Komunikaty PR

CA Immo z nowym najemcą w Sienna Center w Warszawie

2021-06-10  |  18:10
Biuro prasowe
  • CA Immo podpisało umowę najmu z międzynarodową firmą WestRock
  • Biurowiec Sienna Center jest skomercjalizowany w 98%
  • Wysoką jakość budynku potwierdza m.in. certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”

 

Warszawa. CA Immo podpisało nową umowę najmu w Sienna Center w Warszawie. Grono najemców biurowca należącego do portfolio CA Immo powiększyło się o kolejną międzynarodową firmę – WestRock. Wiodący dostawca zrównoważonych ekologicznie rozwiązań papierniczych i opakowań wynajął 400 mkw. powierzchni na 2. piętrze budynku.

WestRock jest notowanym na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: WRK), światowym liderem w zakresie produkcji papieru i najwyższej jakości opakowań dedykowanych różnym branżom. Firma, zaliczana do największych globalnych przedsiębiorstw według prestiżowego rankingu Fortune 500, obsługuje klientów na całym świecie, a jej biura, centra badawcze i zakłady produkcyjne zatrudniające łącznie ponad 50 000 pracowników, umiejscowione są w ponad 300 lokalizacjach na terenie Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji i Australii.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona najemców Sienna Center dołączyła firma WestRock. Zaufanie ze strony tak prestiżowej marki, cieszącej się uznaniem klientów i partnerów biznesowych na całym świecie, stanowi doskonałe potwierdzenie jakości tego biurowca. Nasz klient docenił wyjątkową lokalizację Sienna Center oraz najwyższy standard oferowanej  przestrzeni. Podpisując tę umowę po raz kolejny pokazaliśmy, iż Sienna Center dzięki swoim niezaprzeczalnym atutom z powodzeniem może konkurować z wieloma nowymi budynkami biurowymi, powstającymi w centrum Warszawy i w rejonie Ronda Daszyńskiego – powiedział Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager w CA Immo.

Biura WestRock w Sienna Center zostaną zaaranżowane na 400 mkw. nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej na 2. piętrze budynku, a pierwsze osoby rozpoczną w nich pracę sierpniu 2021 r. Umowa została podpisana na 5 lat, w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Cushman & Wakefield.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z WestRock i cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność wspierać firmę w procesie relokacji. WestRock dokonało wyboru Sienna Center, ponieważ budynek spełnił wszystkie oczekiwania firmy. W nowej lokalizacji zintegrowane zostaną dwa zespoły, które do tej pory pracowały w różnych budynkach. Sienna Center natomiast zyskała kolejnego prestiżowego najemcęmówi Agnieszka Głuchowska, Senior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Sienna Center to nowoczesny biurowiec o łącznej powierzchni najmu 20 500 mkw., zlokalizowany w centrum Warszawy, u zbiegu ulic Siennej, Żelaznej i Twardej. Dziewięciokondygnacyjny budynek, składający się z trzech części o niezależnych wejściach i recepcjach, oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe, przestrzenie handlowo-usługowe, a także 209 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Dzięki niezwykle funkcjonalnemu projektowi architektonicznemu autorstwa Leszka Klajnerta i Jerzego Czyża, biurowiec wyróżnia się wysoką wydajnością i elastycznością w planowaniu przestrzeni pracy – zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Doskonała lokalizacja Sienna Center w ścisłym centrum Warszawy, gwarantuje dogodny dostęp do różnych środków komunikacji miejskiej (metro, tramwaje, autobusy), a tym samym szybkie połączenia z wszystkimi dzielnicami stolicy. W bezpośrednim otoczeniu Sienna Center znajdują się ponadto liczne punkty handlowo-usługowe, restauracje i kawiarnie, banki, punkty pocztowe czy hotele. Obiekt położony jest zaledwie 5 minut drogi samochodem od Dworca Centralnego w Warszawie i ok. 20 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Atuty Sienna Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy, co przełożyło się na 98% poziom komercjalizacji budynku. Wśród najemców biurowca znajdują się m.in. FIS Technology, PGE, NTT, Roedl.

O CA Immo

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem działającym w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Centralnej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,7 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech oraz w innych krajach  Europy Środkowo-Wschodniej.

CA Immo w Polsce

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo, na którym jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzących w skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw., a ich wartość to ok. 590 mln euro.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2020 roku jej przychody wyniosły 7,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości W co warto inwestować we wnętrzach? Biuro prasowe
2021-06-24 | 12:00

W co warto inwestować we wnętrzach?

Żyjemy w czasach ciągłych zmian. Podlegamy presji śledzenia na bieżąco trendów, które zmieniają się w ułamku sekundy. Urządzanie pomieszczeń zawsze wiąże się
Nieruchomości Śródka OdNowa 2 - osiedle w lokalizacji dla aktywnych
2021-06-23 | 12:00

Śródka OdNowa 2 - osiedle w lokalizacji dla aktywnych

Mieszkanie bardzo blisko centrum Poznania, a jednocześnie tuż obok Ostrowa Tumskiego i trasy rowerowej Wartostrada. Na tak atrakcyjną lokalizację mogą liczyć osoby, które zakupiły
Nieruchomości Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zmieni się nie do poznania
2021-06-23 | 11:20

Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zmieni się nie do poznania

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze spółką INPRO zrewitalizowany zostanie kolejny odcinek ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi. Modernizacja ma objąć

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy może być produkowany w Polsce. Od przyszłego roku zacznie regularnie kursować w Niemczech

Produkowany w fabrykach Alstomu w Niemczech i Polsce Coradia iLint to pierwszy na świecie pasażerski pociąg z napędem wodorowym. To cichy i bezemisyjny pojazd, który emituje tylko wodę i parę wodną. Na zakup pociągów na wodór zdecydowały się już Niemcy, Austria, a także Francja i Włochy. Jeśli spłynęłyby także zamówienia z Polski, takie pojazdy mogłyby zastąpić pociągi o tradycyjnym napędzie. Dla Polski, której 74 proc. transportu kolejowego nadal opiera się na węglu, a duża część tras wciąż pozostaje niezelektryfikowana, wykorzystanie wodoru na kolei to szansa na znaczące redukcje emisji CO2, ale i szansa w globalnym wyścigu technologii wodorowych. Pojazd właśnie zadebiutował na polskich torach podczas testów eksploatacyjnych na torze koło Wrocławia.

Konsument

Złamana noga czy zapalenie wyrostka robaczkowego na zagranicznych wakacjach mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy euro. Odpowiednia polisa turystyczna pokryje te koszty

Mimo pandemii COVID-19 79 proc. Polaków planuje do końca sierpnia tego roku wyjechać na wakacje, a około połowy z nich wybierze podróż za granicę – wynika z raportu opublikowanego przez Europejską Komisję Podróży. Na tle innych europejskich nacji Polacy są największymi optymistami, jeśli chodzi o ryzyka związane z zagranicznymi wyjazdami. Warto jednak zainwestować w polisę turystyczną, która pozwoli – w razie potrzeby – przełożyć podróż na inny termin, a w razie choroby czy wypadku zapewni pomoc medyczną i pokryje jej koszty. W niektórych krajach koszty leczenia przykładowo w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego albo złamania nogi mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy euro. Warto się upewnić, czy polisa zawiera też ochronę na wypadek zarażenia koronawirusem.

Handel

Handel podrobionymi lekami dotyczy głównie aptek internetowych. W dobie COVID-19 skala fałszerstw wzrosła

Wartość podrabianych produktów farmaceutycznych w globalnym obrocie opiewa na 4 mld euro, a proceder ten jest napędzany przez silny popyt, wysokie marże zysku i niskie ryzyko wykrycia. Z raportu Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że liczba fałszywych lub wadliwych leków w obiegu wzrosła wraz z rozwojem aptek internetowych i rynku przesyłek – 96 proc. wszystkich skonfiskowanych podróbek znajdowało się właśnie w paczkach lub listach. Najczęściej były to antybiotyki i suplementy. W czasie pandemii pojawiły się także fałszywe testy, a nawet szczepionki na COVID-19.

Media i PR

Większość polskich internautów nie chce płacić za treści dostępne w sieci. Akceptowalna opłata to 10–20 zł miesięcznie

Ponad 80 proc. Polaków korzystających z internetu uważa, że treści dostępne w sieci powinny być bezpłatne, a 22 proc. jest gotowych płacić, ale za ograniczenie liczby wyświetlanych reklam – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Nie sprzyja to rozwojowi modeli subskrypcyjnych na rynku mediów, ale pod znakiem zapytania stawia także model biznesowy oparty na bezpłatnych treściach finansowanych z wpływów reklamowych. Jak podkreślają eksperci, dalszy scenariusz zależy od rozwoju rynku reklamy internetowej. W optymistycznym scenariuszu z płatnych serwisów informacyjnych za cztery lata będzie korzystać nawet połowa internautów.