Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać w Toruniu

2020-02-26  |  15:26
Biuro prasowe

 

Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast, słynące nie tylko z klimatycznych uliczek, zabytkowej Starówki i pierników, ale także szerokiej oferty toruńskich uczelni, licznych imprez kulturalnych i coraz bardziej sprzyjającego klimatu dla inwestorów. Toruń to także atrakcyjna lokalizacja pod względem cen mieszkań. A sami torunianie lubią swoje miasto i czują się w nim szczęśliwi.

Jak rozwija się Toruń

„Gotyk na dotyk” - hasło reklamujące miasto doskonale charakteryzuje klimat miasta – w Toruniu znajduje się największa, po Krakowie, liczba autentycznych zabytków, a toruńska Starówka w 1997 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ale Toruń to nie tylko zabytki i zapach pierniczków. To w Toruniu mieści się ośrodek popularyzujący i przybliżający nauki ścisłe nie tylko najmłodszym – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz dziewięć uczelni wyższych, na których kształci się ponad 20 tys. studentów oraz znane i cenione na świecie festiwale filmowe i teatralne.

Miasto coraz częściej pojawia się na mapie przedsiębiorców chcących tu właśnie prowadzić swoją działalność, czemu sprzyja m.in. Toruński Park Technologiczny, Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sąsiedztwo podstrefy w Łysomicach oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. A trzy bezpośrednie połączenia z autostradą, dogodna komunikacja lewo- i prawobrzeżnej części miasta to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców Torunia, ale także ważny aspekt dla inicjatyw realizowanych w mieście.  

Gdzie zamieszkać w Toruniu

Toruńskie ceny mieszkań wciąż stanowią atrakcyjną alternatywę dla Warszawy czy Gdańska. Gdzie w Toruniu szukać mieszkania? Według danych portalu RynekPierwotny.pl torunianie częściej kupują mieszkania niż domy, ale większym zainteresowaniem cieszą się lokale kilkupokojowe niż kawalerki.

Kuszącą lokalizacją jest, oczywiście, zabytkowe centrum miasta. Tu, oprócz urokliwych kamieniczek powstają nowoczesne inwestycje wpisujące się w klimat toruńskiej starówki, a historyczne budowle stanowią źródło inspiracji dla współczesnych architektów. Zabytkowe budynki odzyskują swój dawny blask także dzięki renowacjom, a w ramach Programu Rewitalizacji Torunia do 2023 roku odnowione zostaną najbardziej zdegradowane obszary miasta: Bydgoskie Przedmieście, Starówka i Podgórz. Poza ścisłym, zabytkowym centrum powstają także nowe inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Śródmieściu czy sąsiadujących z nim uliczkach, z których spacerem można dotrzeć na Stare Miasto. Ich atutem są nie tylko nowoczesne rozwiązania stosowane przez deweloperów w porównaniu z mieszkaniami z rynku wtórnego, ale także o wiele większy wybór metraży i układów.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się nowych dzielnic Torunia jest położony na północy JAR – teren po jednostce Armii Radzieckiej, której JAR zawdzięcza także swoją nazwę. To dzielnica zaplanowana od podstaw, z przemyślanym planem architektonicznym, niską zabudową oraz domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Atutem tej lokalizacji jest przede wszystkim cisza, spokój i bliskość terenów zielonych, stąd deweloperskie inwestycje na JAR-ze cieszą się dużym zainteresowaniem torunian, Klienci znajdą tu nowe, komfortowe mieszkania w dogodnych metrażach od kawalerek po 4-pokojowe, z możliwością łączenia lokali dla osób poszukujących większych mieszkań. W powstającej tu inwestycji Murapolu dostępne są mieszkania z pakietem antysmogowym oraz możliwością zamontowania rozwiązań smart home – innowacja, która podniesie komfort życia lokatorów, ale również przyczyni się do sporych oszczędności w jego eksploatacji.

To tu powstaną również toruńskie mieszkania dla seniorów.

W planach rozwoju dzielnicy przewidziane zostały także inwestycje miejskie: park, amfiteatr, plac zabaw, drewniane pomosty przy Stawie Kapitana, górka saneczkowa, siłownia i ścieżka rowerowa. Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wśród nasadzonych drzew staną domki dla ptaków i nietoperzy, ścieżki przyrodnicze i wybiegi dla psów. Mieszkańcy JAR-u mają już swoje przedszkole, w 2024 roku planowane jest uruchomieni szkoły podstawowej, zaś w 2021 roku na JAR pojedzie pierwszy tramwaj.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.