Komunikaty PR

Develia wprowadza do przedsprzedaży osiedle Bemowo Vita

2023-11-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Bemowo Vita to nowa inwestycja firmy Develia w Warszawie. Do oferty wprowadzono dwa budynki, w których powstanie 225 mieszkań. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował szereg terenów rekreacyjnych, a także rozwiązań ekologicznych oraz podnoszących komfort użytkowania dla mieszkańców. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

– Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana - docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.     

Osiedle Bemowo Vita to wspólne dzieło Develii, BDM Architekci oraz zespołu Tomasza Trzupki, które pozwala poczuć wielkomiejski rytm miasta. Inspiracją do powstania projektu był szkicownik z podróży po europejskich stolicach oraz koncepcja
15-minutowego miasta. Architektura osiedla nawiązuje do współczesnych metropolii, m.in. Paryża i Mediolanu. Detale te widoczne będą na muralach, które powstaną na elewacjach budynków, w użytej metaloplastyce czy grafikach w klatkach schodowych. W dwóch kameralnych, pięciokondygnacyjnych budynkach powstanie 225 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach - od kompaktowych kawalerek, liczących od 25 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni ponad 147 m kw.

Projekt uwzględnia liczne udogodnienia dla mieszkańców, w tym podziemne parkingi z miejscami do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki na rowery. Powierzchnie zewnętrzne osiedla zostaną zagospodarowane starannie zaaranżowaną zielenią i ogrodami deszczowymi. Dla najmłodszych powstanie również specjalna strefa zabaw, a dorośli mieszkańcy będą mogli korzystać z terenów do aktywności i rekreacji, połączonych ze ścieżkami zachęcającymi do spacerów na łonie natury.

Wszystkie przestrzenie w budynkach będą dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki doskonałej ekspozycji okien względem stron świata. Natomiast na parterach zlokalizowano ogródki do dowolnej aranżacji mieszkańców.

Chrzanów, południowo-zachodnia część dzielnicy Bemowo, to jedna z najszybciej rozwijających się części Warszawy. Dzięki bliskości ulic Lazurowej, Połczyńskiej i trasy S8, a w przyszłości także stacji II linii metra, okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami stolicy. Otoczenie osiedla to także bogata infrastruktura, która ułatwia codzienne życie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się centrum handlowe, liczne sklepy, punkty usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły, a także obiekty sportowe i placówki zdrowia. Bemowo z rozległymi terenami rekreacyjnymi zachęca do relaksu i aktywności na świeżym powietrzu.

Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na I kwartał 2024 r., a zakończenie na III kwartał 2025 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 14 999 zł za m kw.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jurajska przeciw przemocy. W galerii odbędzie się społeczny happening Biuro prasowe
2023-11-30 | 11:00

Jurajska przeciw przemocy. W galerii odbędzie się społeczny happening

Skala przemocy wobec najmłodszych ciągle rośnie. Z danych zebranych przy pomocy „Niebieskiej karty” wynika, że rocznie jej ofiarami pada nawet 40 tys. nieletnich. Większość, bo
Nieruchomości Universal Express zadomowił się w Pruszkowie
2023-11-30 | 11:00

Universal Express zadomowił się w Pruszkowie

Dostawca międzynarodowych rozwiązań logistycznych i usług relokacyjnych przedłużył na kolejny okres najem obiektu w ramach parku MLP Pruszków II. Firma Universal Express wprowadziła
Nieruchomości Nowi najemcy Hanza Tower w Szczecinie
2023-11-30 | 09:55

Nowi najemcy Hanza Tower w Szczecinie

Grupa J.W. Construction podpisała umowy z kolejnymi najemcami Hanza Tower - wielofunkcyjnego budynku stanowiącego biznesową wizytówkę Szczecina. Wśród firm, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

W branży budowlanej działa nawet pół miliona firm. Wiele z nich się ubezpiecza, choć nie ma takiego obowiązku

Zaprószenie ognia i pożar w remontowanym budynku, zalanie, zawalenie niewłaściwie zabezpieczonego dachu, zniszczone lub skradzione maszyny – to tylko część nieprzewidzianych zdarzeń i szkód, z jakimi muszą się liczyć firmy działające w branży budowlanej. Dlatego wiele z nich – choć formalnie nie ma takiego obowiązku – decyduje się na objęcie swojej działalności ochroną ubezpieczeniową. Jej zakres może być dokładnie dopasowany do potrzeb przedsiębiorcy, w zależności od specyfiki prowadzonej przez niego działalności.

Infrastruktura

Samorządy aktywnie inwestują w zielone ciepłownictwo. Na takie projekty jest coraz więcej środków publicznych

 Ciepłownictwo jest jednym z największych majątków, jakie ostatnie pokolenia Polaków zakopały w ziemię poprzez rury, kolektory, instalacje ciepła systemowego. Jednak przez te lata zaniedbań, braku inwestycji w obszarze ciepłownictwa w tej chwili wymaga ono szybkich działań. Musimy jak najszybciej zacząć tę transformację – mówi Tomasz Gackowski, dyrektor zarządzający ARP. Aby promować gminy, które są najbardziej zaangażowane w tę transformację sektora ciepłownictwa, ARP i BGK we współpracy z partnerami rozstrzygnęły właśnie konkurs na Najbardziej Innowacyjne Energetycznie Samorządy. Wśród laureatów są Gliwice oraz Lidzbark Warmiński, które wdrażają zielone projekty w ciepłownictwie na szeroką skalę.

Prawo

Polacy nie mają w zwyczaju sporządzać testamentów. Co piąty uważa, że ma jeszcze czas na taką decyzję

Tylko 9 proc. Polaków w wieku powyżej 45 lat przygotowuje testament. Ponad 40 proc. przyznaje, że nigdy się nad tym nie zastanawiało, a prawie jedna czwarta uważa, że nie ma nic cennego, co mogłaby po sobie zostawić. Decyzję o sporządzeniu dokumentu przekładamy na później, tymczasem pozwala on zabezpieczyć interes spadkobierców i zapobiega konfliktom. – Warto się zastanowić i zabezpieczyć swoją rodzinę, żeby po śmierci majątek trafił w odpowiednie ręce – przekonuje dr Dawid Rejmer, radca prawny w Kancelarii Finansowej LEX.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.