Develia poszerza ofertę IV etapu inwestycji Ceglana Park
IV etap osiedla Ceglana Park, które Develia realizuje w Katowicach, powiększy się w o kolejny budynek. Powstanie w nim 28 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od 2-pokojowych po przestronne, dwupoziomowe lokale o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym kwartale – ukończenie całości tej fazy inwestycji zaplanowano na I półrocze 2024 roku.
Nowa pula uzupełnia ofertę dwóch pierwszych budynków IV etapu, w których powstanie w sumie 170 lokali. Wszystkie trzy stanowią spójną, architektoniczną całość. Do mieszkań znajdujących się na najniższych kondygnacjach przypisane są ogródki, a do tych zlokalizowanych na wyższych piętrach – balkony lub przestronne tarasy. Do dyspozycji mieszkańców powstanie również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi. Ceny mieszkań zaczynają się od 8199 zł brutto za metr kwadratowy.
- Ceglana Park jest jednym z flagowych projektów Develii. W tej inwestycji kładziemy silny akcent na ekologię oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – stanowią one blisko połowę jej obszaru. Nabywcy doceniają również znakomitą lokalizację na Brynowie. Dzięki temu już od rozpoczęcia sprzedaży I etapu osiedle cieszyło się dużym, niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców konurbacji śląskiej. Jestem przekonany, że w ich gusta wpiszą się również kolejne fazy, które planujemy w przyszłości – komentuje Andrzej Oślizło, prezes Develia S.A.
Osiedle, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, realizowane jest w myśl idei równowagi z naturą. Do wykończenia budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Na terenie inwestycji zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.
Lokalizacja inwestycji w katowickiej dzielnicy Brynów pozwala korzystać z miejskiej infrastruktury, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do pobliskich terenów zielonych. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się Katowicki Park Leśny, a także Park Kościuszki. Miłośnicy sportów i aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo powstającego kompleksu sportowego i obiektów katowickiego AWF. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 2 km i można do niego szybko dojechać dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. W bezpośredniej okolicy nie brakuje również sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Komfort komunikacji z innymi częściami konurbacji śląskiej zapewnia autostrada A4.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.