Drugi etap gdańskiego Konceptu gotowy do użytku
Deweloper INPRO S.A. otrzymał pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch budynków Ci D w ramach osiedla Koncept w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Mieści się w nich łącznie 88 mieszkań o metrażach od 41 do 89 m2. W realizacji jest jednocześnie trzeci i ostatni już etap tej inwestycji. Klienci mogą wybierać spośród 85 dostępnych mieszkań.
Osiedle Koncept to nowoczesna trzyetapowa inwestycja, która dostarczy łącznie 6 budynków o niskiej, czteropiętrowej zabudowie. W ramach ukończonego II etapu zbudowane zostały dwa budynki C oraz D obejmujące 88 funkcjonalnych mieszkań. W ofercie sprzedaży w ramach tej fazy projektu dostępnych jest jeszcze 9 ostatnich, gotowych lokali.
W realizowanej aktualnie III fazie inwestycji zaprojektowano kolejnych 88 lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchniach od 41 do 89 m2. Do mieszkań przynależeć będą loggie, balkony lub ogródki. Zakończenie budowy zaplanowane jest na koniec września 2024 roku. W tym etapie dostępnych jest z kolei 76 mieszkań. Ceny zaczynają się od 10 368 zł brutto/m2.
Osiedle wyróżnia się ponadczasową architekturą, położeniem na malowniczym wzniesieniu z widokiem na Gdańsk oraz licznymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami. Budynki zaplanowano z dużym nastawieniem na użyteczność. Z uwagi na budowę osiedla na skarpie punktem charakterystycznym jest oryginalna konstrukcja zewnętrznej windy, zapewniająca wygodną komunikację między poszczególnymi kondygnacjami kompleksu. Przewidziano w nim m.in. windy, pomieszczenia do przechowywania wózków oraz rowerów, a także komórki lokatorskie. W ramach całej inwestycji zaplanowano krytą przestrzeń parkingową, parking zewnętrzny i dwie podziemne hale garażowe. Dodatkowym udogodnieniem jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych.
Z myślą o wygodzie mieszkańców w projekcie uwzględniono także m.in. bawialnię, 3 place zabaw oraz salę fitness. W III etapie na jednym z dużych placów zabaw zamontowana zostanie tyrolka służąca do zjazdów. Na terenie osiedla znajdą się także ogrody deszczowe oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe z liczną zielenią i altanami, zwiększające estetykę otoczenia i komfort mieszkańców, ale także wzbogacając bioróżnorodność.
Osiedle powstaje w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice przy nowobudowanej ulicy Bramińskiego (obok ul. Człuchowskiej). W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu położona jest szkoła podstawowa wraz z boiskami, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się m.in. żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska czy sklepy spożywcze. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także idealne do wypoczynku tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego.
Ten rejon jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta, dzięki znajdującym się w niedalekiej odległości od osiedla przystankom autobusowym i liniom tramwajowym, które pozwalają na wygodny dojazd do wszystkich kluczowych części Gdańska. Dodatkowo znajdująca się w pobliżu obwodnica umożliwi bezproblemowe dotarcie do wielu miejsc. Droga samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie około 25 minut.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Proconcept, a funkcję generalnego wykonawcy pełni INPRO S.A.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.inpro.com.pl.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.