Komunikaty PR

Do P180 wprowadza się międzynarodowa firma Netcompany

2022-03-28  |  11:00
Biuro prasowe

Biurowiec P180, realizowany przez Skanska tuż przy metrze Wilanowska w Warszawie, zyskuje nowego najemcę. Na prawie 6 000 mkw. swoje biura urządzi Netcompany. Firma wspiera klientów z sektora publicznego i prywatnego w Europie w procesie cyfrowej transformacji. Otwarcie nowej siedziby planowane jest w październiku 2022 roku.

 

Budowa P180 rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Ten 15-kondygnacyjny  budynek, który docelowo zaoferuje 32 000 mkw. najwyższej jakości biur, osiągnął niedawno swoją docelową wysokość. Wyróżnikiem mokotowskiej inwestycji Skanska, oprócz przestrzeni sprzyjających rozwojowi biznesu, jest również znakomita lokalizacja. Biurowiec powstaje zaledwie 180 kroków od stacji metra Wilanowska. W pobliżu znajdują się również liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz punkty usługowe. Biura w P180 będą spełniały standardy najbardziej wymagających certyfikatów branżowych, m.in. LEED Platinum, WELL Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating.

 

Z nowoczesnych powierzchni P180 już wkrótce będą mogli korzystać pracownicy firmy Netcompany, świadczącej usługi informatyczne. Netcompany powstała w 2000 roku, a jej główną siedzibą jest Kopenhaga. Działa w 17 krajach i zatrudnia ponad 6500 osób.

 

– Oparta na bliskich relacjach współpraca w ramach zespołów projektowych jest fundamentem kultury organizacyjnej Netcompany. Trudny czas pandemii pokazał nam, jak bardzo istotna dla naszych pracowników i ich rozwoju jest też możliwość bezpośredniej wymiany wiedzy. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc nowoczesną i skrojoną na miarę przestrzeń biurową. Nasi pracownicy docenią również wszystkie udogodnienia, które budynek zapewni swoim najemcom. Z niecierpliwością oczekujemy na tę zmianę – mówi Krzysztof Pierański, Country Managing Partner Poland w Netcompany.

 

– Era biur wcale się nie skończyła – nadal pełnią kluczową rolę w strategii wielu firm. Wciąż pozostają istotnym miejscem integracji pracowników i generowania nowych idei. Potwierdzają to chociażby przeprowadzone przez nas badania, które pokazały, że Polacy preferują model pracy hybrydowej i najchętniej przychodziliby do biura przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Cieszymy się, że Netcompany podziela nasz pogląd na korzyści, jakie płyną z wykorzystania najwyższej jakości, bezpiecznych powierzchni biurowych – mówi Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy pewni, że nowa siedziba pozwoli naszemu najemcy na dynamiczny rozwój i rozszerzenie działalności na polskim rynku – dodaje Tomasz Subocz.

 

Komfort i wygoda dla najemców, ulga dla środowiska

 

P180 jest doskonałym przykładem filozofii Skanska i podejścia szwedzkiego dewelopera do tworzenia powierzchni biurowych. Ta warszawska inwestycja to nie tylko pełne bezpieczeństwo jej użytkowników, ale również rozwiązania zmniejszające wpływ budynku na środowisko naturalne. To tu, po raz pierwszy w Polsce, zastosowano specjalny beton, którego emisyjność jest średnio o 42% mniejsza, niż betonu o zwykłym składzie.

 

P180 to również ukłon w stronę rowerzystów i zrównoważonego transportu. W biurowcu znajdzie się łącznie sto miejsc parkingowych dla rowerów. Zaprojektowano tu również przeszkloną rowerownię z wejściem na parterze oraz szatnie z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura.

Biurowiec będzie wyposażony w platformę zarządzania budynkiem biurowym z poziomu smartfona – Connected by Skanska. Oferuje ona m.in. wirtualne utworzenie „wejściówki” dla gości, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych przy wjeździe do garażu podziemnego czy elastyczne przydzielanie miejsc parkingowych. Dzięki temu budynek zyskuje rozwiązania, które – szczególnie podczas pandemii – sprzyjają zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,
w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane
w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach:
w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.   

    

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:    

www.linkedin.com/company/skanska/   

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/  

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.