Carlos Cuevas Serrano dołącza do Panattoni w Hiszpanii
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, powiększa swój zespół w nowo otwartym biurze w Hiszpanii. Jako Dyrektor ds. Rozwoju zatrudniony został Carlos Cuevas Serrano.
Iberyjski oddział Panattoni w Hiszpanii, obsługujący także rynek portugalski, otwarto z początkiem lutego bieżącego roku. Na jego czele stanął Gustavo Cardozo Lupi. Teraz do zespołu dołączył Carlos Cuevas Serrano, który objął funkcję Dyrektora ds. Rozwoju. Będzie odpowiedzialny m.in. za analizy rynku, pozyskiwanie nowych klientów i gruntów oraz komercjalizację inwestycji.
„Wzmocnienie zespołu jest niezbędne i cieszy nas, że Carlos dołączył do niego. Biuro zostało otwarte niedawno, ale już dopinamy pierwsze transakcje. Jestem przekonany, że szybko stworzymy silne fundamenty pod rozwój Panattoni na Półwyspie Iberyjskim, szóstym największym rynku logistycznym Europy” – mówi Gustavo Cardozo Lupi, Dyrektor Zarządzający hiszpańskiej filii Panattoni.
Carlos posiada dyplom z ekonomii i MBA. Ma ponad 15 lat doświadczenia w logistyce nieruchomości przemysłowych zdobyte u dwóch najbardziej aktywnych hiszpańskich brokerów nieruchomości. Przez ostatnie 6 lat związany był z CBRE, gdzie awansował na stanowisko Dyrektora ds. Nieruchomości Inwestycyjnych w dziale Rynków Kapitałowych. Obsługiwał transakcje przekraczające 500 mln EUR, jak doradztwo przy zakupie Prologis z portfela Magna (Colonial), sprzedaż aktywów o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych w Los Gavilanes (Getafe), należącej do Invesco na rzecz M&G, czy sprzedaż magazynu dystrybucyjnego Last Mile Amazon w Bilbao firmie Nuveen.
Zanim Carlos dołączył do Panattoni był dyrektorem ds. Wynajmu w CBRE i Amazon Lead Broker koordynując otwarcie ponad 25 centrów w całej Hiszpanii, w tym kilku BTS-ów w imieniu graczy e-commerce, takich jak Illescas, Getafe, Sewilla czy Bilbao prowadząc ekspansję klientów ostatniej mili. Wcześniej przez ponad 8 lat związany był z BNP Paribas Real Estate, gdzie jako Starszy Konsultant ds. Przemysłu i Logistyki odpowiadał za koordynację najmów w sektorze logistycznym.
Panattoni z wybudowanymi prawie 10 mln m kw. powierzchni przemysłowo-magazynowych jest już od kilku lat obecne, poza macierzystą Polską, także na innych, dużych europejskich rynkach logistycznych – niemieckim i brytyjskim. Deweloper działa również w Czechach i na Słowacji. Pod koniec ubiegłego roku otworzył z kolei oddział w Niderlandach, a teraz w Hiszpanii.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.