Komunikaty PR

Gdańska inwestycja Unidevelopment SA z certyfikatem BREEAM

2024-11-25  |  13:00
Biuro prasowe

Zrównoważony charakter inwestycji Kusocińskiego realizowanej przez Unidevelopment SA na gdańskiej Morenie został potwierdzony przez niezależnych ekspertów. Projekt uzyskał certyfikat BREEAM, otrzymując ocenę Very Good. Analizie poddano wiele kryteriów, w tym elementy związane z ekologią i wpływem na komfort życia przyszłych mieszkańców.

Budynek powstający przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku ma zróżnicowaną bryłę, sięgającą od 7 do 9 kondygnacji. Powstają w nim 132 nowoczesne mieszkania o powierzchniach od 26 m² do 130 m². Jego architektura nawiązuje do tradycji polskiego modernizmu, a elewacja z jasną okładziną nadaje mu nowoczesnego, a zarazem eleganckiego wyglądu. Projekt dobrze wpisuje  się w otoczenie, w którym dominuje zieleń i przyjaźnie rozplanowana zabudowa wielorodzinna. 

Wymogi certyfikacji BREEAM mają wpływ na cały proces powstawania inwestycji – od projektowania po realizację prac budowlanych oraz na jego późniejszą eksploatację. W ramach projektu uwzględniliśmy szereg rozwiązań ważnych dla środowiska naturalnego, jak i przekładających się na niższe koszty użytkowania obiektu i wyższy komfort życia mieszkańców. Uzyskanie certyfikatu nie byłoby również możliwe bez podjęcia odpowiednich działań w trakcie prac prowadzonych na terenie inwestycji – np. w zakresie segregacji odpadów. Ponadto inwestycja Kusocińskiego powstaje z wykorzystaniem certyfikowanych materiałów – mówi Dariusz Huta, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Unidevelopment SA.

Zrównoważony – czyli przyjazny i ekologiczny

BREEAM to uznawany na całym świecie wielokryterialny standard oceny budynków m.in. pod kątem ich wpływu na środowisko, który zapewnia, że projekt został stworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przyznawany jest przez British Research Establishment (BRE Global), klasyfikujący budynki na podstawie wielu elementów, w tym efektywności energetycznej, materiałów i wpływu na mieszkańców oraz lokalną społeczność. Budynki z certyfikatem BREEAM charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji, dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań i zrównoważonych technologii.

Wśród rozwiązań ekologicznych, które zostaną wdrożone na terenie inwestycji Kusocińskiego, warto wymienić m.in. te związane z zarządzaniem wodą i zapobieganiem skutkom ocieplenia klimatu. Wprowadzony będzie m.in. zautomatyzowany system pozwalający na powtórne użycie deszczówki do podlewania roślin w częściach wspólnych. Zgodnie z zaleceniami ekologa na terenie znajdzie się odporna na suszę roślinność, okalającą inwestycję oraz gatunki miododajne. Aby zwiększyć bioróżnorodność, planowany jest również montaż budek lęgowych dla małych zwierząt oraz hoteli dla owadów.

Nasza inwestycja z jednej strony sąsiaduje z rozwiniętym osiedlem mieszkaniowym, a z drugiej z terenami zielonymi. Lokalizacja sprawia, że w tym przypadku szczególnie uzasadniona jest troska o ptaki przemieszczające się w tych okolicach. Nowoczesne budynki ze szklanymi powierzchniami, które są niewidziane dla ptasich oczu, mogą stanowi dla nich zagrożenie. Na szczęście istnieją skutecznie i estetyczne oznaczenia, które chronią ptaki przed kolizjami z tymi obiektami. Właśnie takie rozwiązanie zastosujemy na balustradach przy ul. Kusocińskiego  – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Zarządu Unidevelopment SA.

Zrównoważona lokalizacja – czyli dogodny transport i rekreacja

Bardzo istotnym elementem w przypadku oceny projektów w ramach certyfikacji BREEAM jest lokalizacja projektów. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Janusza Kusocińskiego – wybitnego polskiego lekkoatlety i złotego medalisty olimpijskiego – doskonale wpisuje się w filozofię aktywnego trybu życia. Położona w sercu gdańskiej Moreny, korzysta z atutów dzielnicy, która cieszy się uznaniem za doskonałe warunki do życia. W sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – jednego z najstarszych parków w Polsce, często określanych jako „Płuca Trójmiasta” występują znakomicie utrzymane tereny zielone. Bliskość tych naturalnych przestrzeni zachęca do uprawiania sportu, joggingu czy spacerów, co sprzyja zdrowemu stylowi życia.

Jednym z czołowych atrybutów inwestycji Kusocińskiego w tym kontekście jest dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym transportu. Dzięki zlokalizowanym nieopodal przystankom komunikacji miejskiej, w tym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz Obwodnicy Trójmiasta, przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do centrum Gdańska oraz innych dzielnic. Morena wyróżnia się także rozwiniętą infrastrukturą handlową, edukacyjną i usługową, co czyni ją idealnym miejscem do życia. 

Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na II połowę 2025 roku. Osoby zainteresowane ofertą mogą odwiedzić biuro sprzedaży przy ul. Janusza Kusocińskiego 5 lub zapoznać się z informacjami na stronie internetowej kusocinskiego.pl.

***********

Unidevelopment SA jest deweloperem działającym na rynku od 2008 roku. Posiada ugruntowaną pozycję w Warszawie, Poznaniu i Radomiu. W 2022 roku spółka rozpoczęła działalność w Gdańsku. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II Biuro prasowe
2024-12-03 | 11:00

Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II

MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys.
Nieruchomości Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
2024-12-03 | 01:00

Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie przez fazę istotnych zmian, które wpływają zarówno na ceny mieszkań, jak i dynamikę sprzedaży. W III kwartale 2024 roku, po
Nieruchomości Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)
2024-12-02 | 15:00

Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)

W listopadzie średnia cena metra kwadratowego nowych mieszkań w Trójmieście wzrosła aż o 4%, przekraczając pułap 16 tys. zł. Podrożały one również w Poznaniu i w miastach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.