Dobre wyniki CA Immo Poland w pierwszej połowie 2021 roku
- W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku CA Immo sfinalizowało 14 transakcji najmu w projektach biurowych w Warszawie.
- Łącznie wynajęto niemal 9000 mkw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej.
- Średni wskaźnik najmu w warszawskich nieruchomościach CA Immo kształtuje się obecnie na poziomie ok. 90,5 %.
W pierwszym półroczu 2021 roku CA Immo podpisało łącznie 14 umów najmu w swoich projektach biurowych w Warszawie, zacieśniając przy tym współpracę z dotychczasowymi, wieloletnimi partnerami biznesowymi oraz pozyskując nowych najemców. Łącznie wynajęto niemal 9000 mkw. wysokiej klasy powierzchni do pracy w siedmiu biurowcach.
Największa transakcja, która w ostatnim czasie została sfinalizowana przez CA Immo, dotyczyła przedłużenia umowy najmu przez firmę z branży FinTech w biurowcu Sienna Center. Najemca zdecydował się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat, wynajmując przy tym niemal 3000 mkw. powierzchni. Na kontynuowanie swojej działalności w Warsaw Towers zdecydowała się z kolei spółka PGE Systemy. Ekspansji dokonała natomiast Grupa Ekoenergetyka SA – producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, wynajął dodatkowe 1000 mkw. na V piętrze biurowca Postępu 14. Pozostałe umowy przedłużenia najmu podpisano w budynkach Saski Point, Saski Crescent, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Nowych najemców pozyskały Bitwy Warszawskiej Business Center (firma IMOL) oraz Sienna Center (Westrock).
„Pierwsze półrocze 2021 roku zamykamy odnotowując stabilne wyniki z działalności operacyjnej. Biorąc pod uwagę utrzymujący się na rynku stan spowolnienia i niepewności co do potencjalnego wpływu pracy zdalnej i nowych wariantów wirusa, osiągnęliśmy dobre wyniki wynajmu. Rezultaty te wskazują również, że praca zdalna, jak dotychczas, nie zmieniła radykalnie zapotrzebowania na biura, które dla większości firm pozostają centralnym miejscem pracy, komunikacji oraz wymiany wiedzy i doświadczenia. W CA Immo konsekwentnie koncentrujemy się na pozyskiwaniu najwyższej jakości nieruchomości biurowych, zarządzaniu nimi oraz na utrzymywaniu partnerskich relacji z naszymi najemcami, co w tych niepewnych ekonomicznie czasach jest szczególnie ważne” – powiedział Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo Poland.
Warszawa to jeden z głównych rynków CA Immo, na którym firma jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzących w skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw., a ich wartość to ok. 590 mln euro, co stanowi około 10% łącznej wartości portfela Grupy CA Immo.
Podobnie jak w latach ubiegłych, CA Immo zamierza nadal realizować strategiczny plan rotacji kapitału, w ramach którego Grupa sprzedaje nieruchomości nieposiadające znaczenia strategicznego, a wpływy z ich sprzedaży przeznacza na działalność deweloperską, bądź na zakup biurowców o potencjale wzrostu wartości. Celem obranej przez CA Immo strategii jest optymalizacja oraz ciągłe zwiększanie atrakcyjności portfela inwestycyjnego, między innymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju. W ramach tych działań CA Immo na bieżąco monitoruje kluczowe dla swojej działalności rynki w celu pozyskania atrakcyjnych i przynoszących wysoki dochód aktywów.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.