Eklektyzm, kolor i local touch: Holiday In Express w Warszawie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Mimo pandemii i związanych z nią problemów, na mapie Warszawy pojawiło się kilka nowych hoteli. Wśród nich Holiday In Express mieszczący się w The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Jego wnętrza wyróżniają nawiązania do topografii miasta, eklektyczne połączenia oraz nieformalny klimat. Projekt powierzono pracowni Tremend.
The Warsaw Hub to nowoczesna przestrzeń, łącząca w sobie hotele, biura, coworking i restauracje. Wśród wielu brandów, znajduje się tu również hotel Holiday In Express – nieformalna, lifestylowa przestrzeń, która niedawno powitała pierwszych gości. Projekt architektoniczny i wielobranżowy hotelu oraz projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend.
Okiem eksperta
Projekt hotelu nieco różnił się od standardowego. Architekci z Tremend postanowili nadać mu niepowtarzalny charakter.
-Projektując HIEX, bazowaliśmy na standardach brandu, ale chcieliśmy osiągnąć także efekt WOW! Dostaliśmy zgodę inwestora na wprowadzenie kilku własnych pomysłów, dzięki czemu we wnętrzach pojawiły się lokalne nawiązania. Oczywiście, ważna była też funkcja – w bufecie zastosowaliśmy możliwość szybkiego przekształcenia w strefę coworkingu. W pokojach również znalazły się komfortowe miejsca do pracy, które mogą być przydatne podczas kolejnych fal pandemii. Całość jest kolorowa, energetyczna i wyrazista – opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.
Miasto w roli głównej
Local touch to wizytówka pracowni Tremend, która stara się wprowadzać nawiązania do topografii, tradycji czy historii miejsca, w którym znajduje się dany obiekt. Podobnie było w przypadku Holiday Inn Express. Motywem przewodnim stała się Warszawa. Na personalizowanych tapetach i wykładzinie pojawia się mapa miasta. W niektórych miejscach powstały także murale z widokami ze stolicy. W ten sposób hotel zyskał unikatowy charakter.
Projekt inny niż wszystkie
Architekci z Tremend postanowili nieco odejść od standardów brandu. Oczywiście, zachowali najważniejsze cechy marki, ale nadali hotelowi odrębny styl. Postawili na eklektyczne zestawienia – pobrzmiewają tu echa stylu loftowego, ale wnętrza są pozbawione surowości. Połączenie cegły, drewna i dużej ilości koloru sprawia, że jest tu przytulnie jak w domu. Całość dopełniają grafiki oraz designerskie oświetlenie.
Fot. Piotr Gęsicki
Więcej na: http://tremend.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.