Ekologiczne rozwiązania w II etapie Osiedla Pastelowego
Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży drugi etap Osiedla Pastelowego w gdańskich Łostowicach. W ramach pięciu funkcjonalnych budynków powstanie łącznie 350 mieszkań. Nową inwestycję wyróżnia zastosowanie wielu ekologicznych rozwiązań. Zakończenie realizacji planowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.
Osiedle Pastelowe to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana w gdańskich Łostowicach przy ulicy Pastelowej. W ramach drugiego etapu powstanie pięć funkcjonalnych budynków liczących łącznie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m2. Dodatkową przestrzeń stworzą przydomowe ogródki dla mieszkań parterowych, a także balkony znajdujące się na wyższych kondygnacjach. Ceny lokali rozpoczynają się od 6487 zł/m2 brutto. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na grudzień 2022 roku.
„Wprowadzamy do sprzedaży kolejny etap bardzo popularnej wśród naszych klientów inwestycji. Oferta skierowana jest do osób szukających mieszkania w spokojnym, zielonym otoczeniu, ale z doskonałą komunikacją do centrum Gdańska i pozostałych dzielnic. Bardzo szeroki wachlarz powierzchni pozwoli na wybór odpowiedniego mieszkania. Wszystkie lokale mają praktyczne i funkcjonalne rozkłady pozwalające na aranżację według własnego uznania” - powiedział Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
Nową inwestycję wyróżnia zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Na dachach zamontowane będą panele fotowoltaiczne, które znacznie obniżą zużycie energii w częściach wspólnych. W każdym budynku wykorzystane będzie również oszczędne oświetlenie LED. Przestrzeń osiedla wypełnią tereny zielone, w tym m.in. rośliny antysmogowe oraz drzewa tlenowe konsumujące duże ilości CO2 i tym samym znacznie poprawiające jakość. Wewnątrz budynków zaplanowano nowoczesne lampy antybakteryjne oraz specjalne urządzenia do dezynfekcji powietrza. Z myślą o osobach ceniących aktywne formy wypoczynku przygotowane zostaną zadaszone parkingi dla rowerów, a także osiedlowa strefa rekreacyjna, w tym m.in. zewnętrzna siłownia.
Do dyspozycji mieszkańców zostaną również oddane stanowiska parkingowe w hali garażowej, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe naziemne przy każdym budynku. Aby zagwarantować maksymalny poziom komfortu i poczucie przestrzeni, między budynkami zaplanowano duże odległości wynoszące ponad 30 metrów. W ramach inwestycji Dekpol Deweloper oferuje opcję wykończenia pod klucz, która jest idealną propozycją dla wszystkich którzy cenią czas i nowoczesny design.
Osiedle Pastelowe powstaje w otoczeniu terenów zielonych i w malowniczym sąsiedztwie Potoku Radunia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy i inne punkty usługowe, a także szkoły, żłobki i przedszkola. Nieopodal osiedla przebiega także trasa drogi ekspresowej S6, Obwodnicy Trójmiasta, zapewniająca komfortowy i szybki dojazd do Gdyni, Sopotu oraz innych pobliskich miejscowości. W pobliżu dostępne się również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, które umożliwiają sprawny dojazd komunikacją miejską do wybranych części miasta.
Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia K&M Design. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.