Komunikaty PR

Gdzie zamieszkać w Toruniu

2020-02-26  |  15:26
Biuro prasowe

 

Toruń to jedno z najpiękniejszych polskich miast, słynące nie tylko z klimatycznych uliczek, zabytkowej Starówki i pierników, ale także szerokiej oferty toruńskich uczelni, licznych imprez kulturalnych i coraz bardziej sprzyjającego klimatu dla inwestorów. Toruń to także atrakcyjna lokalizacja pod względem cen mieszkań. A sami torunianie lubią swoje miasto i czują się w nim szczęśliwi.

Jak rozwija się Toruń

„Gotyk na dotyk” - hasło reklamujące miasto doskonale charakteryzuje klimat miasta – w Toruniu znajduje się największa, po Krakowie, liczba autentycznych zabytków, a toruńska Starówka w 1997 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ale Toruń to nie tylko zabytki i zapach pierniczków. To w Toruniu mieści się ośrodek popularyzujący i przybliżający nauki ścisłe nie tylko najmłodszym – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz dziewięć uczelni wyższych, na których kształci się ponad 20 tys. studentów oraz znane i cenione na świecie festiwale filmowe i teatralne.

Miasto coraz częściej pojawia się na mapie przedsiębiorców chcących tu właśnie prowadzić swoją działalność, czemu sprzyja m.in. Toruński Park Technologiczny, Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sąsiedztwo podstrefy w Łysomicach oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. A trzy bezpośrednie połączenia z autostradą, dogodna komunikacja lewo- i prawobrzeżnej części miasta to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców Torunia, ale także ważny aspekt dla inicjatyw realizowanych w mieście.  

Gdzie zamieszkać w Toruniu

Toruńskie ceny mieszkań wciąż stanowią atrakcyjną alternatywę dla Warszawy czy Gdańska. Gdzie w Toruniu szukać mieszkania? Według danych portalu RynekPierwotny.pl torunianie częściej kupują mieszkania niż domy, ale większym zainteresowaniem cieszą się lokale kilkupokojowe niż kawalerki.

Kuszącą lokalizacją jest, oczywiście, zabytkowe centrum miasta. Tu, oprócz urokliwych kamieniczek powstają nowoczesne inwestycje wpisujące się w klimat toruńskiej starówki, a historyczne budowle stanowią źródło inspiracji dla współczesnych architektów. Zabytkowe budynki odzyskują swój dawny blask także dzięki renowacjom, a w ramach Programu Rewitalizacji Torunia do 2023 roku odnowione zostaną najbardziej zdegradowane obszary miasta: Bydgoskie Przedmieście, Starówka i Podgórz. Poza ścisłym, zabytkowym centrum powstają także nowe inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Śródmieściu czy sąsiadujących z nim uliczkach, z których spacerem można dotrzeć na Stare Miasto. Ich atutem są nie tylko nowoczesne rozwiązania stosowane przez deweloperów w porównaniu z mieszkaniami z rynku wtórnego, ale także o wiele większy wybór metraży i układów.

Jedną z najdynamiczniej rozwijających się nowych dzielnic Torunia jest położony na północy JAR – teren po jednostce Armii Radzieckiej, której JAR zawdzięcza także swoją nazwę. To dzielnica zaplanowana od podstaw, z przemyślanym planem architektonicznym, niską zabudową oraz domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Atutem tej lokalizacji jest przede wszystkim cisza, spokój i bliskość terenów zielonych, stąd deweloperskie inwestycje na JAR-ze cieszą się dużym zainteresowaniem torunian, Klienci znajdą tu nowe, komfortowe mieszkania w dogodnych metrażach od kawalerek po 4-pokojowe, z możliwością łączenia lokali dla osób poszukujących większych mieszkań. W powstającej tu inwestycji Murapolu dostępne są mieszkania z pakietem antysmogowym oraz możliwością zamontowania rozwiązań smart home – innowacja, która podniesie komfort życia lokatorów, ale również przyczyni się do sporych oszczędności w jego eksploatacji.

To tu powstaną również toruńskie mieszkania dla seniorów.

W planach rozwoju dzielnicy przewidziane zostały także inwestycje miejskie: park, amfiteatr, plac zabaw, drewniane pomosty przy Stawie Kapitana, górka saneczkowa, siłownia i ścieżka rowerowa. Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wśród nasadzonych drzew staną domki dla ptaków i nietoperzy, ścieżki przyrodnicze i wybiegi dla psów. Mieszkańcy JAR-u mają już swoje przedszkole, w 2024 roku planowane jest uruchomieni szkoły podstawowej, zaś w 2021 roku na JAR pojedzie pierwszy tramwaj.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.