Komunikaty PR

Do P180 wprowadza się międzynarodowa firma Netcompany

2022-03-28  |  11:00
Biuro prasowe

Biurowiec P180, realizowany przez Skanska tuż przy metrze Wilanowska w Warszawie, zyskuje nowego najemcę. Na prawie 6 000 mkw. swoje biura urządzi Netcompany. Firma wspiera klientów z sektora publicznego i prywatnego w Europie w procesie cyfrowej transformacji. Otwarcie nowej siedziby planowane jest w październiku 2022 roku.

 

Budowa P180 rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Ten 15-kondygnacyjny  budynek, który docelowo zaoferuje 32 000 mkw. najwyższej jakości biur, osiągnął niedawno swoją docelową wysokość. Wyróżnikiem mokotowskiej inwestycji Skanska, oprócz przestrzeni sprzyjających rozwojowi biznesu, jest również znakomita lokalizacja. Biurowiec powstaje zaledwie 180 kroków od stacji metra Wilanowska. W pobliżu znajdują się również liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz punkty usługowe. Biura w P180 będą spełniały standardy najbardziej wymagających certyfikatów branżowych, m.in. LEED Platinum, WELL Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating.

 

Z nowoczesnych powierzchni P180 już wkrótce będą mogli korzystać pracownicy firmy Netcompany, świadczącej usługi informatyczne. Netcompany powstała w 2000 roku, a jej główną siedzibą jest Kopenhaga. Działa w 17 krajach i zatrudnia ponad 6500 osób.

 

– Oparta na bliskich relacjach współpraca w ramach zespołów projektowych jest fundamentem kultury organizacyjnej Netcompany. Trudny czas pandemii pokazał nam, jak bardzo istotna dla naszych pracowników i ich rozwoju jest też możliwość bezpośredniej wymiany wiedzy. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc nowoczesną i skrojoną na miarę przestrzeń biurową. Nasi pracownicy docenią również wszystkie udogodnienia, które budynek zapewni swoim najemcom. Z niecierpliwością oczekujemy na tę zmianę – mówi Krzysztof Pierański, Country Managing Partner Poland w Netcompany.

 

– Era biur wcale się nie skończyła – nadal pełnią kluczową rolę w strategii wielu firm. Wciąż pozostają istotnym miejscem integracji pracowników i generowania nowych idei. Potwierdzają to chociażby przeprowadzone przez nas badania, które pokazały, że Polacy preferują model pracy hybrydowej i najchętniej przychodziliby do biura przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Cieszymy się, że Netcompany podziela nasz pogląd na korzyści, jakie płyną z wykorzystania najwyższej jakości, bezpiecznych powierzchni biurowych – mówi Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy pewni, że nowa siedziba pozwoli naszemu najemcy na dynamiczny rozwój i rozszerzenie działalności na polskim rynku – dodaje Tomasz Subocz.

 

Komfort i wygoda dla najemców, ulga dla środowiska

 

P180 jest doskonałym przykładem filozofii Skanska i podejścia szwedzkiego dewelopera do tworzenia powierzchni biurowych. Ta warszawska inwestycja to nie tylko pełne bezpieczeństwo jej użytkowników, ale również rozwiązania zmniejszające wpływ budynku na środowisko naturalne. To tu, po raz pierwszy w Polsce, zastosowano specjalny beton, którego emisyjność jest średnio o 42% mniejsza, niż betonu o zwykłym składzie.

 

P180 to również ukłon w stronę rowerzystów i zrównoważonego transportu. W biurowcu znajdzie się łącznie sto miejsc parkingowych dla rowerów. Zaprojektowano tu również przeszkloną rowerownię z wejściem na parterze oraz szatnie z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura.

Biurowiec będzie wyposażony w platformę zarządzania budynkiem biurowym z poziomu smartfona – Connected by Skanska. Oferuje ona m.in. wirtualne utworzenie „wejściówki” dla gości, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych przy wjeździe do garażu podziemnego czy elastyczne przydzielanie miejsc parkingowych. Dzięki temu budynek zyskuje rozwiązania, które – szczególnie podczas pandemii – sprzyjają zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,
w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane
w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach:
w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.   

    

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:    

www.linkedin.com/company/skanska/   

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/  

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK Biuro prasowe
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające
Nieruchomości Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań
2024-05-16 | 12:00

Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań

W I kwartale 2024 roku Grupa Dom Development sprzedała 1 011 lokali netto, tj. o 11% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku, umacniając wiodącą pozycję na rynku mieszkaniowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.