Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać w Toruniu

2020-02-26  |  15:26
Biuro prasowe

 

Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast, słynące nie tylko z klimatycznych uliczek, zabytkowej Starówki i pierników, ale także szerokiej oferty toruńskich uczelni, licznych imprez kulturalnych i coraz bardziej sprzyjającego klimatu dla inwestorów. Toruń to także atrakcyjna lokalizacja pod względem cen mieszkań. A sami torunianie lubią swoje miasto i czują się w nim szczęśliwi.

Jak rozwija się Toruń

„Gotyk na dotyk” - hasło reklamujące miasto doskonale charakteryzuje klimat miasta – w Toruniu znajduje się największa, po Krakowie, liczba autentycznych zabytków, a toruńska Starówka w 1997 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ale Toruń to nie tylko zabytki i zapach pierniczków. To w Toruniu mieści się ośrodek popularyzujący i przybliżający nauki ścisłe nie tylko najmłodszym – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz dziewięć uczelni wyższych, na których kształci się ponad 20 tys. studentów oraz znane i cenione na świecie festiwale filmowe i teatralne.

Miasto coraz częściej pojawia się na mapie przedsiębiorców chcących tu właśnie prowadzić swoją działalność, czemu sprzyja m.in. Toruński Park Technologiczny, Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sąsiedztwo podstrefy w Łysomicach oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. A trzy bezpośrednie połączenia z autostradą, dogodna komunikacja lewo- i prawobrzeżnej części miasta to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców Torunia, ale także ważny aspekt dla inicjatyw realizowanych w mieście.  

Gdzie zamieszkać w Toruniu

Toruńskie ceny mieszkań wciąż stanowią atrakcyjną alternatywę dla Warszawy czy Gdańska. Gdzie w Toruniu szukać mieszkania? Według danych portalu RynekPierwotny.pl torunianie częściej kupują mieszkania niż domy, ale większym zainteresowaniem cieszą się lokale kilkupokojowe niż kawalerki.

Kuszącą lokalizacją jest, oczywiście, zabytkowe centrum miasta. Tu, oprócz urokliwych kamieniczek powstają nowoczesne inwestycje wpisujące się w klimat toruńskiej starówki, a historyczne budowle stanowią źródło inspiracji dla współczesnych architektów. Zabytkowe budynki odzyskują swój dawny blask także dzięki renowacjom, a w ramach Programu Rewitalizacji Torunia do 2023 roku odnowione zostaną najbardziej zdegradowane obszary miasta: Bydgoskie Przedmieście, Starówka i Podgórz. Poza ścisłym, zabytkowym centrum powstają także nowe inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Śródmieściu czy sąsiadujących z nim uliczkach, z których spacerem można dotrzeć na Stare Miasto. Ich atutem są nie tylko nowoczesne rozwiązania stosowane przez deweloperów w porównaniu z mieszkaniami z rynku wtórnego, ale także o wiele większy wybór metraży i układów.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się nowych dzielnic Torunia jest położony na północy JAR – teren po jednostce Armii Radzieckiej, której JAR zawdzięcza także swoją nazwę. To dzielnica zaplanowana od podstaw, z przemyślanym planem architektonicznym, niską zabudową oraz domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Atutem tej lokalizacji jest przede wszystkim cisza, spokój i bliskość terenów zielonych, stąd deweloperskie inwestycje na JAR-ze cieszą się dużym zainteresowaniem torunian, Klienci znajdą tu nowe, komfortowe mieszkania w dogodnych metrażach od kawalerek po 4-pokojowe, z możliwością łączenia lokali dla osób poszukujących większych mieszkań. W powstającej tu inwestycji Murapolu dostępne są mieszkania z pakietem antysmogowym oraz możliwością zamontowania rozwiązań smart home – innowacja, która podniesie komfort życia lokatorów, ale również przyczyni się do sporych oszczędności w jego eksploatacji.

To tu powstaną również toruńskie mieszkania dla seniorów.

W planach rozwoju dzielnicy przewidziane zostały także inwestycje miejskie: park, amfiteatr, plac zabaw, drewniane pomosty przy Stawie Kapitana, górka saneczkowa, siłownia i ścieżka rowerowa. Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wśród nasadzonych drzew staną domki dla ptaków i nietoperzy, ścieżki przyrodnicze i wybiegi dla psów. Mieszkańcy JAR-u mają już swoje przedszkole, w 2024 roku planowane jest uruchomieni szkoły podstawowej, zaś w 2021 roku na JAR pojedzie pierwszy tramwaj.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.