Komunikaty PR

Bulwary Książęce odmieniają okolicę

2020-04-02  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Bulwary Książęce, inwestycja BPI Real Estate Poland we Wrocławiu, zmieniają oblicze Kępy Mieszczańskiej. Towarzysząca budowie rewitalizacja ulicy Księcia Witolda została zakończona. Kompleks, którego budowa zmierza ku końcowi, sprawia, że jego okolica zyska bardziej funkcjonalny wymiar. Połączenie zabudowy mieszkaniowej z handlowo-usługową spełnia oczekiwania kupujących - poziom sprzedaży inwestycji przekroczył już 91 %. Bulwary Książęce wyróżnia także wyjątkowa architektura dopasowana do sąsiadującej zabudowy oraz doskonała lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja, którą BPI Real Estate Poland realizuje na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem budowy wyspa była zaniedbana i nie prezentowała się zbyt okazale. Dzięki powstającym projektom okolica inwestycji zyskuje nowe oblicze. Remont mostów pomorskich oraz zakończona rewitalizacja ulicy Księcia Witolda będą miały swój wkład w odnowienie oblicza tej części Wrocławia. To wyjątkowe miejsce, zaraz po zakończeniu remontu Mostów Pomorskich, w których projektowaniu wspólnie z miastem uczestniczyło BPI Real Estate Poland, stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. W związku z remontem mostów skrzyżowanie z ulicą Księcia Witolda zmieni się w deptak. Częściowy wjazd w ulicę będzie możliwy dla okolicznych mieszkańców. Zakończony przez belgijskiego dewelopera remont ulicy Księcia Witolda polegał na dostosowaniu jej do nowej funkcji z uwzględnieniem zabytkowego charakteru okolicy. Przebudowie podlegały sieci wodno-kanalizacyjne i teletechniczne. Wykonano od nowa konstrukcję drogi wraz z nawierzchnią z zabytkowej kostki kamiennej oraz nowych płyt granitowych ułożonych w pasie chodnika. Prace obejmowały również wykonanie elementów małej architektury, w tym ławek, balustrad, słupków oraz zieleni. Zamontowano również nowe lampy uliczne. Całość zyska funkcję promenady po zakończeniu realizacji nowych chodników, torowiska i przystanku tramwajowego oraz oświetlenia od strony ulicy Pomorskiej.

W ramach rewitalizacji ulicy Księcia Witolda, BPI Real Estate Poland, dokonało także nasadzeń drzew wzdłuż inwestycji, co ze względu na gęstą infrastrukturę podziemną było wyzwaniem na etapie projektowym.Posadziliśmy drzewa z gatunku platan klonolistny, które stworzą atrakcyjną zieloną aleję będącą przedłużeniem deptaku spacerowego przy Marinie. Platany klonolistne bardzo dobrze odnajdują się w środowisku miejskim ze względu na dużą odporność na zanieczyszczenia, ponadto dość dobrze znoszą letnie upały. - powiedział Bartosz Haladus, Project Manager w BPI Real Estate Poland. Dzięki dużym liściom, przypominającym swoim kształtem klony, platany klonolistne charakteryzuje bujna i rozłożysta korona. Zasadzone drzewa poza funkcją estetyczną, przyczynią się także do zacienienia deptaku znajdującego się przy ulicy Księcia Witolda.

Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że inwestycja jest jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu przyciągającym ludzi prowadzących dynamiczny tryb życia. Docelowo w Bulwarach Książęcych powstanie także pasaż handlowo-usługowy. Bulwary Książęce to unikalny projekt, którego nie można porównać z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. Połączenie kilku funkcji w ramach jednej inwestycji spełnia oczekiwania naszych klientów. Poziom sprzedaży II etapu Bulwarów Książęcych wynosi już 91%. Tym samy w ofercie zostały ostatnie mieszkania - powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland. Bulwary Książęce obejmują dwa etapy budowy, z czego pierwszy z nich został już zakończony, a drugi zbliża się do finału. W bieżącym etapie osiedla powstanie w sumie 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 105 m2. W ofercie znajdują się zarówno małe i przytulne mieszkania, jak i przestronne apartamenty. Wszystkie lokale charakteryzują przemyślane i funkcjonalne projekty. W ofercie Bulwarów Książęcych pozostają jeszcze ostatnie wolne lokale

Bulwary Książęce znajdują się na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia. Są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. To projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia i zgodnie z myślą przewodnią BPI Real Estate, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia.

Deweloper poza wrocławską inwestycją realizuje także ciekawe projekty w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstało osiedle Vilda Park przy ul. Droga Dębińska, natomiast w Warszawie dwie inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz wolaRE realizowana na Woli. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości #nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:30

#nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi

Link do zdjęć onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM4jc133ZQwXSEKldg?e=OhX42F   Wetransfer: https://we.tl/t-xlJ8N4rpMc    #nowehistorie w relacjach
Nieruchomości Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania
2024-04-26 | 14:00

Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania

Wydłużający się czas wykańczania nieruchomości, przekroczenie założonego budżetu, rosnące ceny materiałów i stres to najczęstsze problemy, z którymi mierzyli się
Nieruchomości Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie
2024-04-26 | 13:30

Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie

Atrakcyjność Polski dla studentów zagranicznych stale rośnie. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców, stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz bardzo konkurencyjny koszt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.