Komunikaty PR

Bulwary Książęce odmieniają okolicę

2020-04-02  |  16:00

Bulwary Książęce, inwestycja BPI Real Estate Poland we Wrocławiu, zmieniają oblicze Kępy Mieszczańskiej. Towarzysząca budowie rewitalizacja ulicy Księcia Witolda została zakończona. Kompleks, którego budowa zmierza ku końcowi, sprawia, że jego okolica zyska bardziej funkcjonalny wymiar. Połączenie zabudowy mieszkaniowej z handlowo-usługową spełnia oczekiwania kupujących - poziom sprzedaży inwestycji przekroczył już 91 %. Bulwary Książęce wyróżnia także wyjątkowa architektura dopasowana do sąsiadującej zabudowy oraz doskonała lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja, którą BPI Real Estate Poland realizuje na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem budowy wyspa była zaniedbana i nie prezentowała się zbyt okazale. Dzięki powstającym projektom okolica inwestycji zyskuje nowe oblicze. Remont mostów pomorskich oraz zakończona rewitalizacja ulicy Księcia Witolda będą miały swój wkład w odnowienie oblicza tej części Wrocławia. To wyjątkowe miejsce, zaraz po zakończeniu remontu Mostów Pomorskich, w których projektowaniu wspólnie z miastem uczestniczyło BPI Real Estate Poland, stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. W związku z remontem mostów skrzyżowanie z ulicą Księcia Witolda zmieni się w deptak. Częściowy wjazd w ulicę będzie możliwy dla okolicznych mieszkańców. Zakończony przez belgijskiego dewelopera remont ulicy Księcia Witolda polegał na dostosowaniu jej do nowej funkcji z uwzględnieniem zabytkowego charakteru okolicy. Przebudowie podlegały sieci wodno-kanalizacyjne i teletechniczne. Wykonano od nowa konstrukcję drogi wraz z nawierzchnią z zabytkowej kostki kamiennej oraz nowych płyt granitowych ułożonych w pasie chodnika. Prace obejmowały również wykonanie elementów małej architektury, w tym ławek, balustrad, słupków oraz zieleni. Zamontowano również nowe lampy uliczne. Całość zyska funkcję promenady po zakończeniu realizacji nowych chodników, torowiska i przystanku tramwajowego oraz oświetlenia od strony ulicy Pomorskiej.

W ramach rewitalizacji ulicy Księcia Witolda, BPI Real Estate Poland, dokonało także nasadzeń drzew wzdłuż inwestycji, co ze względu na gęstą infrastrukturę podziemną było wyzwaniem na etapie projektowym.Posadziliśmy drzewa z gatunku platan klonolistny, które stworzą atrakcyjną zieloną aleję będącą przedłużeniem deptaku spacerowego przy Marinie. Platany klonolistne bardzo dobrze odnajdują się w środowisku miejskim ze względu na dużą odporność na zanieczyszczenia, ponadto dość dobrze znoszą letnie upały. - powiedział Bartosz Haladus, Project Manager w BPI Real Estate Poland. Dzięki dużym liściom, przypominającym swoim kształtem klony, platany klonolistne charakteryzuje bujna i rozłożysta korona. Zasadzone drzewa poza funkcją estetyczną, przyczynią się także do zacienienia deptaku znajdującego się przy ulicy Księcia Witolda.

Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że inwestycja jest jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu przyciągającym ludzi prowadzących dynamiczny tryb życia. Docelowo w Bulwarach Książęcych powstanie także pasaż handlowo-usługowy. Bulwary Książęce to unikalny projekt, którego nie można porównać z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. Połączenie kilku funkcji w ramach jednej inwestycji spełnia oczekiwania naszych klientów. Poziom sprzedaży II etapu Bulwarów Książęcych wynosi już 91%. Tym samy w ofercie zostały ostatnie mieszkania - powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland. Bulwary Książęce obejmują dwa etapy budowy, z czego pierwszy z nich został już zakończony, a drugi zbliża się do finału. W bieżącym etapie osiedla powstanie w sumie 190 mieszkań o powierzchni od 27 do 105 m2. W ofercie znajdują się zarówno małe i przytulne mieszkania, jak i przestronne apartamenty. Wszystkie lokale charakteryzują przemyślane i funkcjonalne projekty. W ofercie Bulwarów Książęcych pozostają jeszcze ostatnie wolne lokale

Bulwary Książęce znajdują się na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia. Są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. To projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia i zgodnie z myślą przewodnią BPI Real Estate, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia.

Deweloper poza wrocławską inwestycją realizuje także ciekawe projekty w największych miastach w Polsce. W Poznaniu powstało osiedle Vilda Park przy ul. Droga Dębińska, natomiast w Warszawie dwie inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz wolaRE realizowana na Woli. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:00

Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II

MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys.
Nieruchomości Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
2024-12-03 | 01:00

Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie przez fazę istotnych zmian, które wpływają zarówno na ceny mieszkań, jak i dynamikę sprzedaży. W III kwartale 2024 roku, po
Nieruchomości Jak sprzedają się nowe mieszkania
2024-12-03 | 01:00

Jak sprzedają się nowe mieszkania

Czy ożywienie odnotowane na rynku kredytowym oznacza także odbicie w sprzedaży mieszkań? Czy firmy deweloperskie rejestrują wzrost zainteresowania zakupem lokali w ostatnim czasie? Czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.