Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?
Wybór mieszkania należy zacząć od pytania o jego lokalizację. Ta ma wpływ na nasz późniejszy komfort życia, dlatego powinna być pierwszym kryterium poszukiwań. Jakie miejsca we Wrocławiu są obecnie najpopularniejsze?
Fabryczna
Dzielnica ta cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród tych, którzy uwielbiają uroki miejskiego życia, a jednocześnie chcą mieć blisko do pracy czy na uczelnię. Dobre skomunikowanie sprawia, że wybierają ją często studenci i pracownicy korporacji.
Powstają tu nowoczesne inwestycje, mające szeroką ofertę mieszkań dwupokojowych. Istotne są też lokale usługowe na parterze budynku, które umożliwiają mieszkańcom szybkie zakupy. – W tej lokalizacji, przy ulicy Legnickiej, budujemy czwarty etap Pixel House. O inwestycję pytają nas często młodzi ludzie, zarówno pary, jak i single. Tym, na co zwracają szczególną uwagę, jest bliskość komunikacji miejskiej – opowiada Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Krzyki
Jedna z najpopularniejszych dzielnic wśród rodzin. Uznawana za spokojną i zieloną, daje mieszkańcom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Niewątpliwym atutem są tu parki, kąpieliska, a nawet… dobra baza wypadowa na wycieczki w góry. Nie brakuje tu inwestycji projektowanych z myślą o rodzinnym życiu.
– W Słonecznym Zakątku postawiliśmy na przydomowe ogródki. Mieszkańcy najwyższych kondygnacji mają z kolei do dyspozycji przestronne tarasy. Zaprojektowaliśmy w tym osiedlu również mieszkania dwupoziomowe. Część z naszych klientów zwracała uwagę na to, że to dobre rozwiązanie dla większej rodziny, pozwalające na stworzenie strefy dziennej na niższej kondygnacji, a bardziej intymnej części sypialnianej na wyższej – mówi Orski.
Śródmieście
Coraz więcej mówi się o terenach nadrzecznych. Stały się przedmiotem zainteresowania różnorodnych biznesów – powstają tu klimatyczne beach bary, a w pobliżu punkty usługowe, sklepy i restauracje. Miasto coraz bardziej zwraca się ku rzece, a wraz z zainteresowaniem tymi obszarami rośnie aktywność deweloperów. Mieszkania na Śródmieściu są jednymi z najpopularniejszych wśród osób ceniących sobie rozrywkę i korzystanie z oferty położonego niedaleko Rynku.
– Obecnie budujemy inwestycję przy ulicy Rychtalskiej, Osiedle nad Odrą. Tym, co było dla nas szczególnie ważne w tej lokalizacji, jest bliskość terenów rekreacyjnych. Trasy do biegania czy jazdy na rowerze położone wzdłuż rzeki cieszą się dziś niesłabnącą popularnością, a do tego skomunikowanie dzielnicy z różnymi częściami miasta jest bardzo dobre – tłumaczy Jakub Orski z WPBM „Mój Dom” S.A.
Psie Pole
Choć jeszcze kilka lat temu przeżywaliśmy boom na Krzyki, dziś rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest nieco bardziej rozproszony. Coraz więcej osób odkrywa potencjał Psiego Pola. Powstają tu różnorodne usługi czy placówki edukacyjne, co sprawia, że dzielnica ta staje się obiektem zainteresowania rodzin z dziećmi. Liczne tereny zielone są kolejnym powodem, dla którego chcą oni wybierać właśnie te okolice.
– Na uwagę zasługuje również fakt, że na obrzeżach Wrocławia zabudowa jest nieco inna: niska i kameralna. Ogródki i tarasy dają sporo przestrzeni, a niewielka liczba mieszkań w budynku sprawia, że łatwiej tu o nawiązanie bliskich, sąsiedzkich więzi. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Novej Stoczniovej na Zakrzowie. Widzimy, że zainteresowanie tą częścią miasta rośnie, zwłaszcza wśród osób poszukujących spokoju i oddalenia od miejskiego zgiełku – kończy Orski.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.