Enklawa Winogrady z kolejnymi postępami na budowie
Choć tegoroczna wiosna nie należy do najłatwiejszych ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, deweloperzy dokładają wszelkich starań, by rozpoczęte inwestycje były realizowane zgodnie z planem. Ekipa budowlana oraz inwestor Enklawy Winogrady wkładają wiele energii w to, aby dotrzymać uzgodnionych z klientami terminów.
- Każdego dnia Enklawa rośnie w oczach. Eksperci rynku nieruchomości oraz finansiści wspominają o tym, jakie konsekwencje może przynieść występowanie choroby COVID-19. W tym momencie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, kontynuujemy prace na inwestycji. Nie mieliśmy opóźnień w dostawach materiałów. Nasza ekipa pracowała niemalże całą zimę, znacznie wyprzedzając harmonogram. Postępy są zauważalne i staramy się o nich na bieżąco informować klientów, wobec których zobowiązaliśmy się zakończyć budowę w IV kwartale 2020 - podkreśla Krystian Cybulski, inwestor Enklawy Winogrady.
Budynek A nowopowstającego osiedla jest już na finiszu. Zwieńczy go montaż windy wewnętrznej. - Zaawansowane prace trwają także w bloku B. W najbliższych dniach zostaną skończone ściany ostatniego piętra, co pozwoli na wylanie stropu. Nieustannie ma miejsce instalacja podtynkowa w mieszkaniach. Mamy nadzieję, że w przeciągu tygodnia, dwóch ukończymy je całkowicie - mówi Paweł Ratajczak, kierownik budowy.
Budynek C Enklawy Winogrady goni swoich poprzedników. - Przekroczyliśmy 75 procent prac dotyczących elewacji zewnętrznej, a także mamy wykonane 15 procent stolarki okiennej. Budynek wielorodzinny jest zadaszony. Można powiedzieć, że mieszkania nabierają realnych kształtów, ponieważ stoją ściany działowe, a także gotowe są tynki wewnętrzne - dodaje przedstawiciel ekipy budowlanej. Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. Zwieńczeniem całości będzie 113 drzew, których nasadzenie deweloper zaplanował.
Osoby, które są zainteresowane zakupem nieruchomości w Enklawie Winogrady, mają jeszcze taką możliwość. Dostępne są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe w różnych metrażach i konfiguracjach. Ponadto deweloper przygotował specjalną ofertę dla osób kredytujących zakup nowego „M” – we współpracy z firmą Notus Finanse można skorzystać z kompleksowej porady dotyczącej dostępnych na rynku kredytów różnych banków i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.