Central European Logistics HUB Panattoni z Langowski Logistics
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 3300 m kw. w Central European Logistics HUB firmie Langowski Logistics. Tym samym HUB stanie się dla operatora branży TSL magazynem przeładunkowym Nowego Jedwabnego Szlaku. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
Central European Logistics HUB firmy Panattoni i wynajęte 3300 m kw. przez Langowski Logistics jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie przeładunków, konsolidacji i dekonsolidacji ładunków przewożonych w relacji Chiny – Europa oraz Europa – Chiny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Lokalizacja magazynu, zaledwie 1000 metrów od kolejowego terminala kontenerowego w Łodzi, to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla importerów, ale także eksporterów z Polski i Europy, gdyż Langowski Logistics uruchomił jednocześnie konsolę eksportową w relacji Łódź – Chengdu (prowincja Syczuan w środkowych Chinach).
Langowski Logistics specjalizuje się w transporcie ładunków skonteneryzowanych zarówno pełno-kontenerowych (FCL), jak i drobnicowych (LCL) na całym świecie. Oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym transport morski, transport kolejowy, transport lotniczy i drogowy. Oferta Langowski Logistics obejmuje również składowanie, przeładunek i dystrybucję towarów w nowoczesnych magazynach i składach celnych. Poza Łodzią magazyny firmy mieszczą się w Gdyni, Gdańsku i Pruszkowie k. Warszawy. Zarząd spółki zapowiada, że wkrótce (jeszcze w tym półroczu) nastąpi otwarcie kolejnych magazynów.
Warto dodać, że łódzki magazyn Langowski Logistics jest dostosowany do czasowego składowania, a niebawem otrzyma również pozwolenie na skład celny. Central European Logistics Hub firmy Panattoni położony jest tuż przy trasie A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Dojazd do węzła łączącego autostradę A1 oraz A2 zajmuje zaledwie 20 minut jazdy. Dla Langowski Logistics ważna była lokalizacja w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe. Istotne było również położenie w granicach miasta, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.
Idealną lokalizację Central European Logistics Hub potwierdza Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: - „Inwestycja położona jest w centrum Polski z dostępem do przecięcia się europejskich szlaków wschód-zachód i północ-południe, a jej lokalizacja w granicach miasta ułatwia firmom prowadzenie działalności produkcyjnej i magazynowej, zaś pracownikom zapewnia szybki i łatwy dojazd do pracy” i dodaje: „Realizacja Central European Logistics Hub zbliżyła się do półmetka z planowanej powierzchni 600 000 m kw., a swoje miejsce znalazły tu bardzo różne firmy, zarówno producenci sprzętu AGD, sieci sklepów RTV i AGD, artykułów dla dzieci i oczywiście logistycy jak Langowski Logistics, co nas bardzo cieszy".
- "Firma Langowski Logistics bierze czynny udział w rozwoju transportu kolejowego na Nowym Jedwabnym Szlaku zarówno poprzez obsługę ładunków w imporcie, jak i poprzez uruchamianie towarowych połączeń eksportowych z Chinami. Jedną z kluczowych lokalizacji dla tego przedsięwzięcia jest Łódź, gdzie funkcjonuje terminal intermodalny. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy lokowaniu nowego oddziału, było bezpośrednie położenie przy terminalu oraz atrakcyjne warunki najmu" – mówi Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.