Dziesiątka od EBF Development gotowa
Reduta Nowe Podolany to jeden z większych projektów deweloperskich w Poznaniu. To również osiedle o przemyślanej koncepcji, nowoczesnej architekturze, sporych przestrzeniach między budynkami i wyróżniających się elementach małej architektury. Zamieszkanych jest już 9 budynków wielorodzinnych. Z kolei niedawno ukończono realizację budynku nr 10. – Budowa zakończyła się zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają ostatnie prace kosmetyczne wokół budynku. Pod koniec września otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie, a następnie rozpoczęliśmy procedurę odbioru mieszkań. Planowane są kolejne etapy tego projektu, o czym będziemy informować w odpowiednim momencie – mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Budynek wielorodzinny nr 10 to 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. Struktura mieszkań obejmuje zarówno kawalerki, jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Podobnie jak we wcześniejszych etapach dużym udogodnieniem jest hala garażowa uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Nie brakuje komórek lokatorskich oraz cichobieżnych wind. Warto dodać, że EBF Development od początku realizacji projektu duży nacisk przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i użyciem wyszukanych materiałów. Deweloper dba również o elementy małej architektury. Są zielone przestrzenie, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz przestronne i bezpieczne place zabaw.
Inwestycja Reduta Nowe Podolany powstaje przy ulicy Jasielskiej, oczywiście na terenie poznańskich Podolan. Otoczona jest licznymi terenami rekreacyjnymi, co czyni osiedle doskonałym miejscem zarówno dla osób aktywnych, jak i potrzebujących ciszy i relaksu w spokojnej okolicy. Lokalizacja umożliwia również sprawny dojazd do centrum miasta, zarówno samochodem, jak i autobusami komunikacji miejskiej. Rodziców zadowoli dobre zaplecze oświatowe oraz handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonuje popularna Galeria Podolany.
Transporeon z siedzibą w Porto Office w kolejnych latach
Iliard Architecture & Interior Design z nowym projektem na Wyspach Owczych
Dom w Portugalii: Twoje miejsce pod słońcem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.