Komunikaty PR

Central European Logistics HUB Panattoni z Langowski Logistics

2020-03-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 3300 m kw. w Central European Logistics HUB firmie Langowski Logistics. Tym samym HUB stanie się dla operatora branży TSL magazynem przeładunkowym Nowego Jedwabnego Szlaku. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Central European Logistics HUB firmy Panattoni i wynajęte 3300 m kw. przez Langowski Logistics jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie przeładunków, konsolidacji i dekonsolidacji ładunków przewożonych w relacji Chiny – Europa oraz Europa – Chiny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Lokalizacja magazynu, zaledwie 1000 metrów od kolejowego terminala kontenerowego w Łodzi, to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla importerów, ale także eksporterów z Polski i Europy, gdyż Langowski Logistics uruchomił jednocześnie konsolę eksportową w relacji Łódź – Chengdu (prowincja Syczuan w środkowych Chinach).

Langowski Logistics specjalizuje się w transporcie ładunków skonteneryzowanych zarówno pełno-kontenerowych (FCL), jak i drobnicowych (LCL) na całym świecie. Oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym transport morski, transport kolejowy, transport lotniczy i drogowy. Oferta Langowski Logistics obejmuje również składowanie, przeładunek i dystrybucję towarów w nowoczesnych magazynach i składach celnych. Poza Łodzią magazyny firmy mieszczą się w Gdyni, Gdańsku i Pruszkowie k. Warszawy. Zarząd spółki zapowiada, że wkrótce (jeszcze w tym półroczu) nastąpi otwarcie kolejnych magazynów.

Warto dodać, że łódzki magazyn Langowski Logistics jest dostosowany do czasowego składowania, a niebawem otrzyma również pozwolenie na skład celny. Central European Logistics Hub firmy Panattoni położony jest tuż przy trasie A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Dojazd do węzła łączącego autostradę A1 oraz A2 zajmuje zaledwie 20 minut jazdy. Dla Langowski Logistics ważna była lokalizacja w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe. Istotne było również położenie w granicach miasta, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.

Idealną lokalizację Central European Logistics Hub potwierdza Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: - „Inwestycja położona jest w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe, a jej lokalizacja w granicach miasta ułatwia firmom prowadzenie działalności produkcyjnej i magazynowej, zaś pracownikom zapewnia szybki i łatwy dojazd do pracy” i dodaje: „Realizacja Central European Logistics Hub zbliżyła się do półmetka z planowanej powierzchni 600 000 m kw., a  swoje miejsce znalazły tu bardzo różne firmy, zarówno producenci sprzętu AGD, sieci sklepów RTV i AGD, artykułów dla dzieci i oczywiście logistycy jak Langowski Logistics, co nas bardzo cieszy".

- "Firma Langowski Logistics bierze czynny udział w rozwoju transportu kolejowego na Nowym  Jedwabnym Szlaku zarówno poprzez obsługę ładunków w imporcie, jak i poprzez uruchamianie towarowych połączeń eksportowych z Chinami. Jedną z kluczowych lokalizacji dla tego przedsięwzięcia jest Łódź, gdzie funkcjonuje terminal intermodalny. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy lokowaniu nowego oddziału, było bezpośrednie położenie przy terminalu oraz atrakcyjne warunki najmu" – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.