Komunikaty PR

Develia przekazuje mieszkania w II etapie inwestycji Malta Point

2024-03-25  |  11:30

Rozpoczęły się przekazania lokali nabywcom w II etapie osiedla Malta Point, które firma deweloperska Develia realizuje na Ratajach, tuż obok ścisłego centrum Poznania. Niemal wszystkie znalazły już nowych właścicieli – w ofercie pozostało tylko 6 z wybudowanych 155 mieszkań.  

Osiedle Malta Point to funkcjonalna, wieloetapowa inwestycja powstająca przy ul. Brneńskiej w Poznaniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Budowa II etapu została ukończona 3 miesiące przed planowanym terminem dzięki sprawnej pracy spółki Develia Construction.

- Develia Construction zarządzała procesem budowy II etapu projektu Malta Point, który uzyskał pozwolenie na użytkownie już po 17 miesiącach od rozpoczęcia robót. Sprawna organizacja pod okiem doświadczonej kadry technicznej, znajomość lokalnego rynku budowlanego oraz współpraca ze sprawdzonymi podwykonawcami pozwoliły na skrócenie harmonogramu przy jednoczesnym dochowaniu wysokiej jakości prac i staranności wykonania mówi Rafał Winkiel, członek zarządu Develia Construction.

Obecnie w trakcie realizacji znajduje się III etap – w dwóch pięciopiętrowych budynkach o nazwach Zephir i Horizon zaplanowano 157 mieszkań, z czego 58 dostępnych jest jeszcze w ofercie. Do lokali na parterze przypisane są ogródki, a do tych na piętrach – balkony oraz tarasy. Dla rodzin z dziećmi przygotowane zostanie zielone patio z placem zabaw. Nabywcy będą mieli do dyspozycji podziemny garaż i 157 stanowisk parkingowych dla rowerów. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Archikwadrat z Poznania. Ukończenie tego etapu planowane jest na drugi kwartał 2025 r.

– Osiedle Malta Point łączy w sobie wiele zalet - funkcjonalne rozkłady mieszkań, przemyślany projekt architektoniczny czy rozwiązania podnoszące komfort codziennego życia. Jednak jego najmocniejszą stroną jest doskonała lokalizacja na Ratajach, jednej z najpopularniejszych dzielnic wśród nabywców mieszkań. Bliskość ścisłego centrum, rozbudowana infrastruktura lokalna i sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i rzeki Warty oraz terenów zielonych zdecydowanie wyróżniają ten projekt na poznańskiej mapie mieszkaniowej - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. W sąsiedztwie Malta Point kursują liczne linie autobusowe i tramwajowe, w tym linie numer 5 i 16, którymi można dojechać na poznańską starówkę. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny z wygodnymi połączeniami do innych dzielnic. 

Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się Galeria Posnania, gdzie można zrobić zakupy, a także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź w strefie restauracyjnej Food Fyrtel.

Lokalizację projektu docenią miłośnicy aktywnego trybu życia. Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA.  

W odległości 30-minutowego spaceru od osiedla entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie.  Nieodległe nabrzeża Warty oferują różne możliwości, m.in. pływanie kajakami oraz motorówkami czy wypoczynek na piaszczystych plażach. 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.