Komunikaty PR

Flipowanie na inwestycyjnej mapie Polski

2021-06-14  |  11:00
Biuro prasowe

Inwestowanie w nieruchomości jest wciąż jedną z najlepszych lokat kapitału. Ceny mieszkań podczas pandemii nie spadły, a nawet odnotowały wzrost. W ostatnim czasie głośno jest o inwestycjach deweloperskich w mniejszych miastach Polski. Sytuację na rynku deweloperskim śledzą bacznie inwestorzy, którzy poszukują atrakcyjnego źródła dochodu. Idą w ślad za deweloperami i popularne w ostatnim czasie flipowanie stosują coraz prężniej w mniejszych miastach, zwłaszcza w stolicach wojewódzkich.

Świadomość tego, że każdy może osiągnąć wolność finansową rozbudziła wyobraźnię tysięcy osób w całej Polsce. W trudnych czasach Polacy poszukują okazji do pomnożenia kapitału. Rynek nieruchomości uznawany jest jako stabilny i stał się niewątpliwie miejscem poszukiwań dla przyszłych „emerytów” po 30-tce. Nie wszystkich stać na budowę osiedli, ale każdy może rozpocząć przygodę z „flipami”, czyli remontem i sprzedażą mieszkań z zyskiem. Popularność rynku nieruchomości jako źródła dodatkowego dochodu pociągnęła za sobą modę na flipowanie.

 

Poszukiwanie doskonałego, jeszcze niezajętego rynku na ten sposób zarabiania na nieruchomościach w Polsce nie jest wcale trudne. Mniejsze miejscowości potrafią mieć duży potencjał. Dla inwestorów mogą być atrakcyjne pod względem lokalizacji, infrastruktury, sieci komunikacyjnej, czy zakładów pracy w najbliższej okolicy. Z pewnością ogromną zaletą flipowania w mniejszych miastach jest stosunkowo niski próg wejścia. Lokale są tańsze niż w dużych aglomeracjach. Dla inwestorów to ogromna zaleta, ponieważ często mogą je kupić za gotówkę czy łatwiej uzyskać na nie kredyt hipoteczny.   

 

Cieszy mnie wzrost zainteresowania rynkiem nieruchomości w mniejszych miastach. Dla początkujących fliperów to doskonałe miejsce do inwestycji i zarabiania na flipach. Mniejsze miasta potrafią być zadziwiająco atrakcyjne dla przyszłych właścicieli, a sam rynek potrafi być całkowicie wolny od konkurencji. Warto wspomnieć, że największe zyski, rzędu ponad 100 tys. osiągali absolwenci prowadzonych przeze mnie warsztatów właśnie w małych miejscowościach. Wiele polskich miast świetnie się rozwija i polecam przyjrzeć się ofertom mieszkań na rynku wtórnym. Mam nadzieję, że zostanie doceniony ich potencjał, a flipowanie dotrze do kolejnych miejscowości – mówi Wojciech Orzechowski, inwestor i twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®.

 

Fliping to obecnie jeden z najbardziej stabilnych pomysłów na zdobycie wolności finansowej, ale i na lokowanie oszczędności. Wysoka inflacja, nieopłacalność lokat bankowych, niestabilność na rynkach finansowych czy kryzys gospodarczy, sprawiają, że wartość zarobionych pieniędzy topnieje w szybkim tempie. Rynek nieruchomości pozostaje odporny na zawirowania w gospodarce, a flipy to jedne z najkorzystniejszych dróg do uzyskania dużych zysków w krótkim czasie.

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka, agencja Face it!, Tel. 790 393 471, e-mail: i.ryfka@agencjafaceit.pl

 

Wojciech Orzechowski - przedsiębiorca, inwestor, deweloper, mentor. Twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®. Współwłaściciel agencji nieruchomości Gut.pl, wydawca czasopisma Strefa Nieruchomości®. Autor książek „Zarabiaj na nieruchomościach”, „Wszystko o FLIPACH - 200 Pytań do Eksperta” oraz bloga zarabiajnanieruchomosciach.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Komisja Europejska chce wprowadzić ujednolicone przepisy dotyczące wyrobów tytoniowych. Europosłowie mówią o kolejnej nadregulacji

Ministerstwo Zdrowia opracowało nowy projekt przepisów wprowadzających kolejne zakazy dotyczące wyrobów tytoniowych – całkowitą eliminację e-papierosów oraz zakaz aromatów w woreczkach nikotynowych. Najprawdopodobniej w ciągu kolejnych dwóch–trzech lat Polska będzie musiała implementować nową dyrektywę dotyczącą wszystkich produktów tytoniowych, nad którym niebawem ma rozpocząć prace Komisja Europejska. Europosłowie mówią o ryzyku chaosu legislacyjnego, nadregulacji i wskazują na zagrożenia związane z proponowaną podwyżką akcyzy.

Konsument

Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.

Transport

Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.