Central European Logistics HUB Panattoni z Langowski Logistics
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 3300 m kw. w Central European Logistics HUB firmie Langowski Logistics. Tym samym HUB stanie się dla operatora branży TSL magazynem przeładunkowym Nowego Jedwabnego Szlaku. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
Central European Logistics HUB firmy Panattoni i wynajęte 3300 m kw. przez Langowski Logistics jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie przeładunków, konsolidacji i dekonsolidacji ładunków przewożonych w relacji Chiny – Europa oraz Europa – Chiny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Lokalizacja magazynu, zaledwie 1000 metrów od kolejowego terminala kontenerowego w Łodzi, to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla importerów, ale także eksporterów z Polski i Europy, gdyż Langowski Logistics uruchomił jednocześnie konsolę eksportową w relacji Łódź – Chengdu (prowincja Syczuan w środkowych Chinach).
Langowski Logistics specjalizuje się w transporcie ładunków skonteneryzowanych zarówno pełno-kontenerowych (FCL), jak i drobnicowych (LCL) na całym świecie. Oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym transport morski, transport kolejowy, transport lotniczy i drogowy. Oferta Langowski Logistics obejmuje również składowanie, przeładunek i dystrybucję towarów w nowoczesnych magazynach i składach celnych. Poza Łodzią magazyny firmy mieszczą się w Gdyni, Gdańsku i Pruszkowie k. Warszawy. Zarząd spółki zapowiada, że wkrótce (jeszcze w tym półroczu) nastąpi otwarcie kolejnych magazynów.
Warto dodać, że łódzki magazyn Langowski Logistics jest dostosowany do czasowego składowania, a niebawem otrzyma również pozwolenie na skład celny. Central European Logistics Hub firmy Panattoni położony jest tuż przy trasie A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Dojazd do węzła łączącego autostradę A1 oraz A2 zajmuje zaledwie 20 minut jazdy. Dla Langowski Logistics ważna była lokalizacja w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe. Istotne było również położenie w granicach miasta, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.
Idealną lokalizację Central European Logistics Hub potwierdza Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: - „Inwestycja położona jest w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe, a jej lokalizacja w granicach miasta ułatwia firmom prowadzenie działalności produkcyjnej i magazynowej, zaś pracownikom zapewnia szybki i łatwy dojazd do pracy” i dodaje: „Realizacja Central European Logistics Hub zbliżyła się do półmetka z planowanej powierzchni 600 000 m kw., a swoje miejsce znalazły tu bardzo różne firmy, zarówno producenci sprzętu AGD, sieci sklepów RTV i AGD, artykułów dla dzieci i oczywiście logistycy jak Langowski Logistics, co nas bardzo cieszy".
- "Firma Langowski Logistics bierze czynny udział w rozwoju transportu kolejowego na Nowym Jedwabnym Szlaku zarówno poprzez obsługę ładunków w imporcie, jak i poprzez uruchamianie towarowych połączeń eksportowych z Chinami. Jedną z kluczowych lokalizacji dla tego przedsięwzięcia jest Łódź, gdzie funkcjonuje terminal intermodalny. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy lokowaniu nowego oddziału, było bezpośrednie położenie przy terminalu oraz atrakcyjne warunki najmu" – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.