Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać w Toruniu

2020-02-26  |  15:26
Biuro prasowe

 

Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast, słynące nie tylko z klimatycznych uliczek, zabytkowej Starówki i pierników, ale także szerokiej oferty toruńskich uczelni, licznych imprez kulturalnych i coraz bardziej sprzyjającego klimatu dla inwestorów. Toruń to także atrakcyjna lokalizacja pod względem cen mieszkań. A sami torunianie lubią swoje miasto i czują się w nim szczęśliwi.

Jak rozwija się Toruń

„Gotyk na dotyk” - hasło reklamujące miasto doskonale charakteryzuje klimat miasta – w Toruniu znajduje się największa, po Krakowie, liczba autentycznych zabytków, a toruńska Starówka w 1997 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ale Toruń to nie tylko zabytki i zapach pierniczków. To w Toruniu mieści się ośrodek popularyzujący i przybliżający nauki ścisłe nie tylko najmłodszym – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz dziewięć uczelni wyższych, na których kształci się ponad 20 tys. studentów oraz znane i cenione na świecie festiwale filmowe i teatralne.

Miasto coraz częściej pojawia się na mapie przedsiębiorców chcących tu właśnie prowadzić swoją działalność, czemu sprzyja m.in. Toruński Park Technologiczny, Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sąsiedztwo podstrefy w Łysomicach oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. A trzy bezpośrednie połączenia z autostradą, dogodna komunikacja lewo- i prawobrzeżnej części miasta to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców Torunia, ale także ważny aspekt dla inicjatyw realizowanych w mieście.  

Gdzie zamieszkać w Toruniu

Toruńskie ceny mieszkań wciąż stanowią atrakcyjną alternatywę dla Warszawy czy Gdańska. Gdzie w Toruniu szukać mieszkania? Według danych portalu RynekPierwotny.pl torunianie częściej kupują mieszkania niż domy, ale większym zainteresowaniem cieszą się lokale kilkupokojowe niż kawalerki.

Kuszącą lokalizacją jest, oczywiście, zabytkowe centrum miasta. Tu, oprócz urokliwych kamieniczek powstają nowoczesne inwestycje wpisujące się w klimat toruńskiej starówki, a historyczne budowle stanowią źródło inspiracji dla współczesnych architektów. Zabytkowe budynki odzyskują swój dawny blask także dzięki renowacjom, a w ramach Programu Rewitalizacji Torunia do 2023 roku odnowione zostaną najbardziej zdegradowane obszary miasta: Bydgoskie Przedmieście, Starówka i Podgórz. Poza ścisłym, zabytkowym centrum powstają także nowe inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Śródmieściu czy sąsiadujących z nim uliczkach, z których spacerem można dotrzeć na Stare Miasto. Ich atutem są nie tylko nowoczesne rozwiązania stosowane przez deweloperów w porównaniu z mieszkaniami z rynku wtórnego, ale także o wiele większy wybór metraży i układów.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się nowych dzielnic Torunia jest położony na północy JAR – teren po jednostce Armii Radzieckiej, której JAR zawdzięcza także swoją nazwę. To dzielnica zaplanowana od podstaw, z przemyślanym planem architektonicznym, niską zabudową oraz domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Atutem tej lokalizacji jest przede wszystkim cisza, spokój i bliskość terenów zielonych, stąd deweloperskie inwestycje na JAR-ze cieszą się dużym zainteresowaniem torunian, Klienci znajdą tu nowe, komfortowe mieszkania w dogodnych metrażach od kawalerek po 4-pokojowe, z możliwością łączenia lokali dla osób poszukujących większych mieszkań. W powstającej tu inwestycji Murapolu dostępne są mieszkania z pakietem antysmogowym oraz możliwością zamontowania rozwiązań smart home – innowacja, która podniesie komfort życia lokatorów, ale również przyczyni się do sporych oszczędności w jego eksploatacji.

To tu powstaną również toruńskie mieszkania dla seniorów.

W planach rozwoju dzielnicy przewidziane zostały także inwestycje miejskie: park, amfiteatr, plac zabaw, drewniane pomosty przy Stawie Kapitana, górka saneczkowa, siłownia i ścieżka rowerowa. Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wśród nasadzonych drzew staną domki dla ptaków i nietoperzy, ścieżki przyrodnicze i wybiegi dla psów. Mieszkańcy JAR-u mają już swoje przedszkole, w 2024 roku planowane jest uruchomieni szkoły podstawowej, zaś w 2021 roku na JAR pojedzie pierwszy tramwaj.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK Biuro prasowe
2024-04-23 | 13:30

Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK

Z okazji obchodów Dnia Ziemi, 22 kwietnia br. o godzinie 10:30, przed EkoCentrum Punkt Zwrotny przy ul. Jagiellońskiej 88 na Pradze Północ w Warszawie zasadzone zostało
Nieruchomości Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
2024-04-23 | 13:25

Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień.
Nieruchomości Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie
2024-04-23 | 12:20

Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie

Firma deweloperska Develia oddała do użytku całkowicie przebudowaną, blisko 400-metrową ulicę Drwęcką na warszawskim Kamionku-Grochowie. Nowa arteria znacząco poprawi komunikację dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.