Galeria Andrychów będzie gotowa jesienią
24 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Andrychów – największego kompleksu handlowego w regionie i jednego z większych projektów handlowych powstających obecnie w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Equilis Europe, jak również sklepów i firm zaangażowanych w powstanie obiektu.
Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A.
„Dzisiejsza uroczystość to znak, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów, obecne szczególne okoliczności nie opóźniły rozpoczęcia budowy, ani nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, Galeria Andrychów szybko nabrała kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów jesienią tego roku” – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Equilis Europe.
Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. do wynajęcia pomieści ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, a także marki takie jak CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Diverse, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort.
„Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację, za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji – Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta” – dodaje Tomasz Szewczyk, Acteeum Group.
Generalny wykonawca Galerii Andrychów, firma Karmar S.A., rozpoczęła budowę w październiku 2020 roku. Na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów, widać już konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.
„To zaszczyt i odpowiedzialność móc realizować dla Państwa tak wyczekiwaną tu, w Andrychowie inwestycję i drugą – po Galerii Chełm, na zlecenie Equilis i Acteeum. Wierzę, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju ekonomicznego rejonu. Tworzymy unikatową przestrzeń, dzięki której w tym nadal trudnym okresie, miejsce zatrudnienia znajdzie wiele osób, a mikroekonomia regionu odczuwalnie wzrośnie. Dziękuję za Państwa zaufanie i jako Generalny Wykonawca, Karmar S.A., dołożymy wszelkich starań, by Galeria Andrychów powstała nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale spełniła Państwa oczekiwania odnośnie jakości wykonania i funkcji, a także z dbałością o środowisko i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Andrychowa” – mówi Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.
Galeria Andrychów ubiega się o certyfikat BREEAM, który potwierdza jej wysokie standardy jakościowe i ekologiczne. W obiekcie zaprojektowanym przez pracownię NC Architekci zastosowane będą m.in. rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody oraz emisję zanieczyszczeń. Już na etapie budowy wykonawca dba o dobór certyfikowanych materiałów oraz odpowiednie sortowanie, składowanie i wywóz odpadów.
Galeria Andrychów została niedawno uhonorowana prestiżową nagrodą EuropaProperty CEE Retail Awards w kategorii "Future Project".

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.