Geberit wyposażył łazienki w zrewitalizowanym Pałacu Rzeczypospolitej
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Od tego roku zabytkowe wnętrza zrewitalizowanego Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie po raz pierwszy są powszechnie dostępne zwiedzającym. Historyczny obiekt nie tylko odzyskał swój dawny blask, ale też – dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom – stał się przestrzenią, z której można korzystać w sposób wygodny i bezpieczny. Swoją „cegiełkę” dołożyła również firma Geberit, która wyposażyła pałacowe toalety.
Dopiero w tym roku Pałac Rzeczypospolitej, jeden z najbardziej znanych i okazałych zabytków Warszawy, stały się powszechnie dostępny – obecnie można go zwiedzać bezpłatnie, przez 6 dni w tygodniu. Było to możliwe dzięki odrestaurowaniu barokowych wnętrz i dostosowaniu ich do potrzeb współczesnych użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. Stworzono również warunki, które umożliwiły przechowywanie księgozbioru, a zarazem obcowanie z najcenniejszymi eksponatami znajdującymi się w zbiorach Biblioteki Narodowej. Projekt rewitalizacji przygotowała pracownia architektoniczna Konior Studio, zaś na wyposażenie wnętrz złożyły się wysokiej jakości produkty znanych marek. Wśród nich znalazły się również rozwiązania firmy Geberit, które wykorzystano do wyposażenia łazienek w Pałacu Rzeczypospolitej. Dzięki temu powstały toalety łączące wysoką funkcjonalność z estetyką i stylowym wzornictwem.
– W każdym przypadku zwracamy szczególną uwagę na ergonomię, estetykę i trwałość wyposażenia projektowanych przestrzeni. Współpracujemy z firmami, które swym asortymentem gwarantują wysoką jakość i spełniają postawione kryteria. Dlatego, w tak wyjątkowej i cennej realizacji, jaką była przebudowa Pałacu Rzeczypospolitej, zastosowaliśmy sprawdzone produkty i znakomite rozwiązania firmy Geberit – mówi Tomasz Konior, właściciel i główny projektant w pracowni Konior Studio.
Funkcjonalność i wygoda to podstawa
Dzięki renowacji Pałac Rzeczypospolitej został wzbogacony o nowe funkcje. Wprowadzono również wiele nowoczesnych rozwiązań umożliwiających korzystanie z wnętrz. Rewitalizacja zakładała bowiem nie tylko odtworzenie zabytkowych pomieszczeń z troską o ich historyczny charakter, ale też uwzględnienie potrzeb współczesnych użytkowników obiektu. A tych z każdym miesiącem przybywa, gdyż odnowiony Pałac Rzeczypospolitej stał się nie lada atrakcją zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i odwiedzających stolicę turystów. Dlatego projektanci zadbali o komfort korzystania z budynku na wielu płaszczyznach. Dotyczy to również znajdujących się tam toalet.
Nowoczesność łączy się z historią
We wnętrzach Pałacu Rzeczypospolitej znajdują się łazienki zaprojektowane zarówno dla pracowników Biblioteki Narodowej, jak też odwiedzających ją turystów. Największa z nich została usytuowana na poziomie -1. W toaletach zostały wykorzystane miski WC oraz umywalki marki Geberit.
Ze względu na charakter obiektu sięgnięto po produkty marki Geberit specjalnie dedykowane przestrzeniom publicznym, które w równym stopniu zapewniają higienę, jak i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu. Należy bowiem pamiętać, że w tym obszarze zastosowań miski WC oraz umywalki są narażone na bardziej intensywną eksploatację. Dobry projekt i jakościowe wyposażenie są odpowiedzią na te potrzeby.
Zastosowane w Pałacu Rzeczypospolitej miski WC oraz umywalki zostały wykonane z materiałów o podwyższonej wytrzymałości, która zapewnia im zarówno długoletnie użytkowanie, jak i ochronę przed aktami wandalizmu. Co ważne z perspektywy obsługi budynków użyteczności publicznej są bezproblemowe w czyszczeniu, dzięki czemu ułatwiają zachowanie wysokiego reżimu sanitarnego. Charakteryzują się też niezawodnością i prostotą w obsłudze – uwzględniają zróżnicowane potrzeby, w tym dzieci, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Od lat firma Geberit wyznacza najwyżej standardy w łazienkach publicznych, w tym łazienkach Bez Barier. Dostępne serie łazienkowe Geberit mają szerokie zastosowanie do różnych wnętrz łazienek m.in. seria Selnova do mniejszych, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.
Setki osób każdego miesiąca odwiedzają Pałac Rzeczypospolitej, by podziwiać zabytkowe wnętrza i zgromadzony w nich wyjątkowy księgozbiór. Dzięki jakościowemu wyposażeniu mogą korzystać z nich komfortowo i bezpiecznie.
www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.