Carlos Cuevas Serrano dołącza do Panattoni w Hiszpanii
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, powiększa swój zespół w nowo otwartym biurze w Hiszpanii. Jako Dyrektor ds. Rozwoju zatrudniony został Carlos Cuevas Serrano.
Iberyjski oddział Panattoni w Hiszpanii, obsługujący także rynek portugalski, otwarto z początkiem lutego bieżącego roku. Na jego czele stanął Gustavo Cardozo Lupi. Teraz do zespołu dołączył Carlos Cuevas Serrano, który objął funkcję Dyrektora ds. Rozwoju. Będzie odpowiedzialny m.in. za analizy rynku, pozyskiwanie nowych klientów i gruntów oraz komercjalizację inwestycji.
„Wzmocnienie zespołu jest niezbędne i cieszy nas, że Carlos dołączył do niego. Biuro zostało otwarte niedawno, ale już dopinamy pierwsze transakcje. Jestem przekonany, że szybko stworzymy silne fundamenty pod rozwój Panattoni na Półwyspie Iberyjskim, szóstym największym rynku logistycznym Europy” – mówi Gustavo Cardozo Lupi, Dyrektor Zarządzający hiszpańskiej filii Panattoni.
Carlos posiada dyplom z ekonomii i MBA. Ma ponad 15 lat doświadczenia w logistyce nieruchomości przemysłowych zdobyte u dwóch najbardziej aktywnych hiszpańskich brokerów nieruchomości. Przez ostatnie 6 lat związany był z CBRE, gdzie awansował na stanowisko Dyrektora ds. Nieruchomości Inwestycyjnych w dziale Rynków Kapitałowych. Obsługiwał transakcje przekraczające 500 mln EUR, jak doradztwo przy zakupie Prologis z portfela Magna (Colonial), sprzedaż aktywów o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych w Los Gavilanes (Getafe), należącej do Invesco na rzecz M&G, czy sprzedaż magazynu dystrybucyjnego Last Mile Amazon w Bilbao firmie Nuveen.
Zanim Carlos dołączył do Panattoni był dyrektorem ds. Wynajmu w CBRE i Amazon Lead Broker koordynując otwarcie ponad 25 centrów w całej Hiszpanii, w tym kilku BTS-ów w imieniu graczy e-commerce, takich jak Illescas, Getafe, Sewilla czy Bilbao prowadząc ekspansję klientów ostatniej mili. Wcześniej przez ponad 8 lat związany był z BNP Paribas Real Estate, gdzie jako Starszy Konsultant ds. Przemysłu i Logistyki odpowiadał za koordynację najmów w sektorze logistycznym.
Panattoni z wybudowanymi prawie 10 mln m kw. powierzchni przemysłowo-magazynowych jest już od kilku lat obecne, poza macierzystą Polską, także na innych, dużych europejskich rynkach logistycznych – niemieckim i brytyjskim. Deweloper działa również w Czechach i na Słowacji. Pod koniec ubiegłego roku otworzył z kolei oddział w Niderlandach, a teraz w Hiszpanii.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.