Gdański Business Center z nowymi najmami i przedłużeniami umów!
- W ostatnich miesiącach w Gdański Business Center podpisano umowy najmu o łącznej powierzchni 8 400 mkw.
- Warszawski kompleks biurowy o powierzchni 101 000 mkw., wchodzący w skład portfolio Savills Investment Management, jest w pełni wynajęty.
Przedłużenia dotychczasowych umów najmu, ekspansje oraz nowe umowy – dzięki tym transakcjom o łącznej powierzchni 8 400 mkw. cała przestrzeń komercyjna Gdański Business Center pozostaje w pełni wynajęta. Współpracę z warszawskim kompleksem biurowym zacieśniły polskie i międzynarodowe firmy, których siedziby mieszczą się w Gdański Business Center już od kilku lat – m.in. Dell Technologies, Webinterpret Poland, Solid Logistics czy Coloplast. Do grona najemców kompleksu zarządzanego przez Savills Investment Management dołączyły natomiast Medicover oraz RSM Poland.
Największym z najmów w Gdański Business Center w ostatnich kilku miesiącach była długoterminowa umowa na ok. 3000 mkw. zawarta z jednym z globalnych liderów rynku technologicznego, marką Dell Technologies. Obejmuje ona przedłużenie okresu dotychczas wynajmowanej powierzchni oraz ekspansję firmy w ramach kompleksu. Inny ze stałych najemców – firma Webinterpret Poland, specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach z obszaru e-Commerce, przedłużyła obowiązujący kontrakt najmu powierzchni na kolejne 5 lat. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na dłużej związać z Gdański Business Center znalazły się także firmy Coloplast (ok. 930 mkw.), Solid Logistics (ok. 620 mkw.), Rentals United (ok. 380 mkw.) oraz Tiger of Sweden (ok. 300 mkw.).
Wraz z końcem 2019 roku, grono najemców kompleksu powiększyło się o dwie nowe firmy. RSM Poland, spółka specjalizująca się w doradztwie podatkowym, audytach finansowych oraz księgowości, zdecydowała się na najem niemal 1000 mkw. powierzchni, zlokalizowanej na 3. piętrze budynku B Gdański Business Center. Z kolei, na parterze tego samego budynku, zainaugurowała swoją działalność klinika Medicover, która na 250 mkw. świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu stomatologii.
Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:
„Ogromnie nas cieszą decyzje naszych stałych najemców o pozostaniu w Gdański Business Center, a także nowe umowy najmu, które stanowią potwierdzenie silnej pozycji tego kompleksu na niezwykle wymagającym i konkurencyjnym, warszawskim rynku biurowym. To ogromna satysfakcja, że podejmowane przez nas aktywności znajdują uznanie wśród dynamicznie rozwijających się firm i liderów w swoich branżach. Tym bardziej, że jako asset manager tej inwestycji codziennie dokładamy starań, aby wysoka jakość powierzchni Gdański Business Center, a także profesjonalne zarządzanie tworzyły przyjazne, komfortowe i atrakcyjne środowisko pracy dla wszystkich firm, które zdecydowały się ulokować tu swoje siedziby. Jesteśmy do dyspozycji naszych najemców każdego dnia. Tworzymy ten kompleks razem z nimi.””
Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, zlokalizowany na warszawskim Muranowie. Inwestycja oferująca 101 000 mkw. powierzchni komercyjnej, powstała w latach 2014 (faza I) oraz 2016 (faza II). W całym kompleksie biurowym pracuje obecnie ok. 10 000 osób, a wśród jego kluczowych najemców znajdują się KPMG, Aviva, Philip Morris, KMD, Uber, Nielsen, Dell Technologies.
Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Gdański Business Center ulokowane są także restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, przedszkole, centrum medyczne, klub fitness Zdrofit oraz ogólnodostępny dziedziniec z elementami zieleni i małej architektury. Do dyspozycji najemców kompleksu są również tarasy zlokalizowane na wyższych piętrach budynków. W Gdański Business Center znajduje się także 1379 miejsc parkingowych podziemnych i 76 naziemnych oraz infrastruktura dla rowerzystów z 416 stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami.
Gdański Business Center położony jest tuż przy stacji pierwszej linii metra Dworzec Gdański, oraz dworcu kolejowym Warszawa Dworzec Gdański. W pobliżu kompleksu znajduje się również wiele przystanków autobusowych, tramwajowych oraz punktów wypożyczania rowerów miejskich, co gwarantuje doskonałą komunikację z innymi dzielnicami Warszawy.
Inwestycja mogąca pochwalić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, została zakupiona przez Savills Investment Management w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.