Deweloper aktywnie wspiera dzielnicę. SGI przekazało drogę
Spółka deweloperska SGI jest obecna na warszawskim Mokotowie już od kilku lat. Szczególnie bliskie jest jej osiedle Siekierki, gdzie powstały już trzy projekty, aktualnie w budowie jest czwarty, a w planach są kolejne. Firma aktywnie wspiera także rozwój samej okolicy. W ostatnich dniach deweloper przekazał na własność dzielnicy wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska drogę publiczną. Powstała ulica Piniowa ma długość ok. 300 metrów i zawiera niezbędną infrastrukturę. Koszt realizacji wyniósł ok. 1,7 mln. zł.
Ulica Piniowa realizowana była równolegle z inwestycją Nova Bluszczańska na warszawskich Siekierkach. Blisko rok temu spółka SGI do użytku oddała ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6 metrów, co umożliwiło spacery oraz ruch i postój pojazdów. Wjazd znajduje się od strony ulicy Bluszczańskiej. Oprócz jezdni, deweloper zapewnił odpowiednie oświetlenie, chodnik i pasmo zieleni.
Droga od momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie była dostępna dla wszystkich. Aktualnie została przekazana na własność dzielnicy. Dodatkowo celem inwestycji było usprawnienie i poprawa komunikacji w tej części Mokotowa. Całkowity jej koszt wyniósł ok. 1,7 mln zł. SGI już zapowiedziało kolejne tego typu realizacje na Siekierkach.
– W SGI jednym z głównych filarów, na których opieramy biznes jest bycie odpowiedzialnym inwestorem. Oprócz wysokiej jakości mieszkań i domów, chcemy dostarczać jeszcze więcej. Wiemy jak ważna dla mieszkańców jest najbliższa okolica i jej funkcjonalne zagospodarowanie, dlatego dodatkowo realizujemy między innymi drogi, z całą ich niezbędną infrastrukturą. Stale sprawdzamy jakie są potrzeby, zarówno mieszkańców jak i samej dzielnicy, aby móc aktywnie wspierać jej rozwój – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.
***
SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 49 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.900 lokali mieszkalnych, prawie 50.000 m2 powierzchni biurowo - handlowej. SGI jest częścią holdingu Willet, inwestującego na rynku kapitałowym oraz nieruchomości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.