Komunikaty PR

CitySpace z pierwszą lokalizacją w Łodzi

2022-07-07  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

CitySpace, jeden z największych oparatorów elastycznych powierzchni biurowych w Polsce wchodzi ze swoją ofertą do Łodzi.  Należący do Echo Investment koncept zlokalizowany zostanie w nowo budowanym budynku, w biurowej części projektu Fuzja. Uzupełni tym samym biznesową ofertę kompleksu o blisko 2 tysiące mkw. dodatkowej przestrzeni szytej na miarę potrzeb najemców. Łódzki CitySpace zajmie na wyłączność jeden z biurowców kompleksu. Otwarcie nowego biurowego konceptu we Fuzji planowane jest na początek 2023 roku. 

Biura CitySpace działają obecnie w 12 lokalizacjach i dostępne są w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz w Gdańsku. Teraz zarządzana przez operatora przestrzeń powiększy się o kolejne 2 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej. Zdecydowanym atutem łódzkiego CitySpace będzie jego lokalizacja – koncept zajmie na wyłączność nowy i całkowicie niezależny budynek sąsiadujący z dwoma ukończonymi już nowoczesnymi biurowcami, w których pracuje łódzki oddział Fujitsu Global Delivery Center. Budynek, którego wyłącznym najemcą będzie CitySpace ma być trzypoziomowy (parter i dwa piętra) a  część jego fasady zostanie zintegrowana z historyczną zabytkową ścianą - pozostałością po  obiekcie pełniącym za czasów świetności dawnej fabryki Scheiblera funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni. W ramach prowadzonej przez Echo Investment inwestycji, historyczna ściana poddana została pracom konserwatorskim, przypominając o fabrycznej tradycji miejsca. 

CitySpace we Fuzji zaproponuje całe spektrum możliwości zorganizowania miejsca pracy – od niewielkich przestrzeni biurowych nawet na 2 stanowiska po całe piętro zaaranżowane według potrzeb najemcy, które pomieści ponad 100 stanowisk do pracy. Biura zarządzane będą przez recepcję CitySpace, a najemcy będą mieli do dyspozycji pełny pakiet usług, m.in. wsparcie zespołu, nowoczesne wyposażenie, serwis sprzątający, nielimitowaną kawę czy dostęp do wydzielonej infrastruktury IT. Łódzki CitySpace będzie charakteryzować się maksymalnie funkcjonalną przestrzenią, która dostosowana zostanie do aktualnych potrzeb jej użytkowników. Najemcy będą mogli korzystać z sal konferencyjnych, przestrzeni wspólnych, w pełni wyposażonej kuchni, jadalni oraz usług całodobowej ochrony i managerów recepcji.

Przez ostatnie dwa lata myślenie o pracy biurowej przeszło prawdziwą rewolucję zarówno u pracodawców, jak i pracowników, począwszy od małych firm po wielkie przedsiębiorstwa. Model pracy zmienił się bezpowrotnie, a wraz z nim postrzeganie samego miejsca dedykowanego obowiązkom zawodowym. Miejsce pracy ma być przestrzenią przyjazną i sprzyjającą kreatywności, w której będziemy czuć się komfortowo, niezależnie od tego czy pracujemy stacjonarnie, hybrydowo, czy korzystamy z biura tylko w przypadku spotkań służbowych. Elastyczny charakter przestrzeni oraz umów pozwala klientom na odpowiedzialne i zrównoważone budowanie zespołów, ponieważ mogą wynająć tylko tyle stanowisk pracy, ile akutalnie potrzebują – mówi Lisa Zettlin, dyrektor zarządzająca CitySpace. Nowy CitySpace w naszym portfolio idealnie wpisze się w biurową przestrzeń Fuzji oraz stanowi kluczowy element strategii sieci polegającej na rozwoju nowoczesnych usług biurowych na rynkach regionalnych – podsumowuje.

Całkowite zasoby biurowe w Łodzi na koniec I kwartału 2022 roku wyniosły 611 tysięcy mkw. (Knight Frank), a zapotrzebowanie na elastyczne przestrzenie biurowe jest coraz większe. Z najnowszego raportu Colliers „Flexpansion 2021” wynika, że rola przestrzeni dostosowanych do bieżących potrzeb najemców rośnie w skali globalnej. Jak wskazują badania, do 2030 roku udział elastycznych powierzchni w całej ofercie przestrzeni biurowej na świecie ma wzrosnąć z 3% do aż 30%.

W zarządzaniu CitySpace znajduje się łącznie ponad 25 tysięcy mkw. powierzchni elastycznej. W wielofunkcyjnych biurach znajdują się prywatne gabinety, duże przestrzenie typu open space – do wynajęcia na wyłączność i przystosowane do liczebnych zespołów, coworking, biura wirtualne, sale spotkań, sale konferencyjne, pokoje relaksu, budki telefoniczne, recepcje i kuchnie. Funkcje biur różnią się w zależności od lokalizacji, jednak wszystkie biura są w pełni wyposażone i umeblowane. Operator zapewnia urządzenia biurowe, opiekę managera biura, obsługę recepcji, wsparcie IT i serwis sprzątający.

Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.