Komunikaty PR

CA Immo: Biurowiec Postępu 14 w Warszawie z nowym najemcą!

2022-02-21  |  13:25
Biuro prasowe

 

  • CA Immo podpisało umowę najmu z firmą Packeta Poland, która zajmie ok. 700 mkw. powierzchni warszawskiego biurowca Postępu 14.
  • Packeta Poland wprowadzi się do obiektu już w marcu 2022 roku, a umowa najmu będzie obowiązywała przez 5 lat.

Warszawa / Wiedeń. CA Immo podpisało kolejną umowę najmu w warszawskim biurowcu Postępu 14. Nowym najemcą obiektu została firma Packeta Poland, która wynajęła 702 mkw. nowoczesnej powierzchni do pracy na 1 piętrze. Postępu 14, jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych na Mokotowie i oferujący niemal 34 500 mkw. powierzchni komercyjnej, jest wynajęty w 96%.

Packeta to globalna, cyfrowa platforma dla e-commerce, która została założona w 2010 roku w Czechach przez Simonę Kijonkovą jako spółka Zásilkovna. W  ciągu dekady firma przekształciła się w holding funkcjonujący pod nazwą Packeta Group, zrzeszający 14 podmiotów. Obecnie Packeta działa w 6 krajach, realizując dostawy do 34 państw. Posiada ponad 9 000 własnych punktów odbioru, 92 000 punktów partnerskich i współpracuje z ponad 32 000 sklepów internetowych. W 2021 roku firma dostarczyła ponad 73 mln przesyłek. W Polsce grupa Packeta posiada magazyny w Cieszynie i w Warszawie, a w najbliższym czasie planuje także otwarcie kolejnych obiektów w Poznaniu i Krakowie. W ramach rozwoju działalności na rynku polskim, firma zdecydowała się również na utworzenie swojego biura w Warszawie. Już w marcu 2022 roku Packeta zajmie 702 mkw. powierzchni na 1 piętrze w Postępu 14. Umowa na wynajem przestrzeni została zawarta na okres 5 lat.

– Cieszę się, że 2022 rok rozpoczęliśmy tak dynamicznie i nawiązaliśmy współpracę z nowym partnerem biznesowym - prężnie rozwijającą się platformą Packeta Poland. To duże wyróżnienie, że to właśnie nasz biurowiec Postępu 14 został wybrany na jej siedzibę w Polsce. Nie mam wątpliwości, że zaufanie ze strony tej globalnie działającej marki stanowi potwierdzenie jakości Postępu 14.  Wierzę, że oferowana powierzchnia, dogodna lokalizacja w samym sercu biznesowego Mokotowa i dostęp do różnorodnej oferty usług w okolicy pozwoli firmie Packeta na poszerzenie swojej działalności zgodnie z przyjętą strategią. Nasz obiekt zapewnia doskonałe warunki do rozwoju biznesu zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych firm – powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo Poland.

- Packeta rozwija się na polskim rynku bardzo dynamicznie, wciąż pozyskujemy nowych partnerów biznesowych, rozszerzamy współpracę z dotychczasowymi i zwiększamy liczbę klientów w sektorze e-commerce. Stale rosnący krajowy rynek e-commerce staje się coraz bardziej nasycony, a e-sklepy szukają możliwości ekspansji za granicą - w tych działaniach wspiera ich Packeta. Tym samym, w ślad za wzrostem rynku, w ubiegłym roku nasza firma urosła 4-krotnie, a co za tym idzie – zwiększamy skalę działalności i zatrudnienie. Dlatego też zmiana biura i wynajem większej powierzchni jest naturalną konsekwencją naszego rozwoju. Biuro w Postępu 14 spełnia wszystkie nasze oczekiwania - mówi Justyna Andreas, Dyrektor Zarządzająca Packeta Poland.  

Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku i jest jednym z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferującym niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Budynek Postępu 14 z lokalizacją przy skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Postępu, umożliwia dogodny dostęp do licznych połączeń autobusowych oraz tramwajowych oraz m.in. dojazd w 6 minut do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina czy 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się również stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej „Warszawa Służewiec”.

W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne punkty usługowe, przychodnie medyczne, instytucje rekreacyjne oraz hotele. Dodatkowo, zlokalizowana po sąsiedzku Galeria Mokotów oferuje dostęp do szerokiej gamy sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Oprócz firmy Packeta, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. AstraZeneca Pharma Poland, Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.