Enklawa Winogrady, czyli więcej przestrzeni w mieście
Mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym, blisko centrum miasta ma swoje zalety, nawet w porównaniu z domem na obrzeżach, mogącym kojarzyć się z dużą wygodą. Wybierając mieszkanie lub apartament powyżej 70 m kw., nabywca poczuje największą wygodę, nie tylko związaną z przestrzenią, ale też zabudową wielorodzinną, jak podziemny parking na auta, widok na miasto z tarasu, czy dostępność sklepów i usług.
Oferta mieszkaniowa cały czas się zmienia, co jest informacją pozytywną dla klienta poszukującego własnego domu lub mieszkania. - Na przedmieściach i w granicach miasta jest pełna rozpiętość dostępnych powierzchni, co daje możliwości optymalnej decyzji przy zakupie nieruchomości. Spójrzmy na inwestycję, którą aktualnie realizujemy, Enklawę Winogrady. Proponujemy mieszkania od 33 do 126 m kw., w tym właśnie przestronne apartamenty, dedykowane klientowi, który poszukuje czegoś wyjątkowego – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady w Poznaniu.
Aktualnie w sprzedaży są ustawne mieszkania 50 - 60 m kw., w których przy odpowiedniej aranżacji i zmianach lokatorskich będą dostępne dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym i łazienka. Tego typu projekty cieszą się największą popularnością na rynku mieszkaniowym, natomiast coraz częściej nabywcy pytają o apartamenty o powierzchni 117 i 126 m kw. - Każdy projekt jest indywidualny, z dużymi możliwościami aranżacyjnymi. Dzięki temu można przestrzeń dopasować idealnie dla wszystkich mieszkańców. Dodatkowo do każdego takiego apartamentu przynależy taras ponad 60 m kw. Takie przestrzenie w inwestycji blisko centrum to propozycja nieszablonowa, w cenie od 7900 zł brutto za m kw. - mówi Krystian Cebulski z Enklawy Winogrady. Większy metraż to więcej możliwości, udogodnień, np. balkon dla każdej sypialni, aż dwie łazienki, czy przestrzeń dzienna 50 m kw. To także poczucie absolutnego komfortu i niezależności. Na wygodę przyszłych mieszkańców przełożą się też wszelkie udogodnienia osiedlowe. Miejsca w podziemnej hali garażowej (przy apartamentach dostępne za symboliczną złotówkę), apartamentowe wykończenie części wspólnych wewnątrz każdego budynku mieszkalnego, czy dodatkowe nasadzenia drzew wokół inwestycji z pewnością ucieszą nabywców. Podobnie jak codzienny widok na miasto z tarasu, ponieważ najbardziej przestronne apartamenty są ulokowane na najwyższej kondygnacji.
Inwestycja powstaje u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterska na poznańskich Winogradach. Stąd niedaleko do centrum, a pełne zaplecze handlowo-usługowe znajduje się tuż obok osiedla. Wystarczy kilkanaście minut, by dotrzeć do Parku Cytadela, atrakcyjnego w każdej porze roku. W kilka chwil dotrzemy też nad Jezioro Rusałka. - Oceniamy, że za kilka tygodni osiedle będzie gotowe. Wszystkie poważne etapy budowy zostały zakończone, w najbliższym czasie pozostały już tylko prace wykończeniowe. Nasza inwestycja nabiera ostatecznego kształtu, a poprzez prace terenowe wokół budynków, wszystko wygląda nowocześnie – informuje Krystian Cebulski. Pod koniec roku kalendarzowego rozpocznie się procedura związana z odbiorami technicznymi, a następnie przekazywanie kluczy. Jednocześnie nadal trwa sprzedaż mieszkań, choć około 80-85 procent z nich znalazło swoich nabywców.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.