FABRYKA NORBLINA POSZERZA PORTFOLIO NAJEMCÓW

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Otwarta we wrześniu ubiegłego roku Fabryka Norblina zapełnia się najemcami. Inwestor projektu Grupa Capital Park podpisał umowy na wynajem powierzchni z kolejnymi sześcioma konceptami, które już niedługo zagoszczą w zrewitalizowanym kompleksie przy ulicy Żelaznej. Podpisane porozumienia to kolejny krok w kierunku komercjalizacji części handlowo-usługowej Fabryki Norblina. Powierzchnia biurowa multifunkcyjnego obiektu już w ubiegłym roku została w pełni wynajęta.
Fabryka Norblina, flagowy projekt Grupy Capital Park, przyciąga nowych najemców, którzy dopełnią bogatą ofertę pofabrycznego kompleksu na warszawskiej Woli. Obecnie podpisane zostały kolejne umowy. Ofertę kompleksu przy Żelaznej uzupełni nowoczesna Żabka Nano. Lokal o powierzchni 32 mkw. będzie w pełni bezobsługowy począwszy od wybrania produktów po płatność, co będzie możliwe dzięki innowacyjnym metodom autoryzacji. Autonomiczna Żabki Nano działa już w 26 lokalizacjach, w sześciu miastach Polski.
W jednym z zabytkowych budynków Fabryki Norblina, swoją drugą już siedzibę w stolicy będzie miała wywodząca się z Podlasia Pijalnia Ziół Dary Natury, która wraz z przynależącym do niej sklepem firmowym zajmie powierzchnię 146 mkw. Pijalnia Ziół wystrojem nawiązywać będzie do tradycyjnej, podlaskiej zielarni, pełnej drewnianych detali, rękodzieła i bukietów suszonych roślin leczniczych. Pijalnia Ziół i sklep firmowy Dary Natury w Fabryce Norblina otworzą się dla gości w czerwcu tego roku.
Akcesoria i dekoracje domowe zaoferuje z kolei salon Stephanie Home & Decoration (72 mkw.). Asortyment sklepu to stylowe i praktyczne wyposażenie do domu, które wpisze się w gusta zarówno miłośników minimalizmu, jak i zwolenników bogatszych dekoracji. Sklep obok całorocznych kolekcji zaoferuje klientom także ekskluzywny asortyment sezonowy. Do Fabryki Norblina na przełomie marca i kwietnia tego roku wprowadzi się Lifestyle Designers Boutique (30 mkw.), gdzie znaleźć będzie można pełną ofertę światowych marek akcesoriów piśmienniczych i biznesowych gadżetów, jak Montegrappa Caran d’Ache, Moleskine, Lamy, Troika i Mont Blanc. W Fabryce Norblina pojawi się także biuro podróży Sunway Travel (25 mkw.), które zaproponuje odwiedzającym szeroki wachlarz ofert wypoczynku w różnych rejonach świata. Obecnie sieć posiada 14 filii własnych salonów, współpracuje także z firmowymi salonami wybranych biur podróży.
Na drugim piętrze Fabryki Norblina pomiędzy kinem KinoGram, a budynkiem Plater swoje studio nagraniowe ulokowała platforma medialna Anywhere. To tu od stycznia br. odbywają się wywiady ze znanymi i ciekawymi osobami, a także nagrywane są reportaże czy podcasty dotyczące biznesu, kultury, sztuki i filmu. Anywhere.pl jest także wydawcą kilku magazynów dystrybuowanych na polskich lotniskach.
- Fabryka Norblina to miejsce niezwykle atrakcyjne zarówno pod względem lokalizacji w sercu warszawskiej Woli, jak również klimatu pofabrycznej przestrzeni, w której po prostu chce się przebywać. Cieszymy się, że dołączają do nas coraz to nowe koncepty, dzięki czemu razem współtworzymy bardzo różnorodną ofertę, a klienci mają wszystko na wyciągnięcie ręki w jednym miejscu: restauracje, usługi, sklepy, atrakcje rozrywkowe i kulturalne. Komercjalizacja kompleksu postępuje bardzo sprawnie, powierzchnia biurowa wynajęta została w 100 proc., obecnie jesteśmy w trakcie finalizacji wynajmu części handlowo-usługowej - mówi Kinga Nowakowska, członkini zarządu i dyrektorka operacyjna Grupy Capital Park odpowiedzialna za rewitalizację Fabryki Norblina.
Fabryka Norblina to ponad 65 tys. mkw. całkowitej powierzchni, z czego 41 tys. mkw. stanowią nowoczesne biura klasy A+, a 24 tys. mkw. zaadaptowane zostały na przestrzeń rozrywkową, kulturalną, gastronomiczną i handlowo-usługową. Kompleks wyróżnia jedyne w swoim stylu butikowe kino – KinoGram (3,3 tys. mkw.), BioBazar(2 tys. mkw.) – pierwszy w Polsce targ z certyfikowanymi eko produktami i największa w Warszawie strefa restauracyjna – Food Town. W Fabryce Norblina funkcjonuje kwiaciarnia Buqiet, salon jubilerski YES sklep Alkohole Świata, wydawnictwo Tashka, które jest jednocześnie operatorem Muzeum Fabryki Norblina, salon optyczny Sirene Eyewear oraz klimatyczny Piano Bar. Wkrótce otworzą się także: Apple Muzeum Polska (320 mkw.), pierwsza w Polsce w pełni cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience (800 mkw.), bar z piwem kraftowym UWAGA Piwooraz restauracje Soul on the grill, Paradiso i Blue Cactus, salon Bang & Olufsen, Manufaktura Wiśni, salon jubilerski W. Kruk. W kompleksie swoją siedzibę będzie miał nowoczesny klub - OrangeTheory Fitness (410 mkw.), Grupa newonce.media, drogeria Super-Pharm, salon optyczny Paris Optique oraz centrum dentystyczne sieci Medicover Stomatologia.
Część biurową Fabryki Norblina zajmują m.in. Allegro (24 tys. mkw.), Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International (8,5 tys. mkw.), skandynawski usługodawca finansowy SEB Bank (3,3 tys. mkw.) oraz firma ofertująca usługi z zakresu facility management – ISS World Service Poland (4 tys. mkw.), Mount TFI – 375 mkw., City Office – blisko 380 mkw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.