Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?
Wybór mieszkania należy zacząć od pytania o jego lokalizację. Ta ma wpływ na nasz późniejszy komfort życia, dlatego powinna być pierwszym kryterium poszukiwań. Jakie miejsca we Wrocławiu są obecnie najpopularniejsze?
Fabryczna
Dzielnica ta cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród tych, którzy uwielbiają uroki miejskiego życia, a jednocześnie chcą mieć blisko do pracy czy na uczelnię. Dobre skomunikowanie sprawia, że wybierają ją często studenci i pracownicy korporacji.
Powstają tu nowoczesne inwestycje, mające szeroką ofertę mieszkań dwupokojowych. Istotne są też lokale usługowe na parterze budynku, które umożliwiają mieszkańcom szybkie zakupy. – W tej lokalizacji, przy ulicy Legnickiej, budujemy czwarty etap Pixel House. O inwestycję pytają nas często młodzi ludzie, zarówno pary, jak i single. Tym, na co zwracają szczególną uwagę, jest bliskość komunikacji miejskiej – opowiada Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Krzyki
Jedna z najpopularniejszych dzielnic wśród rodzin. Uznawana za spokojną i zieloną, daje mieszkańcom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Niewątpliwym atutem są tu parki, kąpieliska, a nawet… dobra baza wypadowa na wycieczki w góry. Nie brakuje tu inwestycji projektowanych z myślą o rodzinnym życiu.
– W Słonecznym Zakątku postawiliśmy na przydomowe ogródki. Mieszkańcy najwyższych kondygnacji mają z kolei do dyspozycji przestronne tarasy. Zaprojektowaliśmy w tym osiedlu również mieszkania dwupoziomowe. Część z naszych klientów zwracała uwagę na to, że to dobre rozwiązanie dla większej rodziny, pozwalające na stworzenie strefy dziennej na niższej kondygnacji, a bardziej intymnej części sypialnianej na wyższej – mówi Orski.
Śródmieście
Coraz więcej mówi się o terenach nadrzecznych. Stały się przedmiotem zainteresowania różnorodnych biznesów – powstają tu klimatyczne beach bary, a w pobliżu punkty usługowe, sklepy i restauracje. Miasto coraz bardziej zwraca się ku rzece, a wraz z zainteresowaniem tymi obszarami rośnie aktywność deweloperów. Mieszkania na Śródmieściu są jednymi z najpopularniejszych wśród osób ceniących sobie rozrywkę i korzystanie z oferty położonego niedaleko Rynku.
– Obecnie budujemy inwestycję przy ulicy Rychtalskiej, Osiedle nad Odrą. Tym, co było dla nas szczególnie ważne w tej lokalizacji, jest bliskość terenów rekreacyjnych. Trasy do biegania czy jazdy na rowerze położone wzdłuż rzeki cieszą się dziś niesłabnącą popularnością, a do tego skomunikowanie dzielnicy z różnymi częściami miasta jest bardzo dobre – tłumaczy Jakub Orski z WPBM „Mój Dom” S.A.
Psie Pole
Choć jeszcze kilka lat temu przeżywaliśmy boom na Krzyki, dziś rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest nieco bardziej rozproszony. Coraz więcej osób odkrywa potencjał Psiego Pola. Powstają tu różnorodne usługi czy placówki edukacyjne, co sprawia, że dzielnica ta staje się obiektem zainteresowania rodzin z dziećmi. Liczne tereny zielone są kolejnym powodem, dla którego chcą oni wybierać właśnie te okolice.
– Na uwagę zasługuje również fakt, że na obrzeżach Wrocławia zabudowa jest nieco inna: niska i kameralna. Ogródki i tarasy dają sporo przestrzeni, a niewielka liczba mieszkań w budynku sprawia, że łatwiej tu o nawiązanie bliskich, sąsiedzkich więzi. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Novej Stoczniovej na Zakrzowie. Widzimy, że zainteresowanie tą częścią miasta rośnie, zwłaszcza wśród osób poszukujących spokoju i oddalenia od miejskiego zgiełku – kończy Orski.
Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)
Murapol Corfa – nowoczesna inwestycja z prywatną siłownią plenerową w Katowicach
Matexi Polska wybuduje miejskie wille w Krakowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.