Komunikaty PR

DB Schenker po raz kolejny wybiera Panattoni - ponad 20 000 m kw.

2022-03-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po raz kolejny dla DB Schenker w regionie Poznania. Operator logistyczny już w kwietniu skorzysta z ponad 20 000 m kw. w Panattoni Park Poznań XII, na których obsługiwać będzie klienta z branży automotive. Firmy współpracowały dotychczas w ramach Panattoni Park Poznań VIII w Komornikach i po raz kolejny postawiły na współpracę z zaufanym deweloperem. Najemca skorzysta m.in. z pogrubionej posadzki, dostosowanej do obsługi wózków widłowych wykorzystujących pętle indukcyjną. Ponadto Panattoni dostarczyło liczne zielone rozwiązania, które pozwolą uzyskać inwestycji certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. 

Najatrakcyjniejszy nie bez przyczyny. Poznański rynek nieruchomości przemysłowych cieszy się największą popularnością w Polsce, zarówno pod względem popytu – ponad milion m kw. w 2021 roku, jak i realizowanej powierzchni – blisko pół miliona m.kw. na koniec 2021 roku. Potencjał regionu sprawia, że firmy chcą się w nim rozwijać – tak jak DB Schenker, który w kwietniu br. wprowadzi się do nowej inwestycji dewelopera – Panattoni Park Poznań XII położonej w Plewiskach, w gminie Komorniki, gdzie zajął 20 200 m kw. Deweloper wzmocnił posadzkę i pogrubił ją do 19 cm, w celu przystosowania obiektu do wózków wykorzystujących pętle indukcyjną. Ponadto przygotował instalację sprężonego powietrza, miejsce pod maszynę myjącą i stację ładowania. Budynek osiągnął wysokość 12 metrów, zgodnie ze standardem Panattoni. Inwestycja dla DB Schenker przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

-„Panattoni dostarczyło w Poznaniu i okolicach znacznie ponad milion m kw. Nasze liczne inwestycje w regionie sprawiły, że staliśmy się doskonałym partnerem dla firm, chcących się rozwijać na nowoczesnej, dobrze zlokalizowanej powierzchni. Przykład współpracy z DB Schenker w Komornikach pokazuje, że współpraca z Panattoni to nie tylko korzyści tu i teraz, ale pozostawienie otwartej furtki do dalszego rozwoju z deweloperem, który rozumie twoje potrzeby” – mówi Katarzyna Kujawiak Development Director z Panattoni.

Park położony jest zaledwie 11 km od centrum Poznania, a także w pobliżu węzła Komorniki łączącego drogę krajową nr 5 i autostradę A2, przebiegającą przez najważniejsze ośrodki w Europie Środkowo-Wschodniej – Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto w pobliżu parku przebiega finalizowana droga ekspresowa S5, która lokalnie stanowi wschodnią obwodnicę stolicy Wielkopolski, łącząc ją również z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy. Położenie kompleksu pozwala na sprawny transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy.

Realizacja dla DB Schenker będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja powstawała w zrównoważony sposób od samego początku. Na etapie koncepcji przeprowadzono analizę kosztów życia budynku (LCC), a podczas budowy monitorowane było zużycie energii, wody oraz emisja CO2, wynikająca z transportu materiałów i odpadów budowlanych. W samym obiekcie zaimplementowane są liczne rozwiązania z zakresu energooszczędności – m.in. kompleksowe olicznikowanie, czy inteligentne oświetlenie – a także redukcji zużycia wody, której poziom wyniesie aż  55 proc. względem wartości bazowych. Inwestycja została przygotowana również z myślą o wellbeingu użytkowników. Panattoni zadbało o zwiększony dostęp światła dziennego, czy odpowiednią akustykę pomieszczeń, skonsultowaną ze specjalistą. Ponadto deweloper dostarczy na terenie obiektu infrastrukturę dla rowerzystów oraz punkty ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja została przygotowana we współpracy z ekolożką, która pomogła m.in. zadbać o bioróżnorodność inwestycji.

Obiekt pod Poznaniem to kolejna zielona realizacja Panattoni dla DB Schenker. W ubiegłym roku deweloper dostarczył terminal przeładunkowy w Świdniku, w którym zielone rozwiązania pozwoliły na ograniczenie emisji CO2 o blisko 30 proc., zużycia energii o 34 proc., a także wody o 67 proc. Na początku 2021 r. firma ukończyła terminal w Rzeszowie, wyposażony m.in. w kolektory słoneczne, instalację wody szarej, czy system urządzeń grzewczo-wentylacyjnych z 90 proc. odzyskiem ciepła. Budynek był nie tylko zrównoważony, ale także uzyskał Opinię o Innowacyjności wystawioną przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego. Pierwszą wspólną zieloną realizacją dewelopera i operatora logistycznego był obiekt w Nowej Wsi Wrocławskiej, który Panattoni dostarczyło na przełomie 2018 i 2019 r. Zastosowane w nim zrównoważone rozwiązania pozwoliły na dwukrotne zmniejszenie zużycia energii oraz emisję CO2 niższą o 230 ton w porównaniu z tradycyjnymi obiektami.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.