym kwartałowym Nadodrzu można znaleźć przejawy wspaniałej architektury, co podnosi jakość życia.
Dostojna i dynamiczna forma Centreville stanowi unikalny mariaż tradycji i nowoczesności. Eleganckie detale zaprojektowano także w częściach wspólnych. Wyróżniającym się miejscem ma być lobby. – Jest wykonywane z dbałością o każdy szczegół jak cały budynek. Zapewniamy wykończenie w podwyższonym standardzie – zaznacza Maciej Madej, project manager Bouygues Immobilier Polska. – Gustowna posadzka, wygodne meble, ozdobna ściana z grafiką planu starego Wrocławia definiują prestiżowy charakter apartamentowca – wymienia.
Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe. Zostało jeszcze zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie to drugi kwartał 2020 r. Inwestor niebawem zaprosi na dzień otwarty. Wtedy będzie można obejrzeć luksusowe dwupoziomowe apartamenty, będące ukoronowaniem projektu. Perłą w koronie są podwójne tarasy, z których roztacza się widok na panoramę miasta. Dzięki znakomitej lokalizacji, ta tętniąca życiem część Wrocławia jest w zasięgu krótkiego spaceru. Pobliska kładka łączy Centreville z Wyspą Słodową i dalej z Ostrowem Tumskim.
W 5–piętrowym budynku z antresolą znajdzie się w sumie 69 apartamentów o wielkości od 31 do 142 mkw., 10 lokali użytkowych oraz przestronny garaż podziemny. Ceny apartamentów zaczynają się od 9350 zł za mkw. Ponad połowa mieszkań i lokali znalazła już nowych właścicieli.
https://www.bi-polska.pl/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.