CitySpace z pierwszą lokalizacją w Łodzi
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
CitySpace, jeden z największych oparatorów elastycznych powierzchni biurowych w Polsce wchodzi ze swoją ofertą do Łodzi. Należący do Echo Investment koncept zlokalizowany zostanie w nowo budowanym budynku, w biurowej części projektu Fuzja. Uzupełni tym samym biznesową ofertę kompleksu o blisko 2 tysiące mkw. dodatkowej przestrzeni szytej na miarę potrzeb najemców. Łódzki CitySpace zajmie na wyłączność jeden z biurowców kompleksu. Otwarcie nowego biurowego konceptu we Fuzji planowane jest na początek 2023 roku.
Biura CitySpace działają obecnie w 12 lokalizacjach i dostępne są w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz w Gdańsku. Teraz zarządzana przez operatora przestrzeń powiększy się o kolejne 2 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej. Zdecydowanym atutem łódzkiego CitySpace będzie jego lokalizacja – koncept zajmie na wyłączność nowy i całkowicie niezależny budynek sąsiadujący z dwoma ukończonymi już nowoczesnymi biurowcami, w których pracuje łódzki oddział Fujitsu Global Delivery Center. Budynek, którego wyłącznym najemcą będzie CitySpace ma być trzypoziomowy (parter i dwa piętra) a część jego fasady zostanie zintegrowana z historyczną zabytkową ścianą - pozostałością po obiekcie pełniącym za czasów świetności dawnej fabryki Scheiblera funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni. W ramach prowadzonej przez Echo Investment inwestycji, historyczna ściana poddana została pracom konserwatorskim, przypominając o fabrycznej tradycji miejsca.
CitySpace we Fuzji zaproponuje całe spektrum możliwości zorganizowania miejsca pracy – od niewielkich przestrzeni biurowych nawet na 2 stanowiska po całe piętro zaaranżowane według potrzeb najemcy, które pomieści ponad 100 stanowisk do pracy. Biura zarządzane będą przez recepcję CitySpace, a najemcy będą mieli do dyspozycji pełny pakiet usług, m.in. wsparcie zespołu, nowoczesne wyposażenie, serwis sprzątający, nielimitowaną kawę czy dostęp do wydzielonej infrastruktury IT. Łódzki CitySpace będzie charakteryzować się maksymalnie funkcjonalną przestrzenią, która dostosowana zostanie do aktualnych potrzeb jej użytkowników. Najemcy będą mogli korzystać z sal konferencyjnych, przestrzeni wspólnych, w pełni wyposażonej kuchni, jadalni oraz usług całodobowej ochrony i managerów recepcji.
- Przez ostatnie dwa lata myślenie o pracy biurowej przeszło prawdziwą rewolucję zarówno u pracodawców, jak i pracowników, począwszy od małych firm po wielkie przedsiębiorstwa. Model pracy zmienił się bezpowrotnie, a wraz z nim postrzeganie samego miejsca dedykowanego obowiązkom zawodowym. Miejsce pracy ma być przestrzenią przyjazną i sprzyjającą kreatywności, w której będziemy czuć się komfortowo, niezależnie od tego czy pracujemy stacjonarnie, hybrydowo, czy korzystamy z biura tylko w przypadku spotkań służbowych. Elastyczny charakter przestrzeni oraz umów pozwala klientom na odpowiedzialne i zrównoważone budowanie zespołów, ponieważ mogą wynająć tylko tyle stanowisk pracy, ile akutalnie potrzebują – mówi Lisa Zettlin, dyrektor zarządzająca CitySpace.– Nowy CitySpace w naszym portfolio idealnie wpisze się w biurową przestrzeń Fuzji oraz stanowi kluczowy element strategii sieci polegającej na rozwoju nowoczesnych usług biurowych na rynkach regionalnych – podsumowuje.
Całkowite zasoby biurowe w Łodzi na koniec I kwartału 2022 roku wyniosły 611 tysięcy mkw. (Knight Frank), a zapotrzebowanie na elastyczne przestrzenie biurowe jest coraz większe. Z najnowszego raportu Colliers „Flexpansion 2021” wynika, że rola przestrzeni dostosowanych do bieżących potrzeb najemców rośnie w skali globalnej. Jak wskazują badania, do 2030 roku udział elastycznych powierzchni w całej ofercie przestrzeni biurowej na świecie ma wzrosnąć z 3% do aż 30%.
W zarządzaniu CitySpace znajduje się łącznie ponad 25 tysięcy mkw. powierzchni elastycznej. W wielofunkcyjnych biurach znajdują się prywatne gabinety, duże przestrzenie typu open space – do wynajęcia na wyłączność i przystosowane do liczebnych zespołów, coworking, biura wirtualne, sale spotkań, sale konferencyjne, pokoje relaksu, budki telefoniczne, recepcje i kuchnie. Funkcje biur różnią się w zależności od lokalizacji, jednak wszystkie biura są w pełni wyposażone i umeblowane. Operator zapewnia urządzenia biurowe, opiekę managera biura, obsługę recepcji, wsparcie IT i serwis sprzątający.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.