Komunikaty PR

Galeria Andrychów będzie gotowa jesienią

2021-06-28  |  10:00
Biuro prasowe

24 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Andrychów – największego kompleksu handlowego w regionie i jednego z większych projektów handlowych powstających obecnie w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Equilis Europe, jak również sklepów i firm zaangażowanych w powstanie obiektu.

Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A.

„Dzisiejsza uroczystość to znak, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów, obecne szczególne okoliczności nie opóźniły rozpoczęcia budowy, ani nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, Galeria Andrychów szybko nabrała kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów jesienią tego roku” – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Equilis Europe.

Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. do wynajęcia pomieści ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, a także marki takie jak CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Diverse, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort.

„Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację, za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta” – dodaje Tomasz Szewczyk, Acteeum Group.

Generalny wykonawca Galerii Andrychów, firma Karmar S.A., rozpoczęła budowę w październiku 2020 roku. Na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów, widać już konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.

„To zaszczyt i odpowiedzialność móc realizować dla Państwa tak wyczekiwaną tu, w Andrychowie inwestycję i drugą – po Galerii Chełm, na zlecenie Equilis i Acteeum. Wierzę, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju ekonomicznego rejonu. Tworzymy unikatową przestrzeń, dzięki której w tym nadal trudnym okresie, miejsce zatrudnienia znajdzie wiele osób, a mikroekonomia regionu odczuwalnie wzrośnie. Dziękuję za Państwa zaufanie i jako Generalny Wykonawca, Karmar S.A., dołożymy wszelkich starań, by Galeria Andrychów powstała nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale spełniła Państwa oczekiwania odnośnie jakości wykonania i funkcji, a także z dbałością o środowisko i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Andrychowa” – mówi Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Galeria Andrychów ubiega się o certyfikat BREEAM, który potwierdza jej wysokie standardy jakościowe i ekologiczne. W obiekcie zaprojektowanym przez pracownię NC Architekci zastosowane będą m.in. rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody oraz emisję zanieczyszczeń. Już na etapie budowy wykonawca dba o dobór certyfikowanych materiałów oraz odpowiednie sortowanie, składowanie i wywóz odpadów.

Galeria Andrychów została niedawno uhonorowana prestiżową nagrodą EuropaProperty CEE Retail Awards w kategorii "Future Project".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.