Carlos Cuevas Serrano dołącza do Panattoni w Hiszpanii
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, powiększa swój zespół w nowo otwartym biurze w Hiszpanii. Jako Dyrektor ds. Rozwoju zatrudniony został Carlos Cuevas Serrano.
Iberyjski oddział Panattoni w Hiszpanii, obsługujący także rynek portugalski, otwarto z początkiem lutego bieżącego roku. Na jego czele stanął Gustavo Cardozo Lupi. Teraz do zespołu dołączył Carlos Cuevas Serrano, który objął funkcję Dyrektora ds. Rozwoju. Będzie odpowiedzialny m.in. za analizy rynku, pozyskiwanie nowych klientów i gruntów oraz komercjalizację inwestycji.
„Wzmocnienie zespołu jest niezbędne i cieszy nas, że Carlos dołączył do niego. Biuro zostało otwarte niedawno, ale już dopinamy pierwsze transakcje. Jestem przekonany, że szybko stworzymy silne fundamenty pod rozwój Panattoni na Półwyspie Iberyjskim, szóstym największym rynku logistycznym Europy” – mówi Gustavo Cardozo Lupi, Dyrektor Zarządzający hiszpańskiej filii Panattoni.
Carlos posiada dyplom z ekonomii i MBA. Ma ponad 15 lat doświadczenia w logistyce nieruchomości przemysłowych zdobyte u dwóch najbardziej aktywnych hiszpańskich brokerów nieruchomości. Przez ostatnie 6 lat związany był z CBRE, gdzie awansował na stanowisko Dyrektora ds. Nieruchomości Inwestycyjnych w dziale Rynków Kapitałowych. Obsługiwał transakcje przekraczające 500 mln EUR, jak doradztwo przy zakupie Prologis z portfela Magna (Colonial), sprzedaż aktywów o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych w Los Gavilanes (Getafe), należącej do Invesco na rzecz M&G, czy sprzedaż magazynu dystrybucyjnego Last Mile Amazon w Bilbao firmie Nuveen.
Zanim Carlos dołączył do Panattoni był dyrektorem ds. Wynajmu w CBRE i Amazon Lead Broker koordynując otwarcie ponad 25 centrów w całej Hiszpanii, w tym kilku BTS-ów w imieniu graczy e-commerce, takich jak Illescas, Getafe, Sewilla czy Bilbao prowadząc ekspansję klientów ostatniej mili. Wcześniej przez ponad 8 lat związany był z BNP Paribas Real Estate, gdzie jako Starszy Konsultant ds. Przemysłu i Logistyki odpowiadał za koordynację najmów w sektorze logistycznym.
Panattoni z wybudowanymi prawie 10 mln m kw. powierzchni przemysłowo-magazynowych jest już od kilku lat obecne, poza macierzystą Polską, także na innych, dużych europejskich rynkach logistycznych – niemieckim i brytyjskim. Deweloper działa również w Czechach i na Słowacji. Pod koniec ubiegłego roku otworzył z kolei oddział w Niderlandach, a teraz w Hiszpanii.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.